یادداشتی از مهدی ایران نژاد فعال اقتصادی اهميت فرهنگ از اقتصاد هم بالاتر است

مهدي ايران‌نژاد /
امروز دشمن، تمام قد با نگرش تخصصي در حوزه فرهنگ به ميدان آمده و با راه‌اندازي حدود 150 شبكه فارسي زبان با عناوين مختلف به درون خانواده‌ها ورود كرده و هجمه سنگين فرهنگي عليه خانواده‌ها و جمهوري اسلامي و جوانان اين مرزو بوم اعمال كرده است.
دشمنان اين سرزمين اسلامي اكنون با راه‌اندازي جنگ نرم و تهاجم فرهنگي و فرهنگ‌هاي هاليوودي و ارائه فيلم‌هاي مبتذل سعي در خاموش كردن ريشه فرهنگ غني اسلام در بين مردم دارند.
ايجاد فرهنگ مبتذل غربي، بستر‌سازي براي توزيع مواد مخدر صنعتي ارزان در بين جوانان و ترويج برخي رفتار غيراخلاقي از جمله اقداماتي است كه دشمنان براي زدودن فرهنگ غني اسلامي–ايراني در حال انجام آن هستند.
به همين دليل مقام معظم رهبري در ‌سال‌هاي گذشته به دفعات در حوزه فرهنگ بر مقاومت نظام اسلامي در مقابل اهداف جنگ نرم و تهاجم فرهنگي دشمنان تأكيد داشته اند و مقابله با اين هجمه‌هاي فرهنگي را بسترسازي مناسب و تقويت بنيه فرهنگي ديني و معنوي در جامعه بيان فرموده‌اند.
يكي از راهكارهاي مناسب براي مقابله با اين هجمه‌ها، ترسيم دهكده جهاني و مبارزه با فساد و تباهي در بين كشورهاي اسلامي و توسعه فرهنگ ديني و ايثار و شهادت است.
دولت و مردم در كنار يكديگر با تأسي از فرمايشات حضرت خامنه‌اي (مدظله العالي) كه انصافا نگاهی بنيادي در حوزه فرهنگ دارند بايد يك پدافند محكم در اين مسير تشکیل دهند و با اعمال مديريت جهادي، مشابه دوران هشت سال دفاع مقدس براي مقابله با اهداف جنگ نرم ورود كنند.
امروز دوباره بايد عزم خود را جزم كنيم و فعاليت بسيجي گونه و جهادي را درحوزه فرهنگ و اقتصاد آغازكنيم و در اين راستا دولت تدبير و اميد نيز بايد حمايت قاطعانه خود را در حيطه‌هاي فرهنگي، همچنان دلسوزانه اعمال كند.
اكنون تشكيل ستادپشتيباني از جنگ فرهنگي در اين حوزه ضروري به نظر مي‌رسد و هر ايراني با هر فرهنگ و قوميتي بايد در اين ميدان حضور داشته باشد تا جلوي آتش دشمن را بگيرد.
همه بايد در اين عرصه، حضوري يكپارچه داشته باشند تا خداي ناكرده فرزندانمان در آغوش اهداف جنگ نرم (جنگ فرهنگي) قرار نگيرند.
البته به فرموده مقام معظم رهبري با وجود همه اين اقدامات خصمانه و غيرفرهنگي ، آينده روشن است و به طور حتم، نصرت و پيروزي از آن ماست، ولي بايد مواظب باشيم در اين حيطه عقب نيفتيم كه جبران آن بسي دشوار خواهد بود.
مقام معظم رهبري با اشاره به برخي نگاه‌هاي محدود و غيرواقعي به جوانان كشور و تمركز به معدود ناهنجاري‌هاي موجود خاطرنشان كردند «كه هنجارعمومي ملت ايران و جوانان، هنجار ديني و علاقه‌مند به اسلام، قرآن، معنويت ديني و مليتي است و اين موضوع را نبايد هيچگاه ناديده گرفت.»
جوانان كشور ما، جوانان خوبي هستند و بايد تلاش كنيم تا آنها خوب بمانند و در مسير صحيح به پيش روند و براي آينده كشور مفيد واقع شوند.
براي تحقق اين مهم لازم است مسئولان نيز نگاه ويژه داشته باشند و همچنان با توكل به خدا و توسل به اهل بيت (ع) و حركت در مسير مقام عظماي ولايت با صيانت از خون شهدا، زمينه ترويج هرچه بيشتر فرهنگ اسلامي و ايثار و شهادت را در جامعه فراهم كنند.
سخني بامسئولان فرهنگي استان البرز
استان البرز با جمعيت 2 ميليون و 500 هزار نفري خود و با تراكم شهرنشيني 90درصد و نرخ رشد جمعيت 04/3 و با نرخ باسوادي 2/90 درصد و نرخ بيكاري 10 درصد داراي قوميت‌هاي متعدد با نگرش‌هاي متفاوت فرهنگي است تا جايي كه مقام معظم رهبري، كرج مركز اين استان را «ايران كوچك» ناميدند.
امروزه استان البرز با اين جمعيت و ظرفيت‌هاي زياد مي‌تواند نقش مهمي را در همه ابعاد كشور ايفا كند كه بخشي از راه را پيموده‌ايم ولي مشكلات درحوزه فرهنگ بسيار زياد است و ترسيم نقشه راه نياز است كه با كمك همه سربازان ولايت و نظام و دستگاه‌هاي دولتي مي‌توان در جبهه فرهنگي نيز سرافراز و پيروز ميدان بود. با توجه به وسايل ارتباطي و ايجاد پديده‌هاي رسانه‌اي، مي‌توان گفت يكي از حلقه‌هاي مؤثر ارتباطي با افكارعمومي، روابط عمومي‌هاي اداره‌هايي هستند كه بايد رسالت اطلاع رساني خود را براي تنوير افكار عمومي به خوبي انجام دهند.
توجه به اعتقادات راسخ ديني مردم و ارتقاي سطح فرهنگ ديني آنان و بسترسازي در جامعه بالاخص بين كودكان، نوجوانان و جوانان لازمه سعادت بشري وكمال انسان است و به همين دليل توسعه فرهنگ ديني در دانشگاه‌ها و مدارس بسيار مهم است.
اداره آموزش و پرورش و همه دستگاه‌هاي فرهنگي وظيفه بسيار خطيري دارند. حساسيت به اين خاطر است كه دنياي استكبار در بحث جنگ نرم سرمايه‌گذاري كلان كرده است. تضعيف فرهنگ غني اسلامي در همه زمينه‌هاي زندگي مردم از كانون خانواده‌ها تا جامعه از اهداف جنگ فرهنگي دشمنان عليه اين مرزو بوم اسلامي است.
در خاتمه لازم به ذكر است ملت بزرگ و هوشيار ايران اسلامي با حركت در مسير مقام عظماي ولايت و سرلوحه قرار دادن جمله «ما مي‌توانيم» همواره ثابت كرده در عرصه‌هاي مختلف پيروز ميدان است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر