گسترش فروشگاه های زنجیره ای کوروش در سراسر کشور

مدير عامل شركت گلرنگ پخش و نايب رئيس هيات‌مديره فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي افق كوروش گفت: دومينوي ايجاد و افتتاح فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كوروش در كشور آغاز شده است. اميرخسرو فخريان در آيين افتتاح همزمان دوفروشگاه زنجيره‌اي كوروش در كرج افزود: تاكنون 9 فروشگاه زنجيره‌اي كوروش در كشور افتتاح شده كه اين تعداد تا پايان امسال به 23فروشگاه افزايش مي‌يابد.
وي تاكيد كرد: براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار است هر سال 100 فروشگاه زنجيره‌اي كوروش در كشور افتتاح شود كه اين آمار تا پنج سال آينده به 500 فروشگاه خواهد رسيد. فخريان ادامه داد: هدف و سياست اصلي مديريت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كوروش كوتاه كردن دست واسطه‌هاست تا بتوان مسیر توليد و مصرف را نزديك‌تر كرد و كالا را مستقيم از توليد به دست مصرف‌كننده رساند.
اكنون ميانگين قيمت كالاهاي عرضه شده در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كوروش بين 5 تا 40درصد زير قيمت به خريداران عرضه مي‌شود. وي توضيح داد: فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شايد در نگاه اول ساده به نظر برسند ولي در كشور‌هايي كه مسير توسعه را به‌خوبي طي كرده‌اند، اينگونه واحدهاي توزيع به عنوان تكميل‌كننده نظام توزيع عمل كرده و توسعه متوازن و اصولي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي مي‌تواند در كنترل قيمت‌ها و نظارت برآنها بسيار موثر باشد.
فخريان افزود: با توجه به هدفمند‌سازي يارانه‌ها و افزایش هزينه‌هاي توليد، توسعه اينگونه فروشگاه‌ها مي‌تواند به كاهش قيمت تمام شده كه از اهداف اساسي است كمك كند و نوعي شفافيت فروش و اخذ ماليات را فراهم سازد.
به گفته وي، در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي هر چه فروش بيشتر شود هزينه‌ها پايين مي‌آيد و توليدكننده‌ها نيز به دليل اينكه كالاي خود را به صورت منسجم‌ و مناسب ‌تري عرضه مي‌كنند، مي‌توانند تخفيف بيشتري به مشتري بدهند.
وي ابراز اميدواري كرد که با ايجاد زيرساخت‌ها و تقويت فرهنگ استفاده و همچنين توسعه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كوروش خدمات بيشتر و بهتري به خريداران ارائه شود. فخريان با يادآوري اينكه تاكنون سه فروشگاه زنجيره‌اي كوروش در كرج افتتاح شده، قول داد شمار اين فروشگاه‌ها به‌زودي در اين منطقه دو برابر خواهد شد.
در آيين افتتاح همزمان دو فروشگاه زنجيره‌اي كوروش در كرج كه هر يك 350 مترمربع زيربنا دارند جمعي از مسئولان حضور داشتند. بيش از دو هزار و 200 نوع كالا شامل مواد غذايي، آشاميدني، پروتئینی، بهداشتي، آرايشي و سلولزي در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كوروش عرضه شده كه مي‌تواند پاسخگوي سليقه‌هاي متنوع خريداران باشد.
شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي افق كوروش به‌شماره ثبت ۳۵۹۳۲۸ وابسته به شركت‌هاي گروه صنعتي گلرنگ با هدف تامين مايحتاج عمومي مردم در سطح خرده فروشي از سال ۱۳۸۸ در كشور تاسيس شد و تاكنون 9 شعبه از اين فروشگاه‌ها در كلانشهرهاي تهران، كرج، قم و اسلامشهر افتتاح شده كه نشاني آنها به شرح زير است.
1ـ كرج، خيابان جهانشهر، بلوار مولانا، روبروي بوستان مولانا، نبش خيابان ترانه شرقي، پلاك يك
2 ـ كرج، دهقان ويلا، سه راه گوهردشت، بلوار سرداران غربي، چهارراه حدادي، جنب تالار صدف، ساختمان كورش
3 ـ كرج، شاهين ويلا، خيابان نهم غربي، برج ميلاد نور، پلاك ۲۹
4 ـ تهران، بلوار فردوس، بعد از خيابان رامين، پلاك ۲۸۰
5 ـ تهران، خيابان آيت‌الله كاشاني، روبروي شهرداري منطقه پنج، جنب مسجد علي‌بن ابيطالب‌(ع)
6 – تهران، گيشا، كوي نصر، خيابان هفدهم، نبش كوچه صائمي، پلاك ۱۷
7 – تهران، نياوران، خيابان مژده (مقدسي)، خيابان احمدي زماني، پلاك 1۵
8 – اسلامشهر، بلوار بسيج مستضعفين
9 – قم، گلزار شهدا، بلوار بسيج، بعد از كوچه ۳۸، پلاك ۱۶۵
يادآور می‌شود که يك‌سوم فروشگاه‌هاي فعال زنجيره‌اي كوروش تاكنون در كرج افتتاح شده که نشان دهنده اهميت اين كلانشهر حدود دو ميليون نفري است.
حذف بسياري از واسطه‌ها و صرفه‌جويي در هزينه‌هاي توزيع و انبارداري و به‌خصوص عرضه كالا با قيمت‌هاي مناسب‌تر از ويژگي‌هاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي است كه ارتقای فرهنگ خريد، افزایش گردش مالي، كمك به سبد خانواده، ارائه كالا با كيفيت و خدمات بهتر، كمك به حذف ترافيك شهري، روش‌هاي نوين توزيع كالا، مشتري‌مداري و كمك به رشد توليدكنندگان كوچك‌تر از جمله مزاياي اقتصادي اينگونه فروشگاه‌هاست.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر