بدون شک در جهان امروز بازاریابی کاربران تلفن همراه یا بازاریابی موبایلی بخش مهمی از بازاریابی آنلاین کسب و کارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر چند در نگاه اول ممکن است بازاریابی موبایلی روشی ساده به نظر برسد. اما انتخاب یک استراتژی ساده و بهینه که تجربه‌ی خوبی نیز برای کاربر فراهم کند کار نسبتا دشواری است. زیرا انتخاب استراتژی بازاریابی موبایلی باید به گونه‌ای باشد که بتواند با افزایش تعامل با مشتری میزان فروش را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه ۴ مورد از مهم ترین استراتژی بازاریابی موبایلی۴ استراتژی بازاریابی موبایلی را با هم می‌بینیم.

 ۴ استراتژی بازاریابی موبایلی

۱) بهینه‌سازی زمان و بهره‌گیری از تک تک لحظات برای بازاریابی

امروزه تعداد کاربران تلفن همراه به شکل فزاینده‌ای در حال رشد است. بنابراین با انتخاب یک استراتژی مناسب می‌توان به ارائه مشاوره یا انتقال اطلاعات به مخاطبان تلفن همراه پرداخت. این کار باعث می‌شود که جایگاه ویژه‌ای را در ذهن مخاطبان به خود اختصاص دهیم. توجه داشته باشید که تولید محتوای کوتاه و جذاب راز موفقیت بازاریابی موبایلی است. زیرا معمولاً ویدئوهای کوتاه آموزشی و انگیزشی، پرسش و پاسخ جذاب و کوتاه، جملات انگیزشی و متن‌های آموزنده و کوتاه بیشترین تأثیرگذاری را بر روی مخاطبان داشته و بسیار جذاب هستند. زیرا تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که نرخ به اشتراک‌گذاری این نوع محتوا چندین برابر سایر محتواها است. بنابراین بازاریابی موبایلی می‌تواند با بهینه‌سازی زمان کاربر از تک تک لحظات برای پیشبرد استراتژی بازاریابی خود استفاده کند.

۲) استفاده از کدهای QR برای افزایش تعامل با کاربر

همانگونه که می‌دانید به عنوان یک بازاریاب موفق باید اطلاعات روان شناسی کافی برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان خود در اختیار داشته باشد. همچنین با توجه به این موضوع که معمولاً مشتریان تمایل زیادی به مقایسه قیمت محصولات قبل از خرید دارند. استفاده از کدهای QR می‌تواند تأثیر زیادی بر روی جذب مخاطبان داشته باشد. امروزه اپلیکیشن‌های مختلفی برای مقایسه قیمت محصولات به صورت آنلاین به کمک کد QR وجود دارد. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند تأثیر بسزایی در پیشبرد استراتژی بازاریابی موبایلی کسب و کارها داشته باشد. از سوی دیگر جالب است بدانید که اگر بخواهید به عنوان یک کسب و کار موفق اعتماد مشتریان را به سمت برند خود جلب کنید. فراهم کردن امکان مقایسه قیمت با کد QR یکی از مؤثرترین راه‌های جلب اعتماد مشتری است. تنها نکته‌ای که در این استراتژی بازاریابی موبایلی باید مورد توجه قرار گیرد طراحی واسط کاربری ساده این اپلیکیشن‌ها است.

۳) استفاده از بازاریابی موبایلی بر اساس موقعیت جغرافیایی

امروزه تلفن همراه به یکی از محبوب‌ترین ابزارهای اجتماعی در میان عموم مردم تبدیل شده است. تنوع اپلیکیشن‌های تلفن همراه هوشمند یکی از مهم ترین عوامل محبوبیت این ابزار الکترونیکی در میان اکثریت مردم است. از این رو بازاریابی موبایلی نیز به یکی از تأثیرگذارترین روش‌های بازاریابی مدرن تبدیل شده است. با توجه به این‌که بیشتر کاربران تلفن همراه معمولاً مکان‌یاب (GPS) موبایل خود را روشن می‌گذارند. از روی کلمات کلیدی جستجو شده در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف می‌تواند منبع مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات از علاقه‌مندی مردم باشد. این اطلاعات می‌توانند دسته‌بندی محصولات را ساده‌تر کرده و پیشنهاد محصول را برای کسب و کارها راحت تر کند. به عنوان مثال اگر کسب و کاری تبلیغات موبایلی را جزو استراتژی بازاریابی موبایلی خود قرار داده است. با آگاهی از علاقه‌مندی قریب به اتفاق مردم در یک منطقه خاص می‌تواند محصولات هم تراز با علاقه‌مندی آن‌ها را در لیست محصولات پیشنهاد ی آن‌ها نمایش دهد.

۴) استفاده از بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی شناخته شده‌ترین روش در میان روش‌های مختلف بازاریابی موبایلی است. بازاریابی پیامکی پتانسیل قابل توجهی در میان مردم دارد. زیرا مواجهه با پیام‌های تبلیغاتی که در قالب پیام کوتاه ارسال می‌شوند چند برابر سایر انواع پیام‌ها است. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که بسیاری از افراد پیامک‌های تبلیغاتی را برای جلوگیری از ایجاد اسپم غیرفعال می‌کنند. بنابراین به منظور استفاده از این روش باید قبل از هر چیز مشتریان هدف خود را انتخاب کنید. در ضمن متن پیام نیز باید به گونه‌ای انتخاب شود که احساس خوبی در مخاطب ایجاد کرده و باعث شود که تمایل زیادی به اقدام نشان دهد.

نتیجه‌گیری

بازاریابی موبایلی یکی از مؤثرترین روش‌های بازاریابی است که با افزایش نرخ کلیک میزان مواجهه افراد مختلف با تبلیغات موبایلی را چندین برابر می‌کند. از این انتخاب یک استراتژی بازاریابی قوی می‌تواند با افزایش نرخ تعامل با مشتری میزان فروش محصولات را نیز افزایش دهد.

لینک منبع

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر