معصومه مرادپور – ايران البرز/ با هدف مهار جرائم خشن و برخورد قاطع با مخلان نظم و امنيت در جامعه، مأموريت هاي پليس 110 استان به 2 بخش فوريتي و غيرفوريتي تقسيم شده است. فرمانده انتظامي البرز در آيين راه‌اندازي يگان عمليات انتظامي 110 شهرستان كرج كه با حضور فرهادي دادستان شهرستان كرج، ايراني فرماندار كرج و جمعي از فرماندهان و كاركنان انتظامي استان برگزار شد، افزود: فراواني، تنوع و گستره حوزه مأموريتي نيروي انتظامي وجود سيستمي قوي و مطمئن كه بتواند شعار مردم مداري و جامعه محوري پليس را با ارائه خدمات پليسي مناسب و ايجاد احساس امنيت هر چه بيشتر در جامعه تحقق بخشد، احساس مي‌شد. سردار احمدعلي گودرزي ادامه داد: از همين رو در سال 79 با تلاش شبانه ‌روزي، مركز فوريت‌هاي پليسي 110 راه‌اندازي شد كه دستاوردهاي زيادي در پي داشته كه ترويج عدالت اجتماعي و تساوي حقوق، خدمات رساني عمومي با تأكيد بر سرعت عمل، احترام و قابل دسترس بودن، تحقق شعار پليس پاسخگو و عملكرد حرفه‌اي از آن جمله است. فرمانده انتظامي البرز با اشاره به فراواني تماس شهروندان كرجي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 گفت: در هر 24 ساعت، شهروندان كرجي به‌طور متوسط
يك هزار و 600 بار با پليس 110 تماس تلفني مي‌گيرند و از اين تعداد نزديك به يك هزار و 450 مورد آن به عمليات انتظامي منجر مي‌شود كه اين آمار حاكي از فراواني و گستره مأموريت‌هاي پليس 110 شهرستان كرج است. سردار گودرزي افزود: سرعت حضور در صحنه‌هاي عمليات از اصلي‌ترين دستاوردهاي فوريت‌هاي پليسي 110 است و براي حفظ و ارتقاي اين دستاورد، فرماندهي انتظامي استان در يك اقدام نوين مركز يگان عمليات انتظامي 110 را در شهرستان كرج راه‌اندازي كرد. وي گفت: مأموريت اين يگان به عنوان نيروهاي كمكي در كنار گشت‌هاي انتظامي كلانتري‌ها، رسيدگي به فوريت‌هاي پليسي 110 است و هدف از آن نيز ايجاد تحول اساسي در چرخه دريافت، ابلاغ و نحوه اجراي مأموريت‌ها است. گودرزی افزود: در حال حاضر با توجه به افزايش روزمره تماس‌هاي مردمي، تنوع و فراواني مأموريت‌هاي ناجا، توسعه شهرها، جمعيت و پيچيدگي جرائم، حجم سنگين وسايل نقليه و موانع كاهش دهنده سرعت حضور پليس در صحنه به نوعي باعث شده‌ كه گاه مأموران با تأخير در صحنه جرم حاضر شوند و اين امر نيز به نوعي نارضايتي برخي از شهروندان را به دنبال داشته است.
وي اضافه كرد: از همين رو تشخيص داده شد تا با برنامه‌ريزي همه جانبه و اتخاذ تدابير و تمهيدات ويژه توان پليس به سمت مهار جرائم خشن و مهم كه به نوعي در نظم و امنيت جامعه اخلال ايجاد مي‌كنند يا خسارت مالي و جاني را براي شهروندان به دنبال دارند معطوف شود. فرمانده انتظامي البرز، حضور سريع، موثر و به موقع عوامل انتظامي در صحنه‌هاي جرم، افزايش هزينه جرم و ايجاد بازدارندگي در مجرمان، هدايت توان عملياتي ناجا به سمت نيازهاي واقعي مردم به فوريت‌هاي پليسي، بهره‌برداري از اطلاعات بالقوه مردمي در راستای تأمين اطلاعات مورد نياز رده‌هاي مأموريتي ناجا و به كارگيري پليس‌هاي تخصصي با توجه به نوع تماس‌هاي مردمي با سامانه 110 را از مهمترين اهداف راه‌اندازي اين مركز برشمرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر