گام‌های بلند ایران‌خودرو برای ارتقای خودروسازی در دولت تدبیر و امید

گام‌های بلند ایران‌خودرو برای ارتقای خودروسازی در دولت تدبیر و امید

به گفته مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تا پایان دولت یازدهم، خودروسازی را به معنای واقعی آن، محقق خواهیم کرد و بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده، در ۳ سال آینده ۱۰ محصول جدید تولید و به بازار عرضه خواهد شد که حداقل ۴ محصول آن با برند داخلی عرضه می شود.
مفاهیم وقتی در قالب کلمات ریخته شده و با هم‌نشینی واژه‌ها بر کاغذ نقش می‌بندند، جملات ساده‌ای می‌سازند که دلالت بر تحقق امری یا توصیف و بیان منظوری دارند. این گونه است که گاهی ممکن است برخی امور با دشواری‌هایش در قالب یک عبارت یا جمله بسیط و ساده به نظر آیند.
وقتی می‌گوییم «می‌خواهیم خودروساز واقعی باشیم. » همین اتفاق ساده در قالب تعدادی از کلمات افتاده است اما همگان می‌دانند که تحقق چنین گزاره‌ای از توان این ۴ کلمه خارج است و شرایط دیگری لازم است تا ما «خودروساز واقعی شویم». به عبارت دیگر، دستیابی به چنین جایگاه و عنوانی در بازار رقابت و تولید، مقدمات و لوازمی می‌طلبد که جز در سایه تحقق آن، این وعده محقق نمی‌شود. حال با این مقدمه پرسش این است که برای رسیدن به این هدف چه باید کرد و چه کرده‌ایم؟
در پاسخ کلی سؤال فوق باید گفت که برنامه‌ریزی، ساماندهی، ارتقای تولید، ارائه محصول با کیفیت، گسترش و تنوع محصولات تولیدی با نشان ملی، حضور در بازار رقابت بین‌المللی و دریافت سهم قابل توجهی در این بازار مجموعه فرایندهایی است که می‌تواند ما را به هدف برساند. اما همه این‌ها در بستر و عرصه‌ای آماده محقق خواهد شد، زیرا در مجموعه بایدهای بالا به هیچ یک از عوامل بازدارنده و محدودیت آفرین اشاره‌ای نشده است.
مجموعه این فرایندها از جمله وظایف تولید‌کننده یا صنعتگری است که می‌خواهد عزم و اراده‌اش را برای چنین هدفی سامان دهد، اما اینها در زمینه و بستری تحقق می‌یابد که حاکمیت فراهم می‌کند.
یعنی با این مقدمات، در صورتی که سایر عوامل بازدارنده در کم‌ترین حد خود باشد و زمینه‌سازی و حمایت‌های لازم از سوی دولت برای تحقق چنین هدفی صورت گیرد. «خودروساز شدن» به همین سادگی که بیان می‌شود، روی خواهد داد چرا که گروه صنعتی ایران خودرو با توجه به توان تخصصی، گستردگی و ظرفیت سرمایه انسانی خلاق و همچنین سابقه‌ای که در تولید خودرو کشور دارد؛ دستیابی به چنین هدفی را حق خود می‌داند و باید به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه به خودروسازی واقعی بدل شود.
همچنین مجموعه اقداماتی را نیز به‌منظور تحقق فرایندهای فوق به انجام رسانده که از جمله آن می‌توان به رشد تولید، اولویت دادن به کیفیت حتی بیش از تولید، تلاش برای حضور در بازارهای جهانی (با صادرات محصولات این گروه به روسیه) برنامه‌ریزی برای تولید ۱۰ محصول در ۳ سال آینده و. . . اشاره کرد.
این‌ها مجموعه شواهدی است که حاکی از این آمادگی و استعداد گروه صنعتی ایران خودرو دارد. اما تصریح می‌شود که پیگیری این روند و تداوم آن تا دستیابی به هدف، نگاه حمایتی و مهربانانه حاکمیت را نیز می طلبد تا حرکت در این مسیر تسهیل شود. زیرا تولید در کشورمان همواره با هزارتوی مشکلاتی مواجه بوده که بیان آن از حوصله این بحث خارج است. متأسفانه در برخی از سیاستگذاری‌ها اولویت‌های اصلی گم شده و آنان که باید نقش هدایتگری و حمایتی خود را ایفا می‌کردند، در برخی برنامه‌ریزی‌های منفعلانه یا عجولانه بر اثر تصمیمات خود تولید را دچار چالش و دست‌انداز کرده‌اند. صنعت خودرو در مسیر خود از این سهل‌انگاری‌ها بسیار آسیب دیده و در عین حال امیدوار است که در این فصل از فعالیتش از دردسر تصمیمات هیجانی خلاصی یابد و با بهره گیری از نگاه حمایتگرانه دولت و زمینه سازی‌هایی که فراهم می‌شود، بالغ شده و استقلال نسبی خود را به دست آورد. فراموش نکنید که در صورت همت تلاشگران عرصه تولید و حمایت دولت می‌توانیم به سهم تعریف شده‌ای از بازار صادرات دست یابیم و در این صورت هم «خودروساز واقعی» شده ایم و هم با رسیدن به تعادل ارزی، از وابستگی ارزی به منابع دولت رها
خواهیم شد.
همکاری با سایر خودروسازان
راهبرد ایران خودرو در تولید، مبنی بر عرضه ۱۰ تا ۱۵ محصول جدید تا ۳ سال آینده است. از این تعداد محصول با برند ایران خودرو طراحی و تولید خواهد شد. بر اساس این راهبرد حداکثر ۱۰ درصد از تولیدات ایران خودرو به محصولات چینی اختصاص خواهد یافت که ۲ محصول سدان و Cross Over بزودی وارد بازار ایران خواهند شد که آغاز تولید آن با موتور تی. یو. ۵ پژو و با ساخت داخل بالا خواهد بود.
کیفیت محصولات
بر اساس ارزیابی‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تمامی محصولات تولیدی ایران خودرو در رده کیفی خیلی خوب قرار دارند، ولی ما خود را متعهد می‌دانیم که کیفیت از دید مشتری نیز به سطح خیلی خوب ارتقا یابد و برای همین منظور ۱۰۰ پروژه بهبود کیفیت در سال ۹۳ تعریف شده است که با اجرای این پروژه‌ها ۸۰ درصد رضایت مشتریان در بخش کیفیت محصول برآورده خواهد شد.
خروج محصولات قدیمی
وانت پیکان با جایگزینی محصول جدید تا پایان امسال از چرخه تولید خارج خواهد شد. همچنین خط تولید پژو ۴۰۵ نیز در سال ۹۵ متوقف خواهد شد.
برندسازی
تمرکز اصلی ایران خودرو در ۴ مقوله خدمات پس از فروش، کیفیت، صادرات و توسعه محصول است و هدف اصلی از این امر برندسازی برای ایران‌خودرو و معرفی آن در سطح بین المللی است، اگر برند قوی داشته باشیم در مذاکرات هم مقتدرتر خواهیم بود.
صادرات و خودکفایی ارزی
حضور در بازارهای جهانی، نشانی از کیفیت و قیمت رقابتی محصولات، استانداردها و ویژگی‌های فنی مورد نیاز مشتریان بازار کشورهای هدف است و با موفقیت در این بخش دیگر از ارز دولتی بی‌نیاز خواهیم شد و به نقطه خودکفایی ارزی دست خواهیم یافت. صادرات ۳۰ درصد از محصولات تا سال ۹۶ هدف تعیین شده در حوزه صادرات ایران خودرو است.
خدمات پس از فروش
در بخش خدمات پس از فروش اقدامات خوب و مؤثری انجام شده است. پاسخگو بودن به مشتری، عامل مهمی در افزایش رضایتمندی مشتریان است و بخش اصلی شکایت مشتریان مربوط به دریافت نکردن پاسخ از سوی مسئولان است که با طرح‌های پیش‌بینی شده درصددیم این میزان را به حداقل برسانیم. تا پایان چهارمین سال دولت تدبیر و امید، گارانتی قوای محرکه محصولات ایران خودرو به ۵ سال افزایش خواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذار