در بخش نخستین از این مطلب باعنوان 12 مهارت بازاریابی که افراد آزادکار به آن ها نیاز دارند، 5 عنوان از مهارت های بازاریابی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی برای شما به عنوان یک آزادکار را معرفی کرده و توضیح دادیم، در این بخش نیز 5 مورد دیگر از این مهارت ها را ارائه می کنیم. از آنها غافل نشوید:

7 مهارت از 12 مهارت بازاریابی

6- تجزیه‌وتحلیل

بر اساس نظر سایت هاب‌اسپات که از منابع مهم و معتبر درزمینهٔ بازاریابی اینترنتی در سطح جهان است، در سال 2018 صنایع مختلف با کمبود 1.5 میلیون نفری از مدیرانی مواجه خواهند بود که از زیرکی و دانایی کافی برای تحلیل داده‌های موجود برخوردارند. مهارت‌های تحلیلی به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات حاصل از رفتار کاربران اینترنتی از قبیل میزان تعامل آن‌ها با وب‌سایت، سابقه خرید آن‌ها بر روی وب‌سایت شما و . . . را موردبررسی و تحلیل قرار دهید. بنابراین باید به‌خوبی بدانید چگونه تصمیم‌های قابل‌اجرا بر اساس تحلیل استخراج‌شده توسط خودتان از اطلاعات موجود را استخراج‌کنید و از این طریق در نظر مشتریان و البته کارکنان از جذابیت بیشتری برخوردار شوید.

7- کارتیمی

اغلب کسب‌وکارها امروزه با تیمی از افراد آزادکار و البته دور کار برای تکمیل کردن و پیش بردن پروژه‌های خود همکاری می‌کنند. به عبارتی شما همواره باید قادر به برقراری ارتباط و همکاری سازنده با دیگران بر روی زیرساخت‌های متنوع و مختلفی باشید. اگر در پی کسب موفقیت در این دوره کنونی هستید، داشتن مهارت‌های کارتیمی نیز بسیار حیاتی است.

must-marketing-skills-3

8- بهینه‌سازی موبایل

بر اساس گزارشی که توسط سایت Salesforce منتشرشده است، 71% از بازاریابان اعتقاددارند که بازاریابی با موبایل یک ابزار اصلی و مهم برای موفقیت کسب‌وکار آن‌ها مطرح می‌شود. بهینه‌سازی موبایل یک مهارت کلیدی در موفقیت یک آزادکار و به‌طورکلی موفقیت هر کسب‌وکاری به‌حساب می‌آید. محتوا، طراحی وب‌سایت، انواع گجت ها یا هر چیزی که معرفی یا دسترسی بهتر به خدمات و محتوای خودتان تهیه و ارائه می‌کنید، باید همواره بهترین کاربرد و کارایی را بر روی دستگاه‌های موبایل داشته باشند.

 

9- فروش

به‌عنوان یک فرد آزادکار، شما مسئول فروش خدمات خودتان هستید. اگر ندانید که چطور باید این خدمات را بسته‌بندی کنید، ارائه کنید و برای فروش آن‌ها با مشتریان بالقوه مذاکره کنید، موفقیت برای شما سخت و سخت‌تر می‌شود. پس حتماً باید یاد بگیرید که چگونه خدمات و کسب‌وکار خود را به‌گونه‌ای جذاب برای مراجعه‌کننده معرفی کنید و به معنای واقعی کلمه آن را بفروشید.

10- سئو

بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو یک استراتژی بنیادی برای به چشم آمدن و دیده شدن یک وب‌سایت در فضای آنلاین است. سئو درواقع یک مهارت بسیار ارزشمند برای بازاریابی کسب‌وکار است و از طرفی برای مشتریان شما هم ارزشمند است، چراکه موجب می‌شود تا آن‌ها شمارا به‌راحتی پیدا کنند. عموماً کسب‌وکارها نیازی به استخدام یک کارشناس سئو و یک نویسنده ندارند و نباید داشته باشند. آن‌ها باید در پی استخدام یک نویسنده یا تولیدکننده محتوا آشنا به اصول سئو جهت بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو دارند. همچنین این افراد باید درک کامل و درستی از چگونگی اثرگذاری تغییرات فنی بر سئو داشته باشند.

11- روابط عمومی

روابط عمومی و مدیریت اعتبار، مهارت‌های بسیار حیاتی برای یک بازاریابی موفق به‌حساب می‌آیند. شما درواقع مسئول جاری ساختن آبرو و وجهه مثبت در کسب‌وکار مبتنی بر سیستم آزادکاری خودتان هستید، بنابراین حتماً و حتماً باید جزئیات پیچیده مدیریت اعتبار و آبرو را بدانید تا در این راه به‌خوبی موفق شوید. این فرایند شامل تشویق کردن کاربران به درج نظرات و نقد مثبت، پاسخ‌گویی به مشتریان ناراضی و ترویج یک تصویر مثبت از برند خودتان است.

12- تجربه کاربری

آیا می‌دانید که 88% از مشتریان آنلاین پس از داشتن یک تجربه بد کاربری در بازدید از یک وب‌سایت، خیلی کم احتمال دارد که بازگشته و از آن وب‌سایت بازدید نمایند؟

امروزه کسب‌وکارها به‌شدت درگیر ارتقا و بهبود تجربه کاربری بر روی وب‌سایت‌های خودشان می‌باشند. به‌عنوان یک فرد آزادکار، راه‌های مختلف و گسترده‌ای وجود دارد که کار شما می‌تواند بر قابلیت استفاده سایت تأثیرگذار باشد. بنابراین همواره به دنبال پی بردن به مواردی باشید که موجب خوشحال شدن مشتریان شما می‌شود.

 

لینک منبع

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر