‌شایعه آلودگی آب کرج و  فروشندگان سودجوی دستگاه‌تصفیه آب‌

بی اطلاعی ‌شهروندان موجب می شود برخی املاح موجود در آب را آلودگی و همچنین به طور شایع‌تر رنگ سفید آب را ناشی از کلر فراوان تلقی کنند. در حالی که مسئولان بهداشتی کرج بر استاندارد بودن املاح موجود در آب و پایش‌های تخصصی آب‌های آشامیدنی تأکید دارند.
به گزارش مهر، این شایعات که ناشی از آگاهی نداشتن مردم است، زمینه را برای شرکت‌های فروش تصفیه آب فراهم می‌کند و گاه دیده می‌شود برخی از شهروندان نیز برای حفظ سلامتی خود نسبت به خرید این دستگاه‌ها اقدام می‌کنند.
معصومه جودکی، مسئول مرکز بهداشت شماره یک کرج در این باره گفت: اگر سلامت آب مخدوش شود به سرعت ناقل بسیاری از بیماری‌ها می‌شود از این رو کارشناسان مرکز بهداشت به صورت استاندارد سلامت آب را از نظر میکروبی، انگلی و شیمیایی مورد بررسی ویژه قرار می دهند.
وی با بیان اینکه به مردم اطمینان می دهم آب کرج سالم است، تصریح کرد: نمونه برداری و کلرسنجی آب به صورت روزانه حتی در ایام تعطیل نیز انجام می‌شود و با وجود اینکه آب کرج از منابع مختلفی تأمین می‌شود شهروندان نگران سلامت آب آشامیدنی مورد مصرف خود نباشند.
جودکی در مورد علت سفید رنگ بودن آب گفت: مردم گمان می‌کنند رنگ سفید آب ناشی از کلر فراوان در آن است در حالی که این رنگ ناشی از میزان اکسیژن موجود در آب است که در اثر تلاطم آب در تصفیه‌خانه به وجود می آید و هیچ گونه ضرری برای سلامتی ندارد.
غلامرضا رضایی‌فر، مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز نیز آلوده بودن آب را تکذیب کرد و گفت: هیچ منبعی جز آزمایشگاه‌های آبفا و اداره بهداشت درباره آلوده بودن آب نمی‌توانند اظهار نظر کنند.
وی ادامه داد: برخی از شهروندان املاح و سختی های موجود در آب را آلودگی اطلاق می‌کنند که ‌تصوری اشتباه است زیرا تمامی املاح موجود در آب در حد نصاب جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و مصرف آن در آب کاملا کنترل شده است.
رضایی فر درباره دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اظهار داشت: این دستگاه ها داراری فیلتر سرامیکی است و اگر بموقع تعویض نشود نه تنها آب حاصل از آن سالم نیست بلکه خود نیز عامل میکروب زا و سرطان زاست و مورد تأیید آبفا نیست و تنها سختی موجود در آب را کاهش می دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر