5  هدف برای قیمت گذاری محصول + اینفوگرافیک

در عرصه قیمت گذاری، باید استدلال و توجیهی برای قیمت گذاری محصول و یا خدمات برای مشتری داشته باشیم.

در اینفوگرافیک زیر برای نمونه چهار استدلال و استراتژی برای قیمت گذاری محصول مشخص شده است که در هر کدام از  آنها باید بتوانیم رابطه ای بین ارزیابی مشتری و استراتژی های انتخابی خودمان داشته باشیم.

برای بقا به این منظور است که بدانیم ما در کسب وکاردر چه  شرایطی قرار داریم و بدانیم که برای حفظ و بقا باید محصول را در صورت امکان با نقطه سر به سر یا کاهش سود قرار دهیم تا  چرخه کسب وکار خود را مدیریت کنیم.

حداکثر کردن سود به این معنی است که محصول و یا کسب وکار شما در شرایطی قرار دارد که  مردم متقاضی این برند هستند و حاضرند با هر قیمتی این محصول را خریداری کنند به عنوان مثال شرکت اپل که مشتریان برای خرید این محصول مدت ها در صف و یا نوبت دریافت محصول قرار می گیرند.

استفاده از قسمت پرمایه بازار (پر مایه منظور این است که قشر زیادی از مشتریان در آن دسته قرار می گیرند)  همانطور که می دانید از لحاظ میزان کسب درآمد اقشار مردم به دسته های مختلف تبدیل می شوند و به طبع یک گروه میزان بزرگتری را نسبت به سایرین دارند؛‌ منظور دقیق در اینجا این است که ما محصول خود را طوری قیمت گذاری کنیم که سهم بزرگ بازار یا همان دسته از گروه مشتریان که میزان بزرگتری دارند، از محصول ما خریداری کنند.

یعنی این که ما با توجه به نوع محصول و این که قشر زیادی از مردم جز متقاضیان این نوع محصول هستند و مجبورند محصول  را خریداری کنند یک قیمتی را برای محصول انتخاب کنیم که همه تمایل داشته باشند که برند ما را خریداری کنند. به عنوان مثال اگر محصول مایع ظرفشویی تولید می کنیم، باید نوعی قیمت گذاری کنیم که  اقشار جامعه و یا افرادی که در گروه بزرگ میزان درآمدی در آن  قرار دارند از محصول ما خریداری کنند.

استفاده از حداکثر سهم بازار یعنی در شرایطی باشیم که استراتژی توسعه و شناخت برند کسب وکارمان را داشته باشیم و بدون در نظر گرفتن میزان سود دریافتی شرایطی را برای قیمت محصولاتمان اتخاذ کنیم که مشتری تمایل داشته باشد محصول ما را خریداری کند و ما به دلایل همین خرید محصول کاری کنیم که در میان همه قشر و عموم مردم حضور داشته باشیم و بطور کلی جزئی از انتخاب های مشتری در همه شرایط باشیم.

5 هدف برای قیمت گذاری محصول

 

5 هدف برای قیمت گذاری محصول

 

لینک منبع

 گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر