فقدان نگاه صنعتی مانع کسب وکار درکشور است

مدیر عامل شرکت بافت آزادی در گفتگو با ((دنیای اقتصاد)) تاکید کرد: عدم نگاه صنعتی مانع کسب وکار درکشور است.

صنعت نساجی از زمانهای قدیم در کشورمان جایگاه ویژه وبرجسته ای داشته است به طوری که صادرات نخ والیاف پارچه ای ایران به سایر کشور های دنیا در اولویت بوده است.طی چند سال گذشته صنعت نساجی در ایران زمین با مشکلات ومعضلات متعددی روبرو شده است که وقوع این اتفاق در افول این صنعت مادر بی تاثیر نبوده است.در حقیقت بسیاری از کارخانجات صنایع نساجی کشورمان طی مدتی کوتاه تعطیل شده اند  وتعدادی هم که هنوز کار خود را ادامه می دهند با چالش های متعددی روبرو هستند.

به منظور بررسی مشکلات وچالش های پیش روی صنعت نساجی ایران باآقای علی میر احمدی مدیر عامل شرکت بافت آزادی گفتگو کرده ایم تا از زبان وی در جریان معضلات صنایع نساجی کشورمان قرار بگیریم.

علی میر احمدی مدیرعامل شرکت بافت آزادی از سومین نسل خانواده نساجی است،ایشان نزدیک به 12سال شخصا و 60 سال بصورت خانوادگی در صنعت نساجی فعالیت داشته و در قسمت های مختلف تولید و  بازرگانی این صنعت مادر فعال است.

  • کارخانه بافت آزادی را معرفی کنید؟

 این کارخانه تاسیس سال 1343 است وسابقه 54 ساله در صنعت نساجی وتولید انواع پارچه های کتن، راشل وگرد بافی توام با رنگرزی ،چاپ وخدمات تکمیلی دارد. در این کارخانه ابتدا نخ خریداری شده ، سپس بافندگی انجام گرفته و درنهایت وارد حوزه های رنگرزی وچاپ می شویم. محصولات ما در کارخانه بافت آزادی پارچه های پرده ای،لباسی ومحصولات تبلیغاتی و پرچم است.

  • سال جاری به نام سال کسب وکار واشتغال زایی است چه برنامه هایی برای تحقق بخشیدن به شعار امسال دارید؟

باید بر روی برنامه و بودجه مصوب کارخانه صحبت کنم. ما امسال یک برنامه وبودجه ای را در نظر گرفتیم که برای رسیدن به آن میبایست زیرساخت هایی را فراهم کنیم.

در بافت آزادی به دلیل قدیمی بودن کارخانه و ماشین آلات باید زیرساخت های لازم فراهم شده وبهینه سازی انجام گیرد واگر با همین ماشین آلات قدیمی کار کنیم هزینه تولید با توجه به سرعت پایین ماشین آلات  و نیاز بیشتر به نیروی انسانی برای این نوع و تعداد ماشین آلات نسبت به ماشین آلات مدرن تر ، برای ما بسیار بالا خواهد بود .

مبحث دوم موضوع مشکلات تامین مواد اولیه شامل نخ ، رنگ و مواد تعاونی برای رنگرزی و چاپ می باشد. در مورد نخ ها ، الیاف به دو صورت اصلی می باشند:1) الیاف مصنوعی که پایه اش مشتقات نفتی است و ما در ایران تولید کننده این نوع الیاف هستیم . 2) الیاف طبیعی که عمدتا وارداتی می باشند و یکی از آنها پنبه است . این الیاف بین سالهای 1340 الی 1350 در ایران باحجمی بالغ بر 150 هزار تن سالانه تولید می گردیده و نه تنها تمامی نیاز کشور از این تولید برآورد می گشت ، بلکه قسمتی از این حجم تولید به سایر کشورها نیز صادر می شد.  ولی امروز تولید پنبه در داخل کشور به 14 هزارتن در سال هم نمی رسد و وقوع این اتفاق یعنی تولید پنبه در داخل کشور به یک دهم رسیده است. از  طرف دیگر نیاز به پنبه چندین برابر  شده و همچنین هیچ برنامه ریزی برای تولید الیاف ویسکوز که نوع دیگری از الیاف طبیعی میباشد ، در ایران نداریم. بطور کلی در بحث مواد اولیه در نخ40% تا 50% واردات داریم ودر بخش های رنگ بیش از 80 % واردات از کشورهای چین،کره وتایوان داریم.

 مساله دیگر عدم ثبات نرخ ارز است که با توجه به نیاز واحدهای صنعتی به واردات مواد اولیه ، باعث عدم توانایی در خرید مواد مورد نیاز تولید می شود.

مساله سوم بازار است.سه فاکتور در بازار نقش مهمی دارد : اول قیمت ، دوم کیفیت وسوم تنوع محصولات که متاسفانه  نگاه خلاقانه و علمی در بخش بازار نداریم. واردات بی رویه و قاچاق کالا تاثیر مهمی در قیمت ها ایجاد نموده وامیدواریم با اقدامات عملی که به جلوگیری از ورود قاچاق منجر میشود امسال قیمت ها متعادل شود در غیر اینصورت در این صنعت یا صنایع دیگر در موضوع بهای تمام شده توان رقابت با چین و در موضوع کیفیت توان رقابت با ترکیه را نخواهیم داشت .چون نگاه تکنولوژی محوری به صنعت نساجی در ایران وجود نداشته و نیست ، امروزه این صنعت ضعیف شده جزء آخرین انتخاب رشته های دانشگاهی است و متخصص پرورانده نمی شود در نتیجه صنعت نساجی هر چه دارد از گذشته است و نگرانی از این بابت است که این صنعت با کدام متخصص می تواند به جلو برود؟

میر احمدی گفت: مهمترین چالش امروز ما نقدینگی است . در صنعت نساجی محصولات به صورت مدت دار به مشتریان ارائه می شود که این امر نیاز به حجم بالایی از نقدینگی داشته که این نقدینگی امروز از سوی بانکها و موسسات پولی و مالی تامین نمی گردد. اما با تمام این اوصاف می بایست برای افزایش میزان تولید برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیر عامل بافت آزادی یادآور شد: شرکت بافت آزادی از سال 1396 به قبل با 25% تا 30% توان تولید در سال کار می کرده است که طی برنامه ریزی های بعمل آمده  تصمیم بر این است که امسالظرفیت تولید را به 50% تا 60%و برای سالهای آینده به 70% تا 80% برسانیم.

  • امروزرقبای شما در بازار چه کسانی هستند وشما در این بازار چه سهمی دارید؟

رقبا در 2 بخش تقسیم بندی می شوند بخش اول رقبای دولتی و شبه دولتی هستند و یا بصورت دولتی اداره می شوند که 90 درصد ازآنها متاسفانه امروز تعطیل شده اند . شرکت های مانند  پوشینه بافت قزوین،چیت سازی ری،چیت سازی تهران ،کارخانه ممتاز، نساجی مقدم ،نساجی قائم شهر و … . حتی شرکت بافت آزادی هم تا سال قبل با نگاه دولتی کار می کرد .

دومین گروه رقبا بخش خصوصی هستند که با امکانات و تکنولوژی و در اختیار داشتن متخصصین یک محصول خاص را بصورت بهینه تولید و به بازار عرضه می نمایند. البته متاسفانه بخشی از این شرکت ها با عدم رعایت موازین قانون مالیاتی عمل کرده که  این امر موجب کاهش هزینه آنها شده و درنتیجه  فضای رقابتی غیر قابل رقابت را ایجاد می نماید . ولی در بافت آزادی کلیه مراحل درآمد و هزینه ها براساس قانون و تحت نظارت صورت می گیرد و این موضوع محدودیت اساسی در فضای رقابتی ایجاد می کند. به عنوان مثال به محض درخواست کد ملی از مشتری جهت ثبت در سیستم سامانه مالیاتی کشور ، مشتری عقب نشینی می کند. در صورتی که در برخی شرکت های  خصوصیفرآیندهای مقرر قانونی به گونه ای دور زده می شود ، پس مشتری هم راغب است با شرکت خصوصی کار کند تا با شرکت نیمه دولتی و این امر رقابت پذیری را از بین برده در نتیجه سهمی بزرگی از بازاررا از دست می دهیم. البته قصد داریم با بهره گیری از علم روز و تکنیک های بازاریابی و مشتری مداری راهکاری های جدید برای جذب مشتری بیشتر ایجاد کنیم.

  • نسبت دولتی یا خصوصیبودن شرکت بافت آزادی چگونه است؟

سهامداران عمده شرکت بافت آزادی سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری ملی ، خانواده میر احمدی و سایر سهامداران شخصی (کارگران ) هستند . دو نهاد فوق ظاهرا خصوصی بوده اما بصورت خصولتی می باشند و توسط مدیران دولتی  اداره می شوند .

  • محصول شاخص بافت آزادی چیست؟

محصولات بافت آزادی پارچه هایی از قبیل تور ساکا یا تور پشه بندی ، پارچه های لباسی ، پرده و پرچم های ملی و مذهبی بوده و امروزه علاوره بر محصولات فوق پارچه های رومبلی نیز از مهمترین تولیدات این شرکت می باشد .

  • برای تولید پرچم های تبلیغاتی چه میزانی را به عنوان حداقل تعداد سفارش درنظر گرفته اید؟

حجم تولید باید به حدی باشد که توجیه اقتصادی داشته باشد . ما باید محصولات خودمان را به نهادهای مختلف اعم از شهرداری ها، سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و برگزارکنندگان مراسم های ملی و مذهبی ارائه دهیم ، اما متاسفانه  واردات بی رویه در موضوع پرچم زیاد شده است و همین امر ما رابه سوی مشتری های خردتر سوق داده است. حتی پرچم های باشگاههای ورزشی مانند استقلال وپرسپولیس  نیز در کارخانه بافت آزادی تولید می شود.مشتریان امروز ما بزرگ نیستند و تولید پرچم در کارخانه بافت آزادی ضعیف شده است و تولید محصولات دیگردر کنار پرچم ، شرکت را تا به امروز سرپا نگه داشته است.

  • موانع کسب وکار شما برای اینکه برند بافت آزادی یک برند ویژه در کشور باشد چیست؟

مانع اصلی ما عدم نگاه صنعتی در کشور است. صنعت مجموعه ای از فرآیندهاست و اگر مولفه های این فرآیندهها با هم همخوان نباشد توجیحی برای فعالیت های صنعتی نیست. مثلا بانک ها در صنایع چه نقشی دارند؟ آیا صنعت می تواند با بهره 18 تا 22 درصدی به صورت پایه بعلاوه رقم های کارمزد خدمات بانکی کار کند؟حاشیه سود صنایع چقدر است؟ بنده  از صنایع کشورهای اروپایی وآسیایی مختلفی بازدید کرده ام . بطور مثال در کشور آلمان دولت  تمامی امکانات لازم جهت تاسیس کارخانه اعم از ماشین آلات و انشعابات را فراهم نموده و شما فقط باید اثبات کنید که صنعت گر هستید ، بعد از آن کلیه امکانات و حمایت ها از تولید صورت می گیرد. آیا در ایران چنینشرایطی وجود دارد؟ خیر ، در ایران خود صنعتگر باید یکسال دوندگی کند تا فقط جواز تاسیس وانشعابات را بگیرد که  نه تنها یک ریال به او کمک نمیشود بلکه تمامی انرژی صنعتگر را قبل از شروع فعالیت عملیاتی و رسالت اصلی گرفته ایم . وزارت صنعت اعلام می دارد که صنعتگر می بایست 65% پیشرفت فیزیکی داشته باشد و همچنین جهت گرفتن وام (کمک مالی) علاوه بر تامین تضمین می بایست دو سال زمان صرف کند . لازم به ذکر است در شرایط کنونی سند محل اجرای طرح به عنوان تضمین مورد قبول بانکها نمی باشد . در چنین شرایطی  صنعتگر دردش را به چه کسی بگوید؟

سازمان تامین اجتماعی سهم بیمه کارفرما را 23 % و کارگر را  7 % تعیین کرده است . چه یارانه برای صنایع در ایران وجود دارد ؟ عملا هیچ . سهم بیمه  تامین اجتماعی در کارخانه بافت آزادی ماهانه 120 میلیون تومان است . آیا این سازمان نمی توانست با واحدهای تولیدی و کارخانجات به گونه دیگر برخورد کند ؟ حسابرسی و دارایی به هیچ عنوان زیان هیچ شرکت را قبول نمی کنند وحتی اداره مالیات و دارایی در زمان زیان شرکت ها هم ازآنها مالیات گرفته و زیان شرکتها را به هیچ عنوان نمی پذیرند. ما فقط شعار صنعت وحمایت از کالای ایرانی می دهیم ولی در اصل با بروکراسی های موجود در دولت دست وپای صنعت گر را بسته ایم .

چه حمایتی از صنعتگر برای صادرات کردیم؟ بعد از فروپاشی شوروی سابق کشورهای تازه استقلال یافته سهم بزرگی از محصولات خودشان را از ایران تهیه می کردند. از سال 1372 تا 1378 قالب محصولات بافت آزادی به کشورهای دیگر صادر می شد . چه حمایتی از صادر کننده وچه رغبتی برای مشتریان خارجی که می خواستند از ایران خرید کنند ، ایجاد شد؟

با توجه به قیمت ارز و در شرایط کنونی فضای صادرات در کشور ما باز شده است واگر دولت بستر لازم برای صادرات را فراهم نکند ما باز هم در این عرصه شکست خواهیم خورد . می بایست از کشورهای موفق الگوبرداری شود و از تجربه تجار استفاده گردد. کشورهایی مانند چین و ترکیه در صادرات محصولات خود با برنامه ریزی موفق بوده اند و ایران این فضای رقباتی را از دست داده است چون دولت هیچ گونه بسترسازی برای آن فراهم نکرده است.

تحریم ها کار کشور ما را سخت تر می کند ،  شاید امروز بازکردن LC   بسیار سخت باشد و یا حواله امکان پذیر نباشد ، اما راههای دیگری وجود دارد . باید فضایی برای مشتریان فراهم کنیم که رقم صادراتی را به هر شکل ممکن به کشور بیاورند. بازرگانی در حد بین الملل و منطقه ای کار سختی است وامروز برای ما سخت تر شده است. باید کمیته ای  ایجاد شود  تا از فضای خوب امروز که برای صادرات ایجاد شده است استفاده بهینه کرده و شرایط تهدید را به فرصت های مناسب تبدیل نماییم.

  • کارخانه بافت آزادی به لحاظ کیفی در چه رده ای است وچقدر ظرفیت صادراتی دارد؟

از نظر کیفی بسیار بالاتر از چین هستیم . بعبارتی از محصولات چینی با کیفیت تر بوده و با کمی اغماض می توانیم ادعا کنیم که با تلاش و دقت کیفیت ما در حد کیفیت ترکیه است. البته در مقایسه قیمت می توان گفت از چین گرانتر و از ترکیه ارزانتر هستیم.

بنده فکر می کنم بروکراسی اداری کشور روی صنعت تاثیر گذار است . دیدگاه ما به صنعت باید جور دیگر باشد وحمایت از صنعت خیلی می تواند به ما کمک کند . علی رغم اهمیت نقدینگی در صنایع ، منظور از حمایت فقط پول و نقدینگی نیست و بعضی وقت ها مولفه های دیگری هم مهم است. اگر دوباره با صنعت ملی آشتی کنیم معضل بیکاری حل می شود. با احداث هر کارخانه ای از صنایع کوچک گرفته تا متوسط و بزرگ تعداد زیادی از جوانان عزیز کشورمان مشغول به کار می شوند . به جای ایجاد جواز جدید و ارائه آمار و ارقام مبهم توسط دست اندرکاران می بایست صنایع موجود احیا گردد. حتی با استفاده از سرمایه های خصوصی می توانیم این صنایع را احیا نموده و مشکلات زیادی را حل کنیم .  در صنعت نساجی ماشین آلات قابل توجهی بلا استفاده و راکد شدهکه از سال 2008 تا 2010 فعال نیستند . چرا این ماشین آلات امروز به صورت ضایعاتی خرید وفروش می شوند؟ در صنعت نساجی 40% تا 50% صنایع قابل احیا هستند. به جهت وجود اشتغال زایی بسیار بالا در صنعت نساجی ، در تمام دنیا برای حل معضل بیکاری کارخانجات نساجی فعال می شود . کشورآلمان پس از جنگ جهانی دوم نمونه بارز این رخداد است . به نظر اینجانب برگزاری جلسه ای مشترک بین صاحبان بزرگ صنعت نساجی  کشور و مسئولان تصمیم گیرنده جهت بررسی مشکلات این صنعت بسیار کارآمد خواهد بود .

اهلیت و شناخت در صنعت بسیار مهم است.بنده از خانواده نساجی این مرزو بوم هستم و3 نسل نساجی پشت خانواده ماست . اما همین بنده حقیر کارآیی لازم در شرکت هواپیمایی، کارخانه غذایی ویا حتی تولید فرش را هم ندارم. به این منظور می بایست مسئولیت مدیریت واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی به افرادی شایسته در همان بخش یا صنعت سپرده شود که در آن زمینه دارای علم، تجربه و عملکرد مثبت باشند.

ان شالله با کمک ، تلاش و دقت هرچه بیشتر همکاران عزیزم در شرکت بافت آزادی در جهت پیشرفت این مجموعه قدم های بسیار خوبی برخواهیم داشت و درنهایت برای کشور عزیزمان ایران و تمامی صنایع که امروزه سنگرهای اقتصادی در حال مبارزه ناجوانمردانه هستند ، آرزوی موفقیت روز افزون دارم .

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

 

کلمات کلیدی :
تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات دفتر قبول آگهی روزنامه اطلاعات نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه اطلاعات دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات  جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات تومان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات دانلود لیست قیمت آگهی روزنامه اطلاعات قیمت آگهی ترحیم در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تسلیت در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تبریک در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی و چاپ آگهی چاپ انواع آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی اطلاعات چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ اعلام مفقودی در روزنامه رسمی تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه رسمی نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی اطلاعات تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی نیازمندی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اطلاعات تلفن دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه اطلاعات تلفن دفتر چاپ آگهی در روزنامه رسمی تلفن چاپ آگهی تغییرات شرکت ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه با قیمت مناسب چاپ آگهی نیازمندی اطلاعات چاپ آگهی مفقودی کارت در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه نفتی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت های نفتی در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه اطلاعات با قیمت مناسب چاپ آگهی تک رنگ با قیمت مناسب در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی انتشار کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اطلاعات چاپ انواع آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و بانک ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی و تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری هزینه چاپ آتبلیغات در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه همشهری جدول نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه چاپ آگهی در نیازمندیهای صبح تهران قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر پذیرش آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی های راهنمای همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی های راهنمای همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی در راهنمای همشهری تومان قیمت چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری تومان لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تومان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه همشهری جدول قیمت چاپ آگهی در نیازمندیهای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در ضمیمه روزنامه همشهری تومان خدمات پدیرش و چاپ آگهی در نشریات روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی روزنامه همشهری دانلود تعرفه آگهی های رهنمای همشهری دانلود تعرفه آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری کل مناطق تهران دفتر قبول آگهی راهنمای همشهری دفتر پذیرش آگهی نیازمندیهای همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی در روزنامه دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی راهنمای همشهری دفتر چاپ آگهی نیازمندیهای همشهری دفتر قبول آگهی و چاپ در نیازمندی های همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ها دفتر چاپ آگهی روزنامه و مجلات همشهری نرخ رسمی چاپ آگهی در نیازمندی های همشهری قیمت چاپ هر کادر آگهی در راهنمای همشهری خدمات قبول آگهی راهنمای همشهری قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد لیست قیمت آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد روزنامه خبرهای اقتصادی و تجاری دنیای اقتصاد تعرفه روزنامه دنیای اقتصادی نرخنامه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد دفتر قبول آگهی روزنامه دنیای اقتصاد فهرست قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه اقتصادی نرخ چاپ آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد به ریال قیمت چاپ انواع آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ آگهی یک کادری روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ تمام صفحه روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی هر کادر در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر پذیرش آگهی روزنامه دنیای اقتصاد خدمات چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیا اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه دنیای اقتصاد لیست نرخ آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه ویژه نامه نوروزی روزنامه دنیای اقتصاد قبول چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر چاپ آگهی مزایده در روزنامه کثیرالانتشار دفتر قبول آگهی مناقصه و مزایده جهت چاپ در روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه آگهی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی روزنامه ایران پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران تعرفه درج آگهی و تبلیغات در روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران قیمت آگهی های روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ایران نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی روزنامه ایران  دفتر قبول آگهی های روزنامه ایران دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه ایران هزینه چاپ آگهی در روزنامه ایران تومان لست تعرفه آگهی های روزنامه ایران  تعرفه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران نرخ آگهی صفحه آخر روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در صفحات ورزشی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه ایران قیمت آگهی صفحات بین الملل روزنامه ایران نرخ آگهی هر کادر در روزنامه همشهری تعرفه آگهی تمام صفحه روزنامه ایران لیست قیمت آگهی صفحات روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران خدمات چاپ آگهی تلفنی روزنامه ایران لیست هزینه چاپ آگهی روزنامه ایران تعرفه آگهی روزنامه جام جم نرخنامه آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم هزینه چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات و آگهی در روزنامه جام جم جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم  قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم تومان دانلود فهرست قیمت چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر قبول آگهی روزنامه جام جم خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم پذیرش و چاپ آگهی تلفنی در روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جام جم نرخ چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی روزنامه جام جم در سال جاری چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه جام جم تلفن دفتر چاپ آگهی روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزناکمه جام جم جدول قیمت آگهی و تبلیغات روزنامه جام جم تعرفه چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه جام جم تعرفه آگهی روزنامه ابرار چاپ آگهی روزنامه ابرار نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار خدمات چاپ آگهی روزنامه ابرار دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار تعرفه چاپ آگهی در روزنامه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار جدول قیمت آگهی های روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار خدمات پذیرش و چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار فهرست قیمت آگهی روزنامه ابرار قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه ابرار نرخ آگهی نیم صفحه در روزنامه ابرار تعرفه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابرار نرخ آگهی در صفحه اول روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار  تعرفه آگهی روزنامه رسالت  قیمت چاپ آگهی در روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت فهرست قیمت آگهی روزنامه رسالت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسالت نرخ چاپ تبلیغات روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت ذفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه رسالت نرخ تبلیغات در روزنامه رسالت قیمت چاپ تبلیغات روزنامه رسالت فهرست قیمت چاپ آگهی روزنامه رسالت قیمت هرکادر آگهی روزنامه رسالت نرخنامه رسمی چاپ آگهی در روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی 24 ساعته روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت به صورت تلفنی خدمات پذیرش آگهی روزنامه رسالت به طور تلفنی تعرفه رسمی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر خدمات چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر پذیرش آگهی روزنامه کار و کارگر لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر تلفن دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کار و کارگر جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کار و کارگر سفارش آگهی در روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه کار و کارگر درج آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه رسمی قیمت آگهی روزنامه کاروکارگر تعرفه چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کار و کارگر نرخ آگهی یک کادری روزنامه کاروکارگر دفتر قبول آگهی و سفارش آگهی روزنامه خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی در روزنامه شرق قبول آگهی روزنامه شرق تعرفه روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی در روزنامه شرق قیمت چاپ آگهی روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه شرق دفتر قبول آگهی روزنامه شرق دفتر پذیرش آگهی روزنامه شرق پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه شرق جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه شرق نرخ چاپ آگهی روزنامه شرق خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق چاپ آگهی مزایده و مناقصه روزنامه شرق چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه شرق قبول آگهی مزایده روزنامه شرق پذیرش آگهی روزنامه شرق چاپ آگهی با تخفیف در روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات شرکت ها در روزنامه شرق قیمت آگهی روزنامه شرق دفتر قبول تلفنی آگهی روزنامه شرق دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه شرقتعرفه چاپ آگهی روزنامه خراسان تعرفه آگهی روزنامه خراسان نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان هزینه چاپ آگهی در روزنامه خراسان قیمت چاپ آگهی در روزنامه خراسان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان دفتر قبول آگهی روزنامه خراسان قبول آگهی ثبت شرکت در روزنامه خراسان پذیرش و چاپ آگهی روزنامه خراسان درج آگهی در روزنامه خراسان تعرفه آگهی های مزایده و مناقصه روزنامه خراسان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه خراسان چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه خراسان تعرفه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه خراسان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه خراسان خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه خراسان  تعرفه آگهی روزنامه اعتماد قیمت چاپ آگهی در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی روزنامه اعتماد چاپ آگهی در روزنامه اعتماد تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اعتماد نرخ آگهی اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی روزنمه اعتماد تعرفه آگهی اعتماد قبول آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مناقصه و مزایده روزنامه اعتماد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مزایده روزنامه اعتماد خدمات قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه اعتماد نرخ آگهی روزنامه اعتماد تعرفه آگهی تمام صفحه در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اعتماد چاپ آگهی شرکت های ماشین سازی در روزنامه اعتماد نرخ چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه اعتماد تعرفه هر کادر آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی مزایده در روزنامه اعتماد قیمت آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد تعرفه روزنامه اعتماد نرخ جدید چاپ آگهی در روزنامه اعتماد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جدول قیمت آگهی روزنامه اعتماد پذیرش آگهی روزنامه اعتماد درج تلفنی آگهی روزنامه اعتماد قیمت رسمی چاپ آگهی روزنامه اعتماد نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه چاپ آگهی تک کادری و تمام صفحه در روزنامه اعتمادتعرفه آگهی روزنامه ابتکار قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار دفتر قبول آگهی روزنامه ابتکار سفارش آگهی روزنامه ابتکار تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار نرخ چاپ آگهی در روزنامه ابتکار هزینه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه ابتکار درج آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه تعرفه روزنامه ابتکار جدول قیمت چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه ابتکار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه ابتکار تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابتکار لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار قیمت آگهی تمام صفحه روزنامه ابتکارتعرفه آگهی روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه آفتاب یزد جدول نرخ چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه نرخنامه رسمی چاپ آگهی روزنامه روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت ها و موسسات در روزنامه سفارش آگهی در روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی بانک ها و موسسات اعتباری در روزنامه آفتاب یزد سفارش آگهی مناقصه در روزنامه آفتاب یزدتعرفه آگهی روزنامه آرمان قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی استخدامی در روزنامه آرمان چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه آرمان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان چاپ آگهی مناقصه در روزنامه آرمان چاپ آگهی مزایده در روزنامه آرمان عرفه آگهی روزنامه تعادل چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه تعادل دفتر قبول آگهی روزنامه تعادل جدول قیمت درج آگهی در روزنامه تعادل لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل خدمات چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه قیمت هر کادر آگهی در روزنامه نرخ آگهی روزنامه تعادل هزینه چاپ آگهی در روزنامه تعادل چاپ آگهی مزایده در روزنامه تعادل دادن آگهی به روزنامه تعادل تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه تعادلتعرفه آگهی روزنامه همدلی چاپ آگهی در روزنامه همدلی قیمت آگهی های روزنامه همدلی نرخ آگهی روزنامه همدلی تلفن قبول آگهی روزنامه همدلی دفتر قبول آگهی روزنامه همدلیتعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان پذیرش آگهی روزنامه کیهان نرخ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه کیهان پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت ها تعرفه آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان قیمت آگهی مفقودی در روزنامه کیهان چاپ آگهی اعلام مفقودی روزنامه کیهان چاپ آگهی خرید و فروش در روزنامه کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان به صورت تلفنی نرخ چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی گمشده در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی کیهان دفتر چاپ آگهی کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی تعرفه رسمی روزنامه کیهان نرخ هر کادر آگهی روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی کیهان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مناقصه روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه رسمی کیهان دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها و موسسات نرخ چاپ آگهی دوره ای در روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ویژه روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان نرخ آگهی صفحه اول روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت در روزنامه رسمی کیهان چاپ آگهی روزنامه کیهان با تخفیف قیمت رسمی آگهی روزنامه کیهان قیمت آگهی نیم صفحه در روزنامه کیهان قیمت آگهی گمشده در روزنامه کیهان لیست قیمتهای چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت آگهی و تخفیفات روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه کیهان دفتر درج آگهی روزنامه کیهان دفتر ثبت آگهی روزنامه کیهان قیمت درج آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کیهان جدول هزینه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه کیهان تعرفه جدید چاپ آگهی روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی یک کادری در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه رسمی دفتر درج آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی دعوت مجموع شرکت ها در روزنامه کیهان دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کیهان قبول آگهی تلفنی در روزنامه رسمی تلفن دفتر چاپ آگهی و تبلیغلا در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی و تبلیغات تمام صفحه در روزنامه کیهان فهرست نرخ چاپ آگهی در صفحه داخلی روزنامه کیهان جدول نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی مزایده املاک در روزنامه کیهان نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاچ آگهی و تخفیفات در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چاپ آگهی معرفی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان چاپ آگهی بانک ها و موسسات در روزنامه کیهان چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تبریک در روزنامه کیهان چاپ آگهی سازمان ها و ادارات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی دو رنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی تک رنگ در روزنامه کیهان چاپ آگهی در کیهان دفتر خدمات چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در صفحات روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار جدول تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کیهان خدمات پذیرش آگهی مزایده روزنامه کیهان قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان پذیرش تلفنی آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی استخدام در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه کیهان سفارش آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی در روزنامه سراسری چاپ آگهی روزنامه رسمی تلفن قبول آگهی روزنامه رسمی تلفن سفارش آگهی روزنامه سراسری دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه سراسری قیمت آگهی روزنامه سراسری چاپ آگهی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی دورنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهاررنگ در روزنامه سراسری لیست نرخ آگهی مشکی رنگ در روزنامه کیهان هزینه آگهی روزنامه سراسری تعرفه آگهیهای کیهانتعرفه آگهی روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه جمهوری هزینه چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مزایده در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مناقصه در روزنامه جمهوری جدول قیمت آگهی روزنامه جمهوری اسلامی لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری اسلامی ایران چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری قیمت آگهی یک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ارزان در روزنامه سراسری چاپ آگهی در ارزان ترین روزنامه دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی جدول نرخ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری دفتر سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر سفارش آگهی به روزنامه تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مجمع فوق العاده در روزنامه جمهوری پذیرش آگهی برای چاپ در روزنامه جمهوری قیمت آگهی نیازمندیهای روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری نرخ رسمی چاپ آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی پذیره نویسی سهام در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه جمهوری لیست رسمی قیمت آگهی روزنامه جمهوری دانلود تعرفه آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه آگهی های روزنامه جمهوری اسلامی
این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر