11 عادت بد که برای هموار کردن مسیر موفقیت باید تغییر داد

بیشتر مردم شروع هر سال را فرصت خوبی برای تغییر زندگی می‌دانند. تغییر و تحول برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای لازم و ضروری است. در این مطلب قصد داریم به 11 عادت بد که برای هموار کردن مسیر موفقیت باید تغییر داده شود، اشاره داشته باشیم. همراه ما باشید:

11 عادت بد که برای هموار کردن مسیر موفقیت باید تغییر داد

۱- در مورد اهدافتان خیال‌پردازی نکنید

اخیرا چه‌قدر‌ درباره تغییر شغل، سفر رفتن، شروع کردن ورزش یا حتی راه انداختن کسب و کار خود فکر کرده‌‌اید؟ فکر کردن را کنار بگذارید؛ چه اقداماتی در راستای این‌ موارد انجام داده‌اید؟ عمل کردن، تنها راه رسیدن به هدف است! اگر تا به‌حال هیچ اقدامی در راستای این اهداف نکرده‌اید، بهتر است به این فکر کنید که آیا واقعا دنبال چنین چیزی هستید؟

۲- حسرت گذشته را نخورید

قبول کنید که ممکن است در گذشته تصمیم‌های اشتباهی گرفته باشید. عاقلانه به نظر نمی‌رسد که زمان حال را در حسرت آن‌ها از دست بدهید. با خود بگویید، گذشته اتفاق افتاده‌است، اما این شما هستید که می‌توانید آینده را شکل دهید. پس به جای این که حسرت گذشته را بخورید از آن درس بگیرید و آینده بهتری بسازید.

۳- کوچک فکر نکنید

به لطف شبکه جهانی اینترنت، شما این مطلب را می‌خوانید. هر کسی، در هر گوشه جهان نیز می‌تواند به این مطلب دسترسی داشته باشد؛ همچین هر کسی می‌تواند به شما و سرویس شما دسترسی داشته‌باشد‌. در چنین دنیایی، فکر کردن به یک کسب و کار محلی، چندان معقول به نظر نمی‌رسد. بزرگ فکر کنید! شما می‌توانید بر زندگی تمام افراد جهان تأثیر بگذارید.

۴- همه کارها را به تنهایی انجام ندهید

استقلال و انعطاف‌پذیری، خصلت‌های بدی نیستند. اما باید قبول کنید، لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید. کسانی که از دیگران کمک می‌گیرند، نه تنها به خوبی از پس کارها برمی‌آیند؛ بلکه به شبکه ارتباطی بزرگی متصل هستند که آن‌ها را به سمت جزیره موفقیت پیش خواهد برد.

۵- روابط نامطلوب را ادامه ندهید

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید با چه کسانی در ارتباط باشید. سه اصل را در انتخاب دوستانتان در نظر بگیرید؛ موفقیت، رشد، خوشحالی. اگر شخصی به هیچ یک از این موارد کمک نمی‌کند، او را خط بزنید.

۶- بدون استراحت کار نکنید

شاید مهم به نظر نرسد، ولی باید توجه داشته باشید که بدن و ذهن شما برای تأمین انرژی به مواد غذایی نیاز دارند. یک استراحت ۳۰ دقیقه‌ای برای صرف یک وعده مناسب غذایی و پاک کردن ذهنتان از هرگونه فکر مرتبط با کار، تمرکز و انرژی کافی را برای ادامه یک روز کاری ایجاد می‌کند.

۷- بی‌نظم نباشید

شما هم وقتی پشت میزتان می‌نشینید، یادتان نمی‌آید چه کار داشتید؟ نمی‌توانید اسناد مربوط به یک پروژه را پیدا کنید؟ از این شرایط خسته نشده‌اید؟ ‌‌نظم، خود به خود وارد زندگی نمی‌شود. با اختصاص یک قسمت از میز به یاداشت‌های مربوط به قرارهای کاری و دسته‌بندی مدارک شروع کنید. باورتان نمی‌شود یک میز کار مرتب چقدر می‌تواند رسیدگی به کارهای روزمره را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

۸- به حضور آنلاین سطحی نگاه نکنید

درست است که صفحه لینکدین خود را ساخته‌اید و وبلاگ خود را دارید؛ ولی آیا هر چند وقت یک بار آن‌ها را به‌روز می‌کنید؟ شهرت یک شبه به دست نمی‌آید. استفاده درست از ابزارهای آنلاین این امکان را به شما می‌دهد که خود را به دیگران معرفی کنید و فرصت‌های جدیدی به دست آورید.

۹- دیر نخوابید

اگر فکر می‌کنید انجام دادن پروژه‌ها، جواب دادن به ایمیل‌ها یا مطالعه برای ارتقای کیفیت کار، دلایل خوبی برای بیدار ماندن و قربانی کردن خواب شبانه است، باید بدانید که کاملاً در اشتباه هستید. علاوه بر مشکلات جسمانی که در طولانی مدت ممکن است به آن‌ها دچار شوید، بیدار ماندن و کم‌خوابی تمرکز و بازده شما را در روز بعد کاهش می‌دهد. شما لایق یک خواب راحت شبانه هستید. این نعمت را از خود دریغ نکنید.

۱۰- منفی بافی نکنید

به جای این‌که با خود بگویید «نمی‌توانم!» یا «نمی‌دانم!»، به این فکر کنید که «چه‌طور می‌توانم؟» یا «باید یاد بگیرم!». کلمه‌های منفی باعث تمرکز بر نقص‌ها و زیر سؤال بردن ارزش‌ها‌ می‌شوند‌. پس بر نقاط قوت خود تمرکز کنید و سعی کنید مهارت‌های خود را ارتقا بخشید.

۱۱- انتظار موفقیت‌های بزرگ نداشته‌باشید‌‌

آرزوی بزرگ بد نیست؛ ولی باید این مسأله را هم در نظر بگیرید که یک موفقیت بزرگ در واقع پازل بزرگی است که از تکه‌های کوچک موفقیت تشکیل شده‌است. با انتظار کشیدن برای آخرین قطعه پازل، لذت حل کردن آن را از خود نگیرید. توجه کنید که راه رسیدن به موفقیت مهم‌تر از خود موفقیت است.

در نهایت، به یاد داشته باشید که این تغییرات کوچک می‌توانند مسیر شما را به سمت موفقیت هموار کنند. پس، از امروز شروع کنید! هیچ وقت برای رسیدن به بهترین شما دیر نیست!

منبع: اصفهان پلاس

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر