نماینده مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تسریع در ساخت جاده جدید هشتگرد- طالقان از مسئولان کشور خواست آن را در فهرست های طرح های ملی قرار دهند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مفید کیایی نژاد افزود: این جاده که بیش از 23 سال از آغاز عملیات ساخت آن می گذرد، چندان پیشرفت فیزیکی ندارد. وی تصریح کرد: محدودیت منابع مالی استان البرز سبب شده ‌بودجه کافی برای تکمیل این جاده اختصاص نیابد. کیایی نژاد گفت: با ساخت این جاده شاهد کاهش 40 کیلومتری مسافت بین کرج – طالقان خواهیم بود و در آن صورت علاوه بر ایمن‌سازی مسیر تردد مردم، صنعت گردشگری منطقه توسعه می‌یابد.
نماینده مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی افزود: تردد مردم و گردشگران از جاده باریک و پرپیچ و خم طالقان با مشکلات عدیده‌ای برای مسافران از جمله تصادفات و ترافیک سنگین در روزهای تعطیل سال همراه است. وی درباره هزینه مالی تکمیل این طرح گفت: هزینه ساخت این طرح به حدی بالاست که اگر از محل اعتبارات استانی به روال کنونی بودجه به آن تزریق شود، تکمیل آن سال‌ها زمان می برد.
کیایی نژاد یادآور شد: تنها ساخت و تکمیل تونل این جاده به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تأمین این هزینه و سایر اعتبارات تکمیلی طرح نیازمند حمایت مسئولان کشوری است.
نماینده مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که این طرح از طرح‌های ملی محسوب شود تا نیمه اول سال 95 مردم طالقان، استان البرز و تهران شاهد بازگشایی آن خواهند بود. بر اساس این گزارش، عملیات ساخت جاده جدید هشتگرد – طالقان به طول 33 کیلومتر از سال 69 آغاز شد، مردم طالقان انتظار داشتند این جاده در سال 72 به بهره برداری برسد، اما به دلایل نامعلوم این طرح به تعویق افتاد.
بر پایه این گزارش، با بهره‌برداری از این مسیر 33 کیلومتری، مسافت 70 کیلومتری کرج- طالقان 40 کیلومتر کوتاه می‌شود. گفتنی است، شهرستان طالقان واقع در شمال غربی کرج مرکز استان البرز دارای حدود 30 هزار جمعیت ساکن و 100 هزار جمعیت شناور است.
این شهرستان به خاطر طبیعت زیبا و بکر از جمله رودخانه و سد طالقان یکی از مناطق مهم گردشگری کشور و استان البرز محسوب می‌شود.‌

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر