آرزوهای بزرگ

 شنیده‌ایم که زندگی شما بسیار پرماجرا است. می‌خواهیم شرح زندگی‌تان را از زبان خودتان بشنویم.

متولد سال ۱۳۳۳ هستم. پدرم تاجر پارچه بود و در شهرستان ابهر زندگی می‌کردیم. تا کلاس ششم ابتدایی در آنجا درس خواندم. اگر در شهرمان پنج نفر ثروتمند بودند، پدر من ششمین نفر بود. منتها در همان زمان که ششم ابتدایی بودم پدرم ورشکسته شد. به یکی از روستاهای اطراف با خانواده برای شرکت در یک مراسم عروسی رفته بودیم. آن زمان عروسی‌ها هفت شبانه روز بود. وقتی از عروسی برگشتیم، کل وسایل خانه و مغازه و دام‌هایمان را که حدودا ۳۰۰ راس می‌شد، دزدیده بودند. بعد از آن فهمیدیم که این دزدها ۱۸ نفر بودند که یکی از آنها همسایه خودمان بود. همسایه گوسفندان را در خانه خودش جا داده بود. دزدها نتوانسته بودند در آن هفت روز ۳۰۰ راس گوسفند را ببرند. اما تمام پارچه‌ها را برده بودند. شنیدیم که رئیس ژاندارمری آن موقع هم با دزدها شریک بوده است؛ البته دزدها را بعد از این ماجرا شناختیم.

 چطور متوجه شدید که چه کسانی وسایل شما را دزدیده‌اند؟

همان همسایه‌مان که در دزدی شراکت داشت، مریض شد و در حال مرگ بود. همسرش به او گفته بود که برو از «مش احمد» که پدرم بود، بابت این دزدی حلالیت طلب کن. او هم برای پدرم ماجرا را شرح می‌دهد. اتفاقا آن همسایه ما فوت هم نکرد و زنده ماند. اما من سرنوشتم بعد از ورشکستگی پدرم به گونه‌ای دیگر رقم خورد. وقتی از عروسی برگشتیم و دیدیم هیچ وسیله‌ای برایمان باقی نمانده، من هم مانند خواهر و برادرهای دیگرم خیلی ناراحت شدم. ما چهار برادر بودیم و سه خواهر. وقتی ششم ابتدایی را امتحان دادم شروع به کار کردم. از زمانی که اموال پدرم را دزدیدند تا زمانی که امتحاناتم تمام شد، تقریبا دو ماه طول کشید. حدودا ۱۲ ساله بودم. هر روز مقدار کمی از مادرم پول توجیبی می‌گرفتم. تا اینکه توانستم هشت تومان پس‌انداز کنم. پدرم بعد از دزدی از چند نفر طلبکار بود و بعد از وصول طلبش، توانسته بود چند راس بزغاله و گوسفند بخرد. من با برادرم گوسفندان و بزغاله‌ها را به چرا می‌بردیم. از پدر خواسته بودم که اجازه بدهد برای کار به تهران بروم؛ ولی پدرم قبول نکرده بود. یک روز که طبق معمول دام‌ها را به برای چریدن به صحرا بردیم، به برادرم گفتم که گوسفندان را جلو بینداز و خودت پشت سر آنها به خانه برو. من هم از آن ۸ تومان پس‌اندازم، ۵تومان را برای کرایه اتوبوس دادم. پول ناهار هم دادم و با سایر مخارجی که داشتم، در نهایت حدود ۲ ریال برایم باقی ماند که به خانه عمویم در تهران رسیدم.

 یعنی بدون اجازه پدر به تهران آمدید؟

چون یک بار به پدرم گفته بودم و پدرم قبول نکرده بود، خودم بدون اجازه به تهران آمدم. به خانه عمویم که رسیدم به او گفتم که برای کار به تهران آمده‌ام. اما عمویم گفت که اینجا کار نیست. امشب را بمان و فردا صبح برگرد. پدرم هم بعد از برگشتن برادرم به خانه از زبان او شنیده بود که به تهران آمدم. با اینکه عمویم این حرف را زد، من ناامید نشدم و ماندم. همان روز به قهوه‌خانه‌ای رفتم که یکی از دایی‌هایم آنجا مشغول به کار بود. بعد از ظهر که شلوغ شد، بدون هیچ منظوری شروع کردم به کمک کردن به دایی‌ام. صاحب قهوه‌خانه از این کارم خوشش آمد و گفت از فردا بیا اینجا کار کن؛ من در ابتدا برای اینکه نمی‌خواستم دایی‌ام بیکار شود، قبول نکردم ولی بعد صاحب قهوه‌خانه قبول کرد که هر دوی ما را نگه دارد. به دایی‌ام روزی سه تومان حقوق می‌داد و به من روزی ۱۵ ریال. به هر حال آنجا شاگرد قهوه‌خانه شدم. یک ماه کار کردم و ۴۵ تومان حقوق گرفتم. تمام حقوقم را برای پدرم فرستادم. حتی برای حمام، هفته‌ای یک بار به پادگان «جی» می‌رفتم. آنجا قنات بود. برای خواب هم به خانه عمویم می‌رفتم. ناهار و شام و صبحانه را هم در قهوه‌خانه می‌خوردم.

 این پول توانست به پدرتان کمک کند؟

ما بعد از ورشکستگی پدرم هیچ چیز نداشتیم. پدر ملک نداشت. سرمایه‌اش همه در فروشگاهش بود و تعدادی هم دام داشت. او انگور به تهران می‌آورد و از تهران پارچه می‌خرید. متاسفانه در همان مقطع زمانی، ماشینی که بار انگور داشت هم در جاده واژگون شد. این اتفاق برای خانواده‌ام قوز بالا قوز شد. به این ترتیب بقیه سرمایه‌مان هم از بین رفت. آن موقع بیمه هم نبود و در نتیجه ورشکسته کامل شدیم. آن زمان پدرم مقروض هم بود. در نتیجه این ۴۵ تومانی که من برایش فرستادم توانست بخشی از بدهی‌های او را صاف کند. تقریبا سه ماه در قهوه‌خانه کار کردم. دایی‌ام هم دو ماه بعد از آنکه مشغول کار شدم، از آنجا رفت و من ماه آخر را روزانه ۳ تومان حقوق می‌گرفتم. اما با خودم فکر کردم که قهوه‌خانه جای خوبی نیست و شغلی نیست که من بتوانم در آینده پیشرفتی در آن داشته باشم. یک روز به یک میوه فروشی نزدیک قهوه‌خانه مراجعه کردم و به صاحب مغازه گفتم کارگر می‌خواهید؟ او هم پاسخ مثبت داد و با همان حقوق روزی سه تومان کارگر میوه فروشی شدم. ولی اینقدر خوب کار کردم که حقوق من در روز به ۱۵ تومان رسید. تا قبل از اینکه من به آنجا بروم صاحب میوه فروشی از صبح تا شب فقط ۳۰۰ تومان میوه می‌فروخت؛ ولی من کاری کردم که تنها در یک فاصله زمانی که او برای خرید به میدان می‌رفت و برمی‌گشت، ۳۰۰ تومان برایش میوه می‌فروختم.

 برای رونق آنجا چکار کردید؟

میوه‌ها را تزیین می‌کردم و می‌چیدم و صبح تا شب داد می‌زدم. میوه فروشی‌های آن دوره برای فروش بیشتر میوه هایشان فریاد می‌زدند. من هم یاد گرفته بودم این کار را انجام بدهم. شعارهای خوبی هم درست کرده بودم. مثلا می‌گفتم: «بری زیر طیاره خیار جفتی سی شاهی». خانم‌ها و آقایان خیلی از این شعارها خوششان می‌آمد و خرید می‌کردند. اینقدر چشمم به میوه‌ها عادت کرده بود، دستم مثل ترازو شده بود. بعد از آن میوه فروشی‌های دیگر آمدند و از من خواستند کارگر مغازه آنها بشوم. ولی من نرفتم. در ازای آن به صاحب میوه فروشی گفتم که حقوقم را زیاد کن، چون رقبایت می‌خواهند من با آنها کار کنم. این حرفم باعث شد حقوقم زیاد شود. بعد از مدتی دیدم میوه فروشی هم شغل دلخواه من نیست. در آن برهه زمانی با کسی آشنا شدم که مرا به کارخانه کفش ملی برد. باز هم با روزی سه تومان در کارخانه کفش ملی شروع به کار کردم. آنجا هم کارگری کردم. هنوز هم پول‌هایم را برای خانواده می‌فرستادم. هیچ پولی برای خودم نگه نمی‌داشتم. نهایتا پول یک لباس را پس‌انداز می‌کردم. وضع پدرم روز به روز بهتر می‌شد و توانست تمام قرض خودش را بدهد. در کارخانه کفش ملی هم به سرعت رشد کردم. خیلی سریع از کارگر ساده به کنترل‌چی و کارپرداز رسیدم.

 پس با آقای ایروانی هم کار کرده‌اید. تعریف خوبی‌های ایشان را زیاد شنیده‌ایم.

آقای ایروانی انسان فوق العاده‌ای بود. مدیر خوبی هم بود. ایشان ماهی یک بار بین کارگران نمونه قرعه‌کشی برگزار می‌کرد و به آنها جایزه می‌داد. وسایلی مثل پنکه و دوچرخه و… اینقدر به من این جایزه‌ها را داده بودند که اتاقم پر شده بود. وقتی وارد کارخانه ایروانی شدم ۱۴ ساله بودم. کمتر از دو سال هم آنجا مشغول به کار بودم. بعد تصمیم گرفتم از کارخانه بیرون بیایم. آقای ایروانی بعد از ظهرها مربی انگلیسی گرفته بود و از چهارهزار نفر چهار نفر را جدا کرده بود که من هم یکی از آنها بودم. آقای ایروانی هم اضافه کار به ما می‌داد، هم این مربی را گرفته بود که به ما انگلیسی آموزش می‌داد. برای ترقی من هم نقشه‌های زیادی در سر داشت. روی من خیلی حساب کرده بود. او این جنم را در من دیده بود. همین میزان انگلیسی هم که من الان بلدم مربوط به آن موقع است که آقای ایروانی برایمان مربی خصوصی گرفت. بعد از آنکه تصمیم به رفتن گرفتم، یک روز به من گفتند آقای ایروانی با شما کار دارد. معمولا آقای ایروانی با کارگرها خصوصی صحبت نمی‌کرد. رفتم به دفتر ایشان. به من گفت چرا می‌خواهی از اینجا بروی؟ تو که توانسته‌ای اینقدر ترقی کنی چرا می‌خواهی بروی؟ به او گفتم آقای ایروانی من در ذاتم کارگری نیست و می‌خواهم یک روز کارفرما شوم. به این فکر می‌کنم که اگر این کار را یاد بگیرم، نمی‌توانم کارخانه کفش بزنم. اولا شما را خیلی دوست دارم و دوم اینکه نمی‌توانم تبدیل به کفش ملی شوم. ایشان گفت می‌خواهی چکاره شوی؟ گفتم می‌خواهم نان فروش شوم.

 چطور آن موقع به فکر نان‌فروشی افتادید؟ تجربه کرده بودید؟

همان عمویم که راجع به او قبلا صحبت کردم، نان می‌فروخت. شش روز مریض شد و من به او در کارش کمک کردم. دوچرخه داشت؛ دوچرخه‌اش را گرفتم و آن چند روز به جای او از نانوایی نان می‌گرفتم و بین سوپرمارکت‌ها و ساندویچی‌ها پخش می‌کردم. همان روزها دیدم چه اجتماع بزرگی بیرون از کفش ملی است که می‌توانم با آنها آشنا شوم و آنها مرا بشناسند. چرا باید خودم را در کارخانه حبس کنم؟ به این فکر کردم که من اگر در کفش ملی بمانم نهایتا چهار هزار نفر مرا می‌شناسند. به همین دلیل هم تصمیم گرفتم از کارخانه بیرون بیایم و نان فروش شوم. آن موقع هم حقوقم در کارخانه کفش ملی خوب بود. اما وقتی از آنجا بیرون آمدم، حدود شش ماه برای عمویم با حقوق روزی ۶ تومان کار می‌کردم. بعد از شش ماه گفتم من می‌خواهم برای خودم کار کنم. عمویم دو تا مشتری در عباس‌آباد داشت که از سایر مشتری‌هایش به لحاظ مسافت، دور بود. به او گفتم آن دو تا مشتری را به من می‌دهی که کارم را با آنها شروع کنم؟ اما مخالفت کرد و گفت اگر می‌خواهی برای خودت کار کنی، مشتری‌هایت را هم خودت پیدا کن. به هر حال توانستم مشتری‌هایی را برای خودم دست و پا کنم؛ ولی سخت بود. یک ماه اول روزی چهار تومان هم درآمد نداشتم. همه مسیر را هم با دوچرخه می‌رفتم. از ۵ صبح تا ۱۰ شب کار می‌کردم. تا دربند هم می‌رفتم برای آنکه مشتری پیدا کنم؛ اما خیلی سریع توانستم رشد کنم. موتور خریدم و بعد از آن هم موتور گازی و موتور دنده‌ای. مشتری‌هایم هر روز اضافه می‌شدند.

 چطور اینقدر توانستید در نان‌فروشی پیشرفت کنید؟

عمویم فقط به مشتری‌هایش نان بولکی می‌فروخت. من وقتی مشتری‌هایم را پیدا کردم، یک روز از میدان امام حسین کیک یزدی خریدم. آن موقع کیک‌ها را دانه‌ای ۲ ریال می‌فروختند و در سینی‌هایی می‌چیدند. به مغازه‌هایی که مشتری‌ام بودند هر کدام یک سینی دادم. به آنها گفتم اگر فروختید پول مرا بدهید. همان موقع پول نگرفتم. صبح روز بعد دیدم همه مغازه‌ها آنها را فروخته‌اند. بعد از آن این روال کاری‌ام شد. سینی خالی را برمی داشتم و سینی پر به آنها می‌دادم. این کار باعث شد من به سرعت رشد کنم. در عرض شش ماه درآمدم به ۲۰۰ تومان رسید. برای آنکه درآمد بیشتری داشته باشم، بوفه پارک ساعی را هم اجاره کردم. برای آنجا کارگر گرفتم. حتی برای توزیع نان هم سه موتور سوار اجاره کرده بودم. موتور را خریدم و به آنها دادم. شانزده سال سن داشتم؛ ولی کارفرما شده بودم. بوفه هم برای من رونق داشت. روز به روز وضعیت مالی‌ام بهتر می‌شد. دیگر کارم از فروش نان و کیک به ساندویچی‌ها و سوپر مارکت‌ها به فروش کالباس و سوسیس هم رسیده بود. حافظه‌ام هم قوی بود و هیچ دفتری نداشتم و همه حساب‌و‌کتاب‌ها را حفظ می‌کردم. شب‌ها هم پول‌هایم را از مشتری‌ها و بوفه جمع می‌کردم؛ رقم قابل توجهی بود. آنها را زیر بالشم می‌گذاشتم و می‌خوابیدم. خود این کار، حس خوبی داشت.

 داستان نان سحر از کی شروع شد؟

شانزده و نیم ساله بودم. یک روز در عباس‌آباد مشغول به فروش نان به یکی از مشتری‌هایم بودم. مرد قد بلند و چهارشانه‌ای آمد و به من گفت خودت نانوایی داری؟ آن لحظه فکر کردم او اغذیه فروشی دارد و می‌خواهد نان سفارش دهد. اگر می‌گفتم این نان‌ها را از یک نانوایی دیگر خریدم، به من اعتماد نمی‌کرد. در نتیجه گفتم بله از نانوایی خودم می‌آورم. گفت: یک نانوایی دارم که می‌خواهم اجاره بدهم یا بفروشم. گفتم: کجاست؟ گفت: پل رومی در یک زیر زمین است. قبول کردم و آن موقع به مدت چهار سال آنجا را اجاره کردم ولی بعد خریدم. از آلمان اولین کسی بودم که سال ۱۳۵۳ برای اولین بار ماشین‌آلات نان صنعتی را در بخش خصوصی وارد کردم. نان‌های آلمانی تولید کردم. آنجا پاتوق اروپایی‌ها شده بود. تا زمانی که انقلاب شد، به جز این مغازه دو مغاره دیگر را هم خریده بودم.

 وقتی آن نانوایی را اجاره کردید از همان اول توانستید رشد کنید؟

شش تا هشت ماه در آن مغازه ضرر کردم. رقیبی داشتم که نمی‌خواست من رشد کنم و خیلی آزارم داد. مثلا یک شب تمام وسایل نانوایی را دزدیدند؛ حتی کنتور برق را هم برده بودند. بعدها متوجه شدیم که او این کار را کرده است. آن مغازه آب هم نداشت. چاه آبی داشت که موتورش سوخت و ما حتی پول نداشتیم که موتور آن را تعمیر یا تعویض کنیم. بدشانسی‌های زیادی آوردم. در واقع من یک مکان خالی را تحویل گرفتم؛ آن هم با مشکلات زیاد. به همین دلیل سرمایه‌ام را از دست دادم. او هم اجاره یک سال را زودتر از من گرفته بود. به این ترتیب بدهکار هم شدم.

 ناامید نشدید؟

نه؛ طاقت آوردم تا به سود رسیدم. به خودم می‌گفتم باید این کار را ادامه دهم. از بیست‌و‌چهار ساعت شبانه‌روز، ۲۰ ساعت را کار می‌کردم و چهار ساعت دیگر را هم در ماشینم می‌خوابیدم. خانه‌ای داشتم که در عباس‌آباد اجاره کرده بودم. اولین خانه‌ام به عرض یک متر و بیست و پنج سانتی متر و طول چهارمتر بود. یعنی نمی‌توانستم در عرض خانه بخوابم. باید در طول اتاق می‌خوابیدم. ولی به‌خاطر آنکه می‌خواستم خودم سرکارم باشم در ماشین نزدیک محل کارم می‌خوابیدم. خودم خمیر نان را درست می‌کردم؛ چون فقط من بلد بودم.

 چطور کار را یاد گرفتید؟

آن زمانی که نان می‌فروختم، زمانی که به نانوایی‌ها می‌رفتم، تا وقتی که نان حاضر شود، وقت بیکاری‌ام بود. از همین زمانی که داشتم استفاده می‌کردم، بالای سر شاطر و شاگردهایش می‌ایستادم و از آنها کار را یاد می‌گرفتم. بعضی وقت‌ها به آنها کمک هم می‌کردم.

 اسم آن نانوایی را از همان ابتدا نان سحر گذاشتید؟

بله؛ بعد از آنکه کارم روی روال افتاد، تصمیم گرفتم اسم نانوایی را نان بولکی پزی سحر بگذارم.

 چرا این اسم را انتخاب کردید؟

من صبح‌های زود بیدار می‌شدم و به پادگان نیروی دریایی نان می‌دادم. هر روز سربازها رژه می‌رفتند من هم به آنها نگاه می‌کردم. چند روز بود که دلم می‌خواست برای نانوایی‌ام اسم بگذارم. یک روز که به پادگان رفتم، چون صبح زود بود، به آسمان نگاه می‌کردم که ناگهان اسم سحر به ذهنم رسید.

 وقتی مغازه را خریدید تصمیم به توسعه کارتان گرفتید و دستگاه را از آلمان آوردید یا در زمان مستاجری هم کارتان را توسعه دادید؟

من حتی موقعی که مستاجر هم بودم وقتی که به سوددهی رسیدم، مغازه را تعمیر کردم. آنجا خیلی غیر بهداشتی بود. با اینکه ملک من نبود ولی تعمیر کردم؛ چون اعتقاد داشتم نانی که دست مردم می‌دهم نباید غیر بهداشتی باشد. صاحب مغازه هم که چندین نانوایی داشت از اینکه دیده بود، همه نانوایی‌هایش ضرر کرده‌اند و من کارم را توانسته بودم توسعه دهم، خوشحال بود. بالاخره مغازه را از او خریدم و بعد ماشین‌آلات را وارد کردم. از آن به بعد تا امروز همیشه سحر رو به رشد بوده است. روز اول که نان سحر را راه انداختم، با سه کارگر شروع کردم. امروز که اینجا نشسته‌ام هزار و ۵۰ نفر برایم کار می‌کنند و بیش از ۱۷۵ نوع نان تولید می‌کنیم.

 مهم‌ترین انگیزه شما برای این ترقی چه بود؟

همان‌طور که اشاره کردم بعد از ‌آنکه پدر ورشکسته شد، مهم‌ترین انگیزه‌ام برای کار کردن، شاد کردن دل پدرم بود. می‌گفتم باید کار کنم و برایش پول بفرستم. دوم آنکه متوجه شدم بدون کار کردن نمی‌توانم زندگی کنم. به این نتیجه رسیده بودم که در حین کار کردن باید به این مساله فکر کنم که چه‌کاری می‌تواند آینده‌ام را تامین کند. من می‌توانستم در همان قهوه‌خانه بمانم و امروز در نهایت یک قهوه‌چی باشم. می‌توانستم در میوه فروشی بمانم و نهایتا بار فروش شوم. می‌توانستم در کفش ملی بمانم و نهایتا معاون آقای ایروانی شوم. اما باز هم حقوق بگیر بودم. این کار را که شروع کردم، آرزو داشتم که بزرگ‌ترین کارخانه نان ایران یک روز مال من باشد. تقریبا هم همین‌طور شد. درست است که تا حدی به خواسته‌ام رسیده‌ام؛ اما هنوز آرزو دارم که کلا ضایعات نان کشور از بین برود. نان کشور ما در منطقه بهترین باشد. برای همین هم دانشگاه و آموزشگاه راه انداختم.

 خودتان هم درس را ادامه دادید؟

من تا دیپلم درس خواندم؛ اما دوره‌های تخصصی بسیاری را در خارج از کشور در زمینه آرد و نان گذراندم. دیپلم را به سختی گرفتم. با همه مشغله‌های کاری شبانه درس می‌خواندم. اکثرا سر کلاس خواب بودم. خیلی هم نمره‌های بالایی نمی‌گرفتم. برایم مدرک مهم نیست. کاری که دارم انجام می‌دهم و تخصصی که در کارم دارم مهم است. من همه کارها را خودم اول انجام می‌دهم بعد به دیگران می‌سپارم.

 گفتید اولین دستگاه پخت نان را شما از آلمان وارد کردید. چقدر طول کشید تا در بازار رقیب پیدا کنید؟

من اولین نفری نبودم که نان صنعتی را تولید کردم. آن زمان هفده کارخانه بزرگ دولتی در این زمینه فعال بودند. دو تا سه واحد بزرگ خصوصی هم فعالیت داشتند. اما در بخش صنفی، من نخستین فردی بودم که ریسک چنین کاری را پذیرفتم و با آن شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ شروع به رقابت کردم. موفق هم شدم.

 شما هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب فعال بودید. سخت‌ترین شرایط در چه دوره‌ای برایتان رقم خورد؟

یکی از دوره‌های سخت برای کسب‌و‌کار من هشت سال دوره جنگ بود. به دلیل اینکه من یک تولید‌کننده بودم و وظایفی را برای خودم در آن دوره قائل بودم. به‌عنوان مثال اولین بمبی که به فرودگاه مهراباد برخورد کرد، جلوی مغازه‌ام مردم صف بسته بودند. من مجبور بودم کاری کنم که این مردم را راضی به خانه بفرستم و آنها کمبود احساس نکنند. چند روز پیش از این ماجرا شروع کردیم پول نایلون را از مشتری می‌گرفتیم. آن زمان به ازای هر نایلون دو تومان می‌گرفتم. اما به محض اینکه این اتفاق رخ داد، پول نایلون را از هیچ کس نگرفتیم. نمی‌خواستم کسی فکر کند من در آن شرایط سوء‌استفاده می‌کنم. آن زمان هر کسی فراخور حال خود سعی داشت صدام را شکست دهد. ما هم در حیطه کاری خودمان همان کار را کردیم. به سود فکر نمی‌کردیم.

 بدترین خاطره‌ای که از کارتان دارید چیست؟

بدترین خاطره که الان هم از آن می‌ترسم، مربوط به روزی بود که برای سه ساعت آرد در کارخانه‌ام نداشتم. آن سه ساعت برایم سی روز گذشت.


کار می‌کنم تا کارگرانم بیکار نمانند

 جوان‌های امروز برای ورود به فعالیت‌های اقتصادی نا امید هستند و فضای کسب و کار را مناسب نمی‌دانند. شما آنها را چطور می‌بینید؟

اکثرا جوان‌ها فکر می‌کنند که چون کسی را در دستگاه‌های دولتی ندارند، نمی‌توانند وارد این فضا شوند. حتی برای فوتبال بازی کردن هم همین‌طور است. فکر می‌کنند اگر واسطه‌ای را برای لابی کردن نداشته باشند، نمی‌توانند در تیم‌های خوب بازی کنند. اما در همین فضا می‌بینید که شخصی مانند علیرضا بیرانوند با قدرت و توانایی و پشت کار خودش به این نقطه می‌رسد و می‌شود بهترین دروازه‌بان ایران. بنابراین هر جوانی هم می‌تواند این مسیر را طی کند. جوان‌ها نباید فکر کنند که یک شبه ره صد ساله را می‌توانند طی کنند. باید زحمت بکشند. اگر این کار را کنند در همین جو امروز که می‌گویند چندان مساعد نیست و بیکاری هم بیداد می‌کند، می‌توانند موفق باشند. من همین الان هم روزانه ۱۶ ساعت کار می‌کنم؛ زیرا بیش از هزار نفر کارگر و کارمند دارم. اینها مثل بچه‌های من هستند. من کار می‌کنم که آنها بیکار نمانند. هر طور شده مواد اولیه را تهیه می‌کنم. هرچند امروز برای تهیه مواد اولیه خیلی مشکل داریم. به نظرم الان از دوره جنگ هم شرایط برای ما سخت‌تر شده است. آن موقع مردم هوای یکدیگر را بیشتر داشتند. اما الان این‌طور نیست.

منبع: دنیای اقتصاد

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

 

کلمات کلیدی :
تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات دفتر قبول آگهی روزنامه اطلاعات نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه اطلاعات دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات  جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات تومان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات دانلود لیست قیمت آگهی روزنامه اطلاعات قیمت آگهی ترحیم در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تسلیت در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تبریک در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی و چاپ آگهی چاپ انواع آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی اطلاعات چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ اعلام مفقودی در روزنامه رسمی تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه رسمی نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی اطلاعات تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی نیازمندی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اطلاعات تلفن دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه اطلاعات تلفن دفتر چاپ آگهی در روزنامه رسمی تلفن چاپ آگهی تغییرات شرکت ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه با قیمت مناسب چاپ آگهی نیازمندی اطلاعات چاپ آگهی مفقودی کارت در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه نفتی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت های نفتی در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه اطلاعات با قیمت مناسب چاپ آگهی تک رنگ با قیمت مناسب در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی انتشار کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اطلاعات چاپ انواع آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و بانک ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی و تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری هزینه چاپ آتبلیغات در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه همشهری جدول نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه چاپ آگهی در نیازمندیهای صبح تهران قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر پذیرش آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی های راهنمای همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی های راهنمای همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی در راهنمای همشهری تومان قیمت چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری تومان لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تومان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه همشهری جدول قیمت چاپ آگهی در نیازمندیهای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در ضمیمه روزنامه همشهری تومان خدمات پدیرش و چاپ آگهی در نشریات روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی روزنامه همشهری دانلود تعرفه آگهی های رهنمای همشهری دانلود تعرفه آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری کل مناطق تهران دفتر قبول آگهی راهنمای همشهری دفتر پذیرش آگهی نیازمندیهای همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی در روزنامه دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی راهنمای همشهری دفتر چاپ آگهی نیازمندیهای همشهری دفتر قبول آگهی و چاپ در نیازمندی های همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ها دفتر چاپ آگهی روزنامه و مجلات همشهری نرخ رسمی چاپ آگهی در نیازمندی های همشهری قیمت چاپ هر کادر آگهی در راهنمای همشهری خدمات قبول آگهی راهنمای همشهری قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد لیست قیمت آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد روزنامه خبرهای اقتصادی و تجاری دنیای اقتصاد تعرفه روزنامه دنیای اقتصادی نرخنامه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد دفتر قبول آگهی روزنامه دنیای اقتصاد فهرست قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه اقتصادی نرخ چاپ آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد به ریال قیمت چاپ انواع آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ آگهی یک کادری روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ تمام صفحه روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی هر کادر در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر پذیرش آگهی روزنامه دنیای اقتصاد خدمات چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیا اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه دنیای اقتصاد لیست نرخ آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه ویژه نامه نوروزی روزنامه دنیای اقتصاد قبول چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر چاپ آگهی مزایده در روزنامه کثیرالانتشار دفتر قبول آگهی مناقصه و مزایده جهت چاپ در روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه آگهی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی روزنامه ایران پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران تعرفه درج آگهی و تبلیغات در روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران قیمت آگهی های روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ایران نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی روزنامه ایران  دفتر قبول آگهی های روزنامه ایران دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه ایران هزینه چاپ آگهی در روزنامه ایران تومان لست تعرفه آگهی های روزنامه ایران  تعرفه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران نرخ آگهی صفحه آخر روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در صفحات ورزشی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه ایران قیمت آگهی صفحات بین الملل روزنامه ایران نرخ آگهی هر کادر در روزنامه همشهری تعرفه آگهی تمام صفحه روزنامه ایران لیست قیمت آگهی صفحات روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران خدمات چاپ آگهی تلفنی روزنامه ایران لیست هزینه چاپ آگهی روزنامه ایران تعرفه آگهی روزنامه جام جم نرخنامه آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم هزینه چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات و آگهی در روزنامه جام جم جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم  قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم تومان دانلود فهرست قیمت چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر قبول آگهی روزنامه جام جم خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم پذیرش و چاپ آگهی تلفنی در روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جام جم نرخ چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی روزنامه جام جم در سال جاری چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه جام جم تلفن دفتر چاپ آگهی روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزناکمه جام جم جدول قیمت آگهی و تبلیغات روزنامه جام جم تعرفه چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه جام جم تعرفه آگهی روزنامه ابرار چاپ آگهی روزنامه ابرار نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار خدمات چاپ آگهی روزنامه ابرار دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار تعرفه چاپ آگهی در روزنامه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار جدول قیمت آگهی های روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار خدمات پذیرش و چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار فهرست قیمت آگهی روزنامه ابرار قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه ابرار نرخ آگهی نیم صفحه در روزنامه ابرار تعرفه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابرار نرخ آگهی در صفحه اول روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار  تعرفه آگهی روزنامه رسالت  قیمت چاپ آگهی در روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت فهرست قیمت آگهی روزنامه رسالت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسالت نرخ چاپ تبلیغات روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت ذفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه رسالت نرخ تبلیغات در روزنامه رسالت قیمت چاپ تبلیغات روزنامه رسالت فهرست قیمت چاپ آگهی روزنامه رسالت قیمت هرکادر آگهی روزنامه رسالت نرخنامه رسمی چاپ آگهی در روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی ۲۴ ساعته روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت به صورت تلفنی خدمات پذیرش آگهی روزنامه رسالت به طور تلفنی تعرفه رسمی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر خدمات چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر پذیرش آگهی روزنامه کار و کارگر لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر تلفن دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کار و کارگر جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کار و کارگر سفارش آگهی در روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه کار و کارگر درج آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه رسمی قیمت آگهی روزنامه کاروکارگر تعرفه چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کار و کارگر نرخ آگهی یک کادری روزنامه کاروکارگر دفتر قبول آگهی و سفارش آگهی روزنامه خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی در روزنامه شرق قبول آگهی روزنامه شرق تعرفه روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی در روزنامه شرق قیمت چاپ آگهی روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه شرق دفتر قبول آگهی روزنامه شرق دفتر پذیرش آگهی روزنامه شرق پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه شرق جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه شرق نرخ چاپ آگهی روزنامه شرق خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق چاپ آگهی مزایده و مناقصه روزنامه شرق چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه شرق قبول آگهی مزایده روزنامه شرق پذیرش آگهی روزنامه شرق چاپ آگهی با تخفیف در روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات شرکت ها در روزنامه شرق قیمت آگهی روزنامه شرق دفتر قبول تلفنی آگهی روزنامه شرق دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه شرقتعرفه چاپ آگهی روزنامه خراسان تعرفه آگهی روزنامه خراسان نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان هزینه چاپ آگهی در روزنامه خراسان قیمت چاپ آگهی در روزنامه خراسان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان دفتر قبول آگهی روزنامه خراسان قبول آگهی ثبت شرکت در روزنامه خراسان پذیرش و چاپ آگهی روزنامه خراسان درج آگهی در روزنامه خراسان تعرفه آگهی های مزایده و مناقصه روزنامه خراسان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه خراسان چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه خراسان تعرفه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه خراسان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه خراسان خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه خراسان  تعرفه آگهی روزنامه اعتماد قیمت چاپ آگهی در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی روزنامه اعتماد چاپ آگهی در روزنامه اعتماد تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اعتماد نرخ آگهی اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی روزنمه اعتماد تعرفه آگهی اعتماد قبول آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مناقصه و مزایده روزنامه اعتماد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مزایده روزنامه اعتماد خدمات قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه اعتماد نرخ آگهی روزنامه اعتماد تعرفه آگهی تمام صفحه در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اعتماد چاپ آگهی شرکت های ماشین سازی در روزنامه اعتماد نرخ چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه اعتماد تعرفه هر کادر آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی مزایده در روزنامه اعتماد قیمت آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد تعرفه روزنامه اعتماد نرخ جدید چاپ آگهی در روزنامه اعتماد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جدول قیمت آگهی روزنامه اعتماد پذیرش آگهی روزنامه اعتماد درج تلفنی آگهی روزنامه اعتماد قیمت رسمی چاپ آگهی روزنامه اعتماد نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه چاپ آگهی تک کادری و تمام صفحه در روزنامه اعتمادتعرفه آگهی روزنامه ابتکار قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار دفتر قبول آگهی روزنامه ابتکار سفارش آگهی روزنامه ابتکار تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار نرخ چاپ آگهی در روزنامه ابتکار هزینه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه ابتکار درج آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه تعرفه روزنامه ابتکار جدول قیمت چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه ابتکار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه ابتکار تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابتکار لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار قیمت آگهی تمام صفحه روزنامه ابتکارتعرفه آگهی روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه آفتاب یزد جدول نرخ چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه نرخنامه رسمی چاپ آگهی روزنامه روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت ها و موسسات در روزنامه سفارش آگهی در روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی بانک ها و موسسات اعتباری در روزنامه آفتاب یزد سفارش آگهی مناقصه در روزنامه آفتاب یزدتعرفه آگهی روزنامه آرمان قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی استخدامی در روزنامه آرمان چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه آرمان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان چاپ آگهی مناقصه در روزنامه آرمان چاپ آگهی مزایده در روزنامه آرمان عرفه آگهی روزنامه تعادل چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه تعادل دفتر قبول آگهی روزنامه تعادل جدول قیمت درج آگهی در روزنامه تعادل لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل خدمات چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه قیمت هر کادر آگهی در روزنامه نرخ آگهی روزنامه تعادل هزینه چاپ آگهی در روزنامه تعادل چاپ آگهی مزایده در روزنامه تعادل دادن آگهی به روزنامه تعادل تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه تعادلتعرفه آگهی روزنامه همدلی چاپ آگهی در روزنامه همدلی قیمت آگهی های روزنامه همدلی نرخ آگهی روزنامه همدلی تلفن قبول آگهی روزنامه همدلی دفتر قبول آگهی روزنامه همدلیتعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان پذیرش آگهی روزنامه کیهان نرخ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه کیهان پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت ها تعرفه آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان قیمت آگهی مفقودی در روزنامه کیهان چاپ آگهی اعلام مفقودی روزنامه کیهان چاپ آگهی خرید و فروش در روزنامه کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان به صورت تلفنی نرخ چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی گمشده در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی کیهان دفتر چاپ آگهی کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی تعرفه رسمی روزنامه کیهان نرخ هر کادر آگهی روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی کیهان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مناقصه روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه رسمی کیهان دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها و موسسات نرخ چاپ آگهی دوره ای در روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ویژه روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان نرخ آگهی صفحه اول روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت در روزنامه رسمی کیهان چاپ آگهی روزنامه کیهان با تخفیف قیمت رسمی آگهی روزنامه کیهان قیمت آگهی نیم صفحه در روزنامه کیهان قیمت آگهی گمشده در روزنامه کیهان لیست قیمتهای چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت آگهی و تخفیفات روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه کیهان دفتر درج آگهی روزنامه کیهان دفتر ثبت آگهی روزنامه کیهان قیمت درج آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کیهان جدول هزینه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه کیهان تعرفه جدید چاپ آگهی روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی یک کادری در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه رسمی دفتر درج آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی دعوت مجموع شرکت ها در روزنامه کیهان دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کیهان قبول آگهی تلفنی در روزنامه رسمی تلفن دفتر چاپ آگهی و تبلیغلا در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی و تبلیغات تمام صفحه در روزنامه کیهان فهرست نرخ چاپ آگهی در صفحه داخلی روزنامه کیهان جدول نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی مزایده املاک در روزنامه کیهان نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاچ آگهی و تخفیفات در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چاپ آگهی معرفی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان چاپ آگهی بانک ها و موسسات در روزنامه کیهان چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تبریک در روزنامه کیهان چاپ آگهی سازمان ها و ادارات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی دو رنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی تک رنگ در روزنامه کیهان چاپ آگهی در کیهان دفتر خدمات چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در صفحات روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار جدول تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کیهان خدمات پذیرش آگهی مزایده روزنامه کیهان قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان پذیرش تلفنی آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی استخدام در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه کیهان سفارش آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی در روزنامه سراسری چاپ آگهی روزنامه رسمی تلفن قبول آگهی روزنامه رسمی تلفن سفارش آگهی روزنامه سراسری دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه سراسری قیمت آگهی روزنامه سراسری چاپ آگهی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی دورنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهاررنگ در روزنامه سراسری لیست نرخ آگهی مشکی رنگ در روزنامه کیهان هزینه آگهی روزنامه سراسری تعرفه آگهیهای کیهانتعرفه آگهی روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه جمهوری هزینه چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مزایده در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مناقصه در روزنامه جمهوری جدول قیمت آگهی روزنامه جمهوری اسلامی لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری اسلامی ایران چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری قیمت آگهی یک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ارزان در روزنامه سراسری چاپ آگهی در ارزان ترین روزنامه دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی جدول نرخ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری دفتر سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر سفارش آگهی به روزنامه تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مجمع فوق العاده در روزنامه جمهوری پذیرش آگهی برای چاپ در روزنامه جمهوری قیمت آگهی نیازمندیهای روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری نرخ رسمی چاپ آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی پذیره نویسی سهام در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه جمهوری لیست رسمی قیمت آگهی روزنامه جمهوری دانلود تعرفه آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه آگهی های روزنامه جمهوری اسلامی