۷ روش برای خلق ایده‌ی متعالی

تفاوت یک ایده‌ی خوب با ایده‌ی متعالی چیست؟ ایده‌های خوب همیشه به وجود آمده و در حل مشکلات روزانه و کوچک به مردم کمک می‌کنند. اما ایده‌ی متعالی کمتر به ذهن‌ها خطور می‌کنند و محقق شدن آنها به تلاش بیشتری نیاز دارد.

بزرگ ترین چالش برای به وجود آوردن ایده‌ی متعالی، آزاد کردن خود از افکار و مشغولیت‌های ذهنی روزانه و کم اهمیت است. در ادامه با ما همراه شوید و با ۷ روش برای آزاد کردن ذهن و ایده‌ی متعالی آشنا خواهید شد.

روش های خلق ایده‌ی متعالی

  1. در جلسات نظارتی شرکت کنید

ایده‌های بزرگ در فضاهای خالی ایجاد نمی‌شوند. ذهن شما باید روش‌های جدید و خلاقانه‌تری را برای فکر کردن در اختیار داشته باشد. در جلسات ویژه‌ای شرکت کنید که مغز شما به تفکر متفاوت تشویق شود. نگاه کردن به مردم و رفتارها و فعالیت‌های آنها یا راه رفتن در خیابان‌های شهر تأثیر بسزایی دارد.

  1. خارج از اجتماعات معمول خود معاشرت کنید

گذران وقت با دوستان و همکاران همیشگی می‌تواند روند فکر کردن را سست کند. از اجتماعات موجود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و بحث‌های هیجان انگیز راه بیندازید. آدم‌های جدید از الگوی فکر کردن و داستان‌های قدیمی شما با خبر نیستند، بنابراین مجبور می‌شوید که به مونولوگ‌های درونی و هیجان انگیز خود رجوع کنید. دیدگاه‌های تازه به فکر‌های جدید و احتمالاً ایده‌های عظیم منجر خواهند شد.

  1. کتاب‌های بیشتری بخوانید

کتاب‌ها یکی از بهترین روش‌های به وجود آوردن افکار جدید و ایده‌های بزرگ هستند. خواندن کتاب‌هایی با موضوع کسب‌وکار به یادگیری بیشتر و گسترش دامنه‌ی افکار کمک می‌کند. کتاب‌های تاریخی می‌تواند شما را از زندگی روزانه آزاد کرده و باعث به وجود آمدن ایده‌های بزرگ شود.

  1. بعضی مواقع وبگردی کنید

اگر به دنبال موضوع خاصی باشید، گوگل کمک حال خواهد بود؛ اما آموزه‌های غیر منتظره برای ایجاد ایده‌های بزرگ موثرترند. هر هفته، ساعتی را به گشت و گذار در وب اختصاص دهید. سعی کنید با غریبه‌ها گفت و گو کنید. پیشنهاد می‌کنیم که در منابع متفاوت جست و جو کنید تا ذهن گسترده‌تری داشته باشید.

  1. دفترچه خاطرات داشته باشید

دفترچه‌ی خاطرات یک ابزار فوق‌العاده برای ثبت افکار، احساسات و زندگی روزانه‌ی شماست. همچنین به عنوان یک روش عالی برای ساخت و توسعه‌ی عادات افکار مولد به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم که از همین امروز شروع کنید.

  1. تفکر کنید

ایده‌های بزرگ، در شرایطی که ذهنی آشفته از افکار و نگرانی‌های روزانه داشته باشید، به سراغ شما نمی‌آیند. مدیتیشن به پاک کردن ذهن از کارها و استرس‌های روزانه کمک می‌کند. سپس به آسانی می‌توانید روی آینده تمرکز کنید. هر هفته دو ساعت را به این کار اختصاص دهید تا شاهد جریان ایده‌ها باشید.

  1. از تمرین‌های سازمان یافته استفاده کنید

ساختار، مولد خلاقیت است. تمرین‌های ساده به فعالیت ذهن در یک حالت متمرکز کمک می‌کند. برای مثال، از تمرین دکتر بلین مک کورمیک استفاده کنید. با یک نفر همراه شوید و سعی کنید در عرض ۱۰ دقیقه، ۴۲ ایده را برای یک موضوع یا مشکل خاص پیدا کنید. شاید تعداد شما به ۴۲ نرسد، اما هیچ ایرادی ندارد. قطعاً در میان آن ها یک یا دو مورد ارزشمند نیز دیده خواهد شد.

تمام این روش‌ها به تعهد، زمان و انرژی نیاز دارد؛ اما تمام این ها از عوامل مؤثر در ایجاد ایده‌های بزرگ هستند. برای این که مغز شما به کار بیفتد باید به آن زمان و فضا بدهید. در صورت فراهم بودن تمام این شرایط، بدون شک ایده‌های بزرگی به ذهن شما خطور می‌کند.

اکنون نوبت به شما رسیده است. آیا شما نیز با راه‌هایی برای خلق ایده‌های بزرگ، خلاقانه و متعالی آشنایی دارید؟ آن‌ها را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

لینک منبع

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر