استفاده از فناوری اطلاعات از الزامات ادامه فعالیت کسب و کار های سنتی است

استفاده از فناوری اطلاعات از الزامات ادامه فعالیت کسب و کار های سنتی است
استفاده از فناوری اطلاعات از الزامات ادامه فعالیت کسب و کار های سنتی در آینده خواهد بود

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه جمعیت ایران یک درصد جمعیت جهان است، گفت: بر این اساس ایرانی‌ها تنها یک درصد اجازه دارند هوا را آلوده کنند درحالی‌که بر اساس آمار موجود، اکنون میزان آلودگی هوا برای ایرانی‌ها ۱.۷۲ درصد است و ایران جزو ۱۰ کشور دنیا ازنظر آلودگی هوا به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری گسترش، برات قبادیان، در دومین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعت، معدنی و تجاری بابیان اینکه موفقیت آینده تمامی تخصص‌ها درگرو بهره‌گیری از فناوری اطلاعات است، بیان کرد: در سفری که دو هفته گذشته به یونیدو در مقر اروپایی سازمان ملل در وین داشتم، در هفدهمین اجلاس دوسالانه یونیدو موضوع انقلاب صنعتی چهارم مطرح شد، همان‌طور که شاهد هستید، امسال پایان سال هزاره سوم است و ما هزارساله سوم را با تاریخ میلادی شروع کرده ایم و سازمان ملل متحد اهداف توسعه پایدار را در این رابطه مشخص کرده است.

وی افزود: انقلاب صنعتی چهارم از سال ۲۰۱۲ میلادی شروع‌شده است و دانشگاه‌های نسل اول همراه با انقلاب صنعتی اول شکل گرفتند و دانشگاه نسل دوم در انقلاب صنعتی دوم و دانشگاه‌های نسل سوم در انقلاب صنعتی سوم شکل‌گرفته‌اند.

به گفته قبادیان، دانشگاه‌های نسل اول بر پایه آموزش شکل‌گرفته‌اند و دانشگاه‌های نسل دو بر پایه آموزش همراه با پژوهش و دانشگاه‌های نسل سوم به‌علاوه بر آموزش و پژوهش به فناوری همراه باکار آفرینی نیز اهمیت می‌دهند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فناوری فرزند پژوهش است، بیان کرد: اگر بتوانیم از فناوری به‌درستی استفاده کنیم می‌توان بهره‌وری را در صنایع شاهد بود و بدون بکار گیری فناوری در صنایع با ورشکستگی روبه‌رو خواهیم شد و این موضوع شوخی‌بردار نیست.

وی ادامه داد: درگذشته روسیه به‌عنوان ابرقدرت شرق و امریکا به‌عنوان ابرقدرت غرب مطرح بودند و آنچه درنهایت روسیه را نابود کرد موضوع اقتصاد بود.

به گفته قبادیان، هیچ رشته اقتصادی نمی‌تواند در آینده فعالیت نکند، مگر اینکه فناوری اطلاعات را جدی بگیرد، روزی باید این اجلاس را در سالن اجلاس و برای کل کشور برگزار کنیم چراکه اشیا ازجمله هوا و درخت نیز هوشمند خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ایران فعالیت‌های خوبی را در حوزه الکترونیک انجام داده و باوجوداین می‌توان با تلفن همراه تمامی کارهای روزمره را انجام داد بنابراین به‌جای اینکه بگوییم دولت الکترونیک باید بگوییم دولت همراه.

معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت تصریح کرد: در آینده ۶۰ تا ۷۰ درصد مشاغل به‌صورت فیزیکی قابل‌مشاهده نخواهند بود از طریق فضای مجازی پیش خواهند رفت.

منبع: معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت،‌معدن و تجارت

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار