‌‌معابر کرج نیازمند ‌بازسازی ‌ حفاری های متعدد از عوامل کاهش عمر آسفالت و ناهمواری های معابر در این کلانشهر است

شهروندان کرج می گویند که بسیاری از معابر این کلانشهر نیازمند بازسازی و آسفالت دوباره است .
به گزارش ‌ایرنا، این شهروندان در تماس تلفنی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشتند: حدود 2 سال از طرح ‌آسفالت می گذرد اما هنوز بیشتر معابر از نظر آسفالت و اصلاح هندسی وضعیت خوبی ندارند.
‌قهرمان پوراسماعیل ‌از جمله شهروندانی است که با اشاره به بسیاری از معابر گفت: مسیرهای شمالی شهردر حسن آباد ، اوج، آزادگان و بسیاری از معابر پر از چاله است و رانندگی در معابر برای خودروها فرسایشی و برای صاحبان آنها خسارت بار است.
او با تأکید بر اینکه برخی از تقاطع ها در کرج به اصلاح هندسی نیاز دارد اظهار داشت: سه راه تربیت مربی کرج از مسیرهایی است که به علت نیاز به اصلاح هندسی تصادف بار است و مردم هر روز شاهد چند حادثه در این محل هستند این در حالیست که شهروندان مدتهاست در انتظار اجرای اصلاح هندسی در این منطقه هستند تا شاید باعث جلوگیری از بروز تصادف کاسته شود.
اما رضا یوسفی، دیگر شهروند ساکن در محله اوج حسن آباد نیز با ابراز تأسف از خرابی آسفالت این خیابان تصریح کرد: خیابان های اصلی این منطقه دچار خرابی آسفالت شده اند و مردم از شهرداری تقاضای رسیدگی به این موضوع را دارند، امیدواریم در فصل تابستان که خبری از بارش باران نیست اداره خدمات شهری اقدامات موثری برای بهسازی این گونه خیابان ها در پیش بگیرد.
وی اظهار داشت: اکنون خرابی آسفالت در برخی از معابر آن قدر چشمگیر است که رانندگان را مجبور می کند به صورت انحراف به چپ یا راست حرکت کنند که حادثه ساز است.
سمیه امین رنجبر شهروند دیگر کرجی که سال هاست در این شهر سکونت دارد با بیان اینکه شهرداری در 4 سال گذشته در برخی معابر کارهای ماندگاری انجام داده گفت: با این وجود به نظر می رسد مسئولان شهری از بسیاری معابر غافل شده اند.
وی با اشاره به اهمیت اجرای اصلاح هندسی در برخی خیابان ها و تقاطع های کرج تصریح کرد: بخش عمده ترافیک کرج به دلیل اجرا نشدن اصلاح هندسی معابر و وجود چاله هاست در همین رابطه ضلع شمالی پل شورا در منطقه عظیمیه یکی ازنقاط حادثه خیز است .
این شهروند در ادامه گفت: وجود چاله در برخی مناطق شهری به حدی است که زمان تردد خودروها، آب های سطحی خیابان به سمت عابران پخش می شود.
امین رنجبر افزود: عمر آسفالت بنا به دلایل نامشخصی کوتاه است. به نظر می رسد علاوه بر مشکلات زیرسازی نامناسب خیابان‌ها، یکی دیگر از دلایل ‌به کیفیت نه چندان مناسب
آسفالت‌ها برمی‌گردد.
بهروز صادقی یکی دیگر از شهروندان گفت: در پاره ای مواقع چاله ها عامل تصادف ها در کرج هستند.
وی افزود: انتظار می رود شهرداری کرج موضوع تقاطع های غیر همسطح‌، خرابی آسفالت و اصلاح هندسی معابر را جدی بگیرد.
این شهروند ادامه داد: مردم نباید ‌دغدغه خرابی آسفالت داشته باشند و باید این موضوع از سوی مسئولان شهری بیشتر از این مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی کرج در این زمینه ‌‌گفت: اکنون شهرداری کرج دارای یک کارخانه آسفالت است که آسفالت کلانشهر کرج را تأمین می کند و حتی به شهرهای اقماری نیز خدمات ارائه می دهد.
حجت ا… غلامرضایی افزود: روزانه بین یک هزار و 500 تا 2 هزار تن تولید آسفالت این کارخانه است .
وی خاطر‌نشان کرد: شهروندان اگر در این زمینه برای آسفالت اصلی یا فرعی با مشکلاتی مواجه هستند به شهرداری مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه عمر آسفالت در کرج پایین است، اظهار داشت: اکنون عمر آسفالت در این کلانشهر بین 2 تا 5 سال است و یکی ازعوامل کاهش عمر آسفالت، حفاری های متعدد است.
غلامرضایی یادآور شد: با زیرسازی‌های اصولی قبل از اجرای آسفالت و بالا بردن ضخامت آن
می‌توان عمر آُسفالت را بین 15 تا 20 سال بالا برد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر