تحـول یک ایـده

 شما در سال‌های دور سابقه فعالیت و راه‌اندازی کسب‌و‌‌کار خانگی را در زمینه تولید محصولات غذایی داشته‌اید. ایده اولیه این کار از کجا آمد و چطور شکل گرفت و اولین محصولاتی که در فضای خانه تولید کردید چه محصولاتی بودند؟

کسب‌و‌‌کار خانگی و تولید محصولات غذایی در منزل، تنها قسمتی از دوران کاری من است. در بخش اول زندگی‌ام به معلمی و دبیری مشغول بودم و امروز هم همچنان استاد دانشگاه هستم. در بخش دیگر، فعالیت‌های پیمانکاری انجام می‌دادم و یکی از مهندسان ذوب آهن ایران بودم، در آن دوران توانستیم پروژه‌های بزرگ زیادی را به سرانجام برسانیم؛ اما متاسفانه اعتمادی که به برخی افراد کرده بودم درست از آب درنیامد و در آن سال‌ها مجبور شدم برای حفظ اعتباری که داشتم تمام املاکم را مثل زمین، ‌خانه و ویلایی که داشتم، برای پرداخت بدهی‌ها بفروشم و به آن چند نفری هم که اعتماد کرده بودم، رفتند و من تنها ماندم. می‌گویند اگر کسی هزار روز در بازار کار می‌کند، برایش هزار برگ اعتبار می‌شود؛ ولی کافی است یکی از این برگ‌ها آسیب ببیند، آن وقت است که تمام آن هزار روز از بین می‌رود. شاید جالب باشد بگویم که من مجبور شدم خانه‌ام را بفروشم و بعد مستاجر همان خانه شدم. وقتی این اتفاقات افتاد همسرم گفت تو جوهر کار داری و می‌توانی فعالیتت را در منزل ادامه دهی و پیشنهاد کرد که محصولات غذایی در منزل تولید کنیم و این انگیزه را در من ایجاد کرد که این کار را در خانه شروع کنیم. بعد هم در کنار همسرم شروع به تولید مواد غذایی در خانه کردیم و اولین محصولی که در آن زمان تولید کردیم سالاد الویه بود و به‌تدریج محصولات دیگری مثل شله زرد، کشک و بادمجان و مربا هم تولید کردیم و تمامی این تولیدات را در یک فضای ۱۱ متری انجام می‌دادیم. ما با یک جمع یازده نفره که همگی از اعضای خانواده بودند کارمان را شروع کردیم. هیچ چیز هم بلد نبودیم به غیر از طبخ خانگی این مواد غذایی. تولید محصول برایمان گران در می‌آمد و با چگونگی فروش هم آشنا نبودیم. ولی همه ما یک نقطه مشترک داشتیم که آن داشتن هدف بود. هدف ما این بود که در این کار موفق شویم. در آن زمان امکان این را نداشتم که به سراغ کار دیگری بروم؛ چون پولی نداشتم که بخواهم تجهیزات و دستگاه بخرم و کارگاه راه بیندازم. صرفا وسایل ساده آشپزخانه را داشتیم که با همان‌ها هم تولید می‌کردیم و کم‌کم هم در همان آشپزخانه توانستیم محصولات بیشتری تولید کنیم. در آن زمان از یکی از دوستانم حدود ۵۰۰۰ تومان قرض گرفتم و یک ژیان باری خریدم تا برای کارمان از آن استفاده کنیم و با آن خریدها را انجام دهم. کار کردن همیشه برایم ارزش داشت؛ چون برایم عزت داشت. جوهر کار باید از دوران کودکی به وجود بیاید و توصیه‌ام این است که خانواده‌ها جوهر کار را از همان کودکی به فرزندانشان یاد بدهند. من هم هیچ وقت کار را عیب ندیدم. در همان کودکی کارهای زیادی را تجربه کردم؛ چون از اول جوهر کار را داشتم و بعد هم که وارد کار تولید در آشپزخانه شدم هیچ وقت ایرادی نمی‌دیدم که ساعت ۳ صبح برای خرید با ژیان بیرون بزنم. البته در آن دوران دو چیز من را زجر داد. اوایل انقلاب افرادی بودند که نمی‌خواستند تولید در مملکت راه بیفتد، نمی‌دانم گرایش این افراد چه بود؛ ولی مانع کار می‌شدند و خیلی از تولیدکنندگان آن زمان مشکلات زیادی داشتند. در آن دوره یک اندیشه می‌گفت کار نکنید و آزار بدهید و در مقابل گروه دیگری هم بودند که می‌گفتند زندگی یعنی کار کردن و تلاش کردن.

 شاید بتوان گفت کاری که شما در آن دوران به‌عنوان کار آشپزخانه‌ای شروع کردید، شبیه به آن چیزی است که امروز به آن استارت‌آپ می‌گویند و در واقع شما و خانواده‌تان یک استارت‌آپ راه انداختید.

بله،‌ دقیقا. البته مهم نیست که اسمش را چه چیزی بگذاریم. مهم این است که اول از همه خودت را بشناسی، جوهر کار را در خودت ببینی، خلبان‌ها خیلی قبل‌تر از آنکه بخواهند فرود بیایند محل فرود را می‌بینند و بررسی می‌کنند. یک کار آفرین یا کسی که یک استارت‌آپ دارد باید حتما افق خودش را ببیند تا بتواند به هدف برسد. از افتخاراتم این است که تحقیرها و توهین‌های گذشته لذت امروز من است. اگر در گذشته تحقیر شدم و از ادارات به شکل بدی بیرونم می‌کردند؛ اما امروز بعد از ۴۰ سال احساس خوبی دارم؛ چون از آن سختی‌ها عبور کردم و به لذتش رسیدم.

 بعد از فعالیت آشپزخانه‌ای به‌تدریج شکل حرفه‌ای‌تری به فعالیت‌تان دادید و وارد فعالیت صنعتی و کارگاهی شدید، چطور توانستید کارتان را این‌گونه از یک کار آشپزخانه‌ای محدود به یک کار صنعتی توسعه و بسط دهید؟

در دنیا کسانی باقی می‌مانند که حرف دل مردم را بزنند،‌ مردم هم به‌دنبال خرید کالای باکیفیت هستند. ما هم از اول که در منزل تولید می‌کردیم کیفیت را رعایت می‌کردیم. کم‌کم هم تعداد کسانی را که با ما کار می‌کردند، بیشتر کردیم و از زیر زمین آشپزخانه به یک کارگاهی در اکباتان رفتیم و محلی را اجاره کردیم. در این دوره آسیب‌های زیادی به ما وارد شد. این آسیب‌ها اول ما را شوکه می‌کرد؛ ولی در ادامه باعث شد مقاوم‌تر شویم. یک بار بعد از حدود دو سال قرار بود از اداره مربوطه برای بازدید از کارگاه بیایند و ما هم با قرض کردن دستگاه‌ها و تجهیزاتی را گرفته بودیم و توانسته بودیم کارگاهی با قابلیت تولیدی راه بیندازیم. اما یکباره به من خبر دادند که کارگاهی که قرار بود از آن بازدید شود در آتش سوخته است.

 این آتش‌سوزی اتفاقی بود؟‌

بله کاملا اتفاقی بود، به‌دلیل یک اشتباه فنی باعث شد که تینر آتش بگیرد، ولی بدشناسی ما این بود که وقتی ماشین آتش‌‌نشانی آمد در تانکرش آبی نبود که بخواهد آتش را خاموش کند. بعد وقتی برای بازدید آمدند و با کارگاه سوخته مواجه شدند، گفتند که فروتن اینجا را خودش آتش زده که از بیمه پول بگیرد. این تحقیرها، توهین‌ها و تهمت‌ها خیلی وجود داشت. البته شاید هم این اتفاق بخشی از سرنوشت‌مان بود؛ ولی با این وجود ناامید نشدم و کارم را مجددا ادامه دادم و مجوزها و پروانه‌های لازم را گرفتم و توانستم بعد از مدتی وارد عرصه حرفه‌ای‌تر شوم و کارخانه بهروز را راه‌اندازی کنم.

 بعد از راه‌اندازی کارخانه بهروز اولین بار چه محصولاتی را تولید کردید؟ همان محصولاتی بود که در آشپزخانه درست می‌کردید یا تغییر کرد؟

بعد از تاسیس بهروز تقریبا همان محصولاتی که در منزل تولید می‌کردیم مثل سس، الویه و مربا را هم تولید کردیم؛ ولی تعداد و تنوع‌شان بیشتر شد. اولین محصولی هم که در کارخانه تولید کردیم، الویه بود و بعد هم تعداد مرباها را بیشتر کردیم. در بین مرباها در ابتدا فقط مربای هویج تولید می‌کردیم، ولی بعد مربای آلبالو و گیلاس و مرباهای دیگر هم درست کردیم. در مرحله بعد هم تولید انواع ترشی‌ها را شروع کردیم. آن زمان دستگاه‌ها و تجهیزات زیادی خریده بودیم و توانستیم کارمان را توسعه بدهیم و ظرف یکسال کارگاه مان تبدیل شد به یک کارگاه مجهز، استاندارد و شیک. این هم جالب است بگویم که اولین نفری در ایران هستم که کلیه ماشین‌آلات مورد استفاده در کارخانه‌ام ایرانی بود، کلیه دستکاه‌های پِرس، آبگیری‌ها، خط میکسر و خط پُرکنی که داشتم همگی ایرانی بود و نیازی نداشتم که دستگاه وارد کنم. در واقع واحد تولیدی من نمایشگاه ماشین‌آلات تولیدات داخلی شده بود. کار کردن در تولید در ظاهر خیلی سخت است؛ ولی نسبت به بازاریابی راحت‌تر است. خودم با ژیان شروع کردم، ولی در سال‌های بعد ۴۰ هزار مرکز توزیع در سراسر کشور داشتم. از طرف دیگر به‌دلیل اینکه معلم بودم روابط عاطفی با همکارانم ایجاد می‌کردم و این موضوع باعث شد که آنها با روابط انسانی آشنا شوند. در نتیجه تخلف، کم‌کاری و دزدی نمی‌کردند، سالم کار می‌کردند و من هم آنچه را که حق‌شان بود، تقدیم می‌کردم.

 شما در ادامه کارتان وقتی بهروز بیشتر شناخته می‌شود وارد بازارهای صادراتی هم شدید. در ابتدا به کدام کشورها صادرات داشتید؟

من همیشه سعی می‌کردم دورنمای کارم را ببینیم و برای همین اولین کسی بودم که برندم را در سوئیس ثبت کردم و همین‌طور اولین کسی بودم که به ژاپن جنس صادر کردم و FDA آمریکا را گرفتم و صادراتمان را توسعه دادم. اولین باری که در زمینه صادرات محصول‌مان ضرر کردم زمانی بود که سس مایونز به دبی فرستاده بودم. تمامی سس‌هایی که ارسال کرده بودم در میان راه خراب شده بود. در این مورد ضرر زیادی کردم و به غیر از پرداخت پول رفت و برگشت، جریمه هم پرداخت کردم. بعد از این اتفاق یاد گرفتم که باید بازار هدف را بشناسم. به همین جهت همیشه می‌گویم هر کسی می‌خواهد محصولش را بفروشد باید بازار هدف را بشناسد. به اعتقاد من زندگی دو مرحله دارد. مرحله اول «چرا» و مرحله دوم «چگونه». چرایی مشکلاتی که برای‌مان پیش می‌آید به‌دلیل بی تجربگی، دانش کم و بی اطلاعی است. اما اینکه چگونه می‌توان از مشکلات خارج شد، مهم است. تمامی اتفاقات زندگی‌ من از چرا شروع می‌شود؛ اما برای خارج شدن و عبور از آنها به چگونگی فکر می‌کردم. در نتیجه به نظر من شکست معنی ندارد، بلکه شکست‌ها تجربه‌هایی هستند که به‌دست می‌آوریم تا بتوانیم در آینده آنها را به‌کار بگیریم؛ چه برای خودمان و چه برای جامعه. از سوی دیگر، وقتی صحبت از کارآفرینی می‌کنید یعنی به تصویر کشیدن ذهن و عمل، باید اول ایده و بعد هدف داشت. تبدیل اندیشه به عمل برای کار انجام شده یعنی کارآفرینی. هر کسی در هر شغلی اگر ایده و خلاقیت داشته باشد و آن را عملی کند به این معنی است که کارآفرینی و ارزش‌آفرینی کرده است. من همیشه دنبال این بودم که باید آنچه می‌خواهم، عملی شود.

 شما تجربه صادرات به آمریکا را هم دارید. برای صادرات به آمریکا با موانعی روبه‌رو بودید؟

برای صادرات به آمریکا مشکلی نداشتیم فقط آن زمان دوره جنگ بود که مشکلاتی داشتیم؛ ولی صادرات‌مان را راحت انجام می‌دادیم و بیشتر هم انواع ترشی، مربا، انواع ادویه‌جات و رُب به آمریکا صادر می‌کردیم، ولی اصلا سس صادر نمی‌کردیم.

 امروز خیلی از فعالان و کارآفرینان برای اینکه بخواهند کارشان را شروع کنند به‌دنبال حمایت‌های دولتی هستند، خود شما چقدر در دوره‌های مختلف کارتان به فکر این نوع حمایت‌ها بودید؟

من هیچ وقت دنبال صدقه از دولت نبودم، ولی کارآفرینان احتیاج به همراهی دارند. من کارخانه‌ام را نسیه خریدم. به بانک کشاورزی رفتم و وام گرفتم. اگر شریک خوبی برای بانک باشیم، می‌توانیم از این حمایت‌ها استفاده کنیم و به موفقیت برسیم. اما نه اینکه مثل امروز از بانک پول بگیرند و آن را برنگردانند. اگر بحران پیش بیاید و پول به بانک پرداخت نشود موضوع دیگری است؛ ولی وقتی شخصی عمدا پول بانک را برنمی‌گرداند، متفاوت است. من زمانی که ضرورتی نداشت دنبال هیچ حمایت و گرفتن وام نمی‌رفتم. ما باید بانک را شریک مال خودمان ببینیم و یک رابطه برد – برد را با بانک دنبال کنیم. خودم این موضوع را رعایت کرده‌ام و برای همین تا امروز بیش از ۴۰۰ لوح تقدیر از دولت‌ها و وزرای مختلف دارم، یعنی تقریبا ماهی یک لوح تقدیر دریافت کردم؛ ولی با این حال اگر بخواهم به خودم نمره دهم با ارفاق ۱۶ می‌دهم. نتوانستم ۲۰ بگیرم؛ چون آگاهی کافی و دانش را نداشتم. برای اینکه این نمره را ترقی بدهم باز هم تلاش می‌کنم.

 در سال‌های بعد شما بهروز را واگذار کردید. چطور با وجود موفقیت‌هایی که بهروز به‌دست آورده بود این برند را واگذار کردید؟

در سال ۱۳۹۰ بهروز را واگذار کردم. از سال ۱۳۸۷ چندین بار به من توصیه شد که بهروز را واگذار کنم؛ اما من این کار را انجام ندادم. عوامل نفوذی هم فرستاده شدند و در نهایت ناچار شدم در تاریخ اول فروردین ۱۳۹۰ واگذار کنم؛ چون دیگر به من وام نداند. دلیلش هم مشخص نبود. من در شرایطی قرار گرفتم که دیدم اگر بهروز را واگذار نکنم ممکن است نابود شود و متاسفم که این اتفاق افتاد. امروز که ۷ سال از واگذاری می‌گذرد، خریداران بهروز به تعهدات‌شان عمل نکردند و حتی لوازم شخصی‌ام را که در کارخانه بود، برنگرداندند. رفتار این افراد ناجوانمردانه بود؛ اما با این حال دست از تلاش برنداشتم. این افراد دیدند که کارخانه بهروز معروف و خوشنام است و اسم و رسمی دارد و برای همین سراغ آن آمدند تا از کنار آن به منافع برسند. اینها کبوتر را از من گرفتند ولی نتوانستند پرواز را از من بگیرند و کارخانه‌های دیگری را در مشهد و کیش راه انداختم و اقدام به خرید شرکت بهرنگ کردم که البته برای تعمیرات و برخی کارها تعطیلش کردم؛ ولی من تولیدکننده هستم و کارم متوقف نمی‌شود.

 شما بیش از ۶ دهه سابقه کارآفرینی دارید، هیچ وقت به این فکر کرده‌اید که دیگر بازنشسته شوید و کار نکنید؟

 من ۷۳ سالم است. ۶۵ سال است که کار می‌کنم و در حقیقت عشق‌ورزی می‌کنم. سن یک عدد است. تلاش است که تعیین می‌کند افراد چه جایگاهی دارند. سن نمی‌تواند میزان عمر را تعیین کند این خود من هستم که عمرم را تعیین می‌کنم. کسانی که کارآفرین هستند در طول زندگی نمی‌کنند، بلکه در عرض زندگی می‌کنند. روزهایی که تعطیل می‌شود من عزا می‌گیرم؛ چون عادت به کار کردن دارم. کسی که تلاش‌گراست از بیکاری متنفر است. در حال حاضر عضو هیات رئیسه چندین دانشگاه، همچنین موسسات خیریه و خدمات اجتماعی هستم. همه اینها خیلی وقت می‌برد، ولی واقعا لذت می‌برم.

 چند ساعت در روز کار می‌کنید؟

معمولا ۵ صبح بیدارم. حدود ساعت ۷ بیرون می‌زنم. اگر کنفرانس و سمیناری در تهران و شهرستان باشد صبح به آنجا می‌روم.

 به اعتقاد شما فضای کسب‌و‌‌کار امروز ما چگونه است و چقدر به کارآفرینان انگیزه فعالیت می‌دهد؟

فضای کسب‌و‌‌کار و کارآفرینی در زمان ما قابل مقایسه با امروز نیست. کارهایی که در آن دوران بود خیلی محدود بود. کارهایی مثل سیم پیچی، ریخته‌گری و پیراهن دوزی ولی امروز شرایط خیلی متفاوت است و به راحتی اطلاعات در دسترس است. فردی که در جامعه امروز به‌روز باشد و هدف و پشتکار داشته باشد، شرایطش نسبت به زمان ما بهتر است. زمان ما برخوردهایی که در ادارات مختلف می‌شد، خیلی بد بود، اما امروز این‌گونه نیست. البته آن دوره هم با اینکه توهین و تحقیر زیاد وجود داشت من هدفم را رها نکردم؛ چون پشتکار داشتم و دنبال موفقیت در تولید بودم. البته کسانی کارهایی کردند که مرا متوقف کنند ولی نتوانستند. هرچند توانستند کارخانه را از دستم در بیاورند.

 در جایی گفته‌اید مدیون کسانی هستید که به شما ستم کرده‌اند. چطور چنین چیزی ممکن است؟

اگر شخصیت‌های بد و ستمگر در دنیا وجود نداشتند، چطور می‌توان خوبی‌ها را شناخت. هر بدی که به‌وجود می‌آید، فی‌النفسه برای خوبی دیگران است. وقتی ستم‌ها را در طول تاریخ می‌بینیم، جوانمردی‌ها را درک می‌کنیم. هر بدی در مقابل، انگیزه‌های مثبت را ایجاد می‌کند. به همین جهت بعد از ۶۵ سال کار کردن هر چقدر بدی دیدم، بیشتر مقاومت و تلاش کردم. من در دوران مختلف فعالیتم آزارهای زیادی دیدم و امروز مثل فولاد مقاوم شدم، چون فهمیدم ایستادگی مرا موفق می‌کند.

 همسر شما هم مثل خودتان کارآفرین هستند و شرکت درآسا را داشتند، اما ظاهرا در نهایت اتفاقات خوبی برای این شرکت نیفتاد؟

همسر من جزو اولین بانوان کارآفرین هستند که برای بانوان کار کرده‌اند. تمام همکاران همسرم به غیر از راننده‌اش زن هستند. همسرم گفت زن بودن،‌ مسن بودن و بلد نبودن هیچ کدام مانع از پیشرفت یک زن نیست و توانست واحدی به نام درآسا را راه بیندازد و فقط جنس ایرانی تولید می‌کردند. در بسیاری از خانه‌ها برای زنان سرپرست خانوار چرخ خیاطی دادند تا خانم‌ها در منزل فعالیت کنند. همسرم عاشق این کار است.

 سرنوشت درآسا چه شد؟

همان افرادی که بهروز را خریدند، به تعهداتشان عمل نکردند. واحد صنعتی درآسا در محوطه انبار و مرکز پخش صنایع غذایی بهروز قرار داشت. دستگاه‌های این واحد صنعتی توسط این افراد بدون دستور قاضی از محوطه انبار تخلیه شد.

 با این وجود امروز بعد حدود ۷ سال که از واگذاری بهروز می‌گذارد احساس‌تان به این شرکت چگونه است؟

همان احساس قبلی است،‌ هیچ فرقی نکرده است. من آرزویم است فرزندم در آغوشم باشد.

تکنیک‌های تبلیغاتی بهروز

 زمانی که شما بهروز را راه انداختید برندهای دیگری هم در زمینه صنایع غذایی از سال‌های قبل‌تر فعالیت داشتند. چقدر آن زمان فضای رقابتی بین بهروز و دیگر برندها وجود داشت و این رقابت چقدر به بهبود کیفیت کمک می‌کرد؟

در آن زمان دو واحد بیشتر برای سس مایونز نداشتیم. دیاموند که متعلق به آقای مهاجری بود و مهرام که متعلق به آقایان یعقوبی و ظهیری بود و سومین برند هم بهروز بود؛ اما امروز به حدود ۷۰۰ شرکت رسیده است. در آن دوره هم مثل امروز رقابت وجود داشت، اما من به‌دلیل اینکه فرهنگ معلمی و دوست داشتن را بلد بودم وقتی به فروشگاه‌ها می‌رفتم از زندگی‌ام برای شان می‌گفتم و تولیداتم را معرفی می‌کردم. یکبار به فروشگاهی در خیابان منوچهری رفتم و با خودم تعدادی سس برده بودم، به مسوول فروشگاه گفتم که به من گفته‌اند که شما سس می‌خرید. وقتی این را گفتم مدیر فروشگاه خیلی تعجب کرد و گفت محصولات بهروز را نمی‌شناسد. بعدش با آقای بیژن مهاجری مدیر شرکت دیاموند تلفنی صحبت کرد و آقای مهاجری هم توصیه کرد که حتما سس‌های مرا بخرد. بعد از آن وظیفه خودم می‌دانستم که به آقای مهاجری خدمت کنم.

 برای بازاریابی و تبلیغات‌تان از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌کردید؟ قبل از شما برندهای دیگر از روش‌های به خصوصی برای تبلیغات استفاده کرده بودند و شما در آن شرایط برای جا انداختن برندتان، باید ایده‌های جدیدی به‌کار می‌گرفتید. این کار برایتان چقدر چالش برانگیز بود؟

تکنیک‌ها و روش‌هایی را برای جا انداختن محصولاتمان استفاده می‌کردیم. تعدادی از همکارانمان به مغازه‌های سطح شهر می‌رفتند و تقاضای محصولات بهروز را می‌کردند تا بهروز شناخته شود. در واقع خودمان محصولات بهروز را می‌خریدیم. بعد از مدتی همین افراد به‌عنوان ویزیتور بهروز به مغازه‌ها می‌رفتند و تبلیغ محصولات را انجام می‌دادند و سفارش می‌گرفتند. از نظر مناسبات اقتصادی شاید کارمان درست نبود؛ ولی به لحاظ تبلیغات کارمان درست بود. با این کارها در آن زمان در محدوده سیدخندان و میرداماد خودمان را شناساندیم. حدود یک ماه این کار را کردیم و البته با ضرر هم مواجه شدیم؛ ولی ایمان داشتیم که هدفمان مقدس است. بعد از یک ماه دیگر خودمان نمی‌خریدیم و مردم می‌خریدند و با محصولات آشنا شده بودند و کیفیت خوب محصولاتمان هم باعث ایجاد اعتماد مردم شده بود. کم‌کم بهروز را به مناطق دیگر تهران معرفی کردیم و بعد هم از تهران به کرج کوچ کردیم و کارخانه بهروز را در کرج راه‌اندازی کردیم. من اولین نفری بودم که در تلویزیون در زمینه مواد غذایی تبلیغ داشتم و این در شرایطی بود که آن زمان فقط بیمه‌ها و بانک‌ها در تلویزیون تبلیغ می‌کردند. در کنار این نوع کار، تبلیغات فرهنگی هم انجام می‌دادم مثل شعار «دوست من سلام» که شعار اصلی بهروز بود. بیشتر دنبال شعار‌هایی برای تبلیغات بودم که احساسات لطیف ایرانی را متوجه خود کند. اولین تبلیغی که در تلویزیون داشتیم ۳۷ ثانیه بود و دفعه بعد زمان تبلیغ‌مان ۷ ثانیه شد؛ اما به‌دلیل جذابیتی که داشت کسی متوجه کم شدن زمان آن نشد. مردم ما تشنه محبت هستند و من به این موضوع توجه داشتم.

منبع: دنیای اقتصاد

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

کلمات کلیدی :
تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات دفتر قبول آگهی روزنامه اطلاعات نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات جدول نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه اطلاعات دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات  جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات تومان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات دانلود لیست قیمت آگهی روزنامه اطلاعات قیمت آگهی ترحیم در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تسلیت در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی تبریک در روزنامه اطلاعات قیمت آگهی و چاپ آگهی چاپ انواع آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی اطلاعات چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع در روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ اعلام مفقودی در روزنامه رسمی تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه رسمی نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی اطلاعات تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی نیازمندی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اطلاعات تلفن دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه اطلاعات تلفن دفتر چاپ آگهی در روزنامه رسمی تلفن چاپ آگهی تغییرات شرکت ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه با قیمت مناسب چاپ آگهی نیازمندی اطلاعات چاپ آگهی مفقودی کارت در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ آگهی گمشده ها در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی مناقصه نفتی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت های نفتی در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی مفقودی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه اطلاعات با قیمت مناسب چاپ آگهی تک رنگ با قیمت مناسب در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی انتشار کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه اطلاعات تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اطلاعات چاپ انواع آگهی و تبلیغات در روزنامه اطلاعات قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی شرکت ها و بانک ها و موسسات در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی و تعرفه آگهی روزنامه اطلاعات چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه اطلاعات چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه اطلاعات هزینه چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه اطلاعات تعرفه آگهی روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری هزینه چاپ آتبلیغات در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه همشهری نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه همشهری جدول نرخ چاپ آگهی در راهنمای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه چاپ آگهی در نیازمندیهای صبح تهران قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر پذیرش آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی های راهنمای همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی های راهنمای همشهری دفتر پذیرش و چاپ آگهی روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی در راهنمای همشهری تومان قیمت چاپ آگهی در ضمائم روزنامه همشهری تومان لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تومان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه همشهری جدول قیمت چاپ آگهی در نیازمندیهای همشهری لیست قیمت چاپ آگهی در ضمیمه روزنامه همشهری تومان خدمات پدیرش و چاپ آگهی در نشریات روزنامه همشهری قیمت چاپ آگهی روزنامه همشهری دانلود تعرفه آگهی های رهنمای همشهری دانلود تعرفه آگهی های روزنامه همشهری دفتر قبول آگهی نیازمندیهای همشهری کل مناطق تهران دفتر قبول آگهی راهنمای همشهری دفتر پذیرش آگهی نیازمندیهای همشهری نرخ چاپ آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی در روزنامه دفتر چاپ آگهی روزنامه همشهری دفتر چاپ آگهی راهنمای همشهری دفتر چاپ آگهی نیازمندیهای همشهری دفتر قبول آگهی و چاپ در نیازمندی های همشهری خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ها دفتر چاپ آگهی روزنامه و مجلات همشهری نرخ رسمی چاپ آگهی در نیازمندی های همشهری قیمت چاپ هر کادر آگهی در راهنمای همشهری خدمات قبول آگهی راهنمای همشهری قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه همشهری تعرفه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد لیست قیمت آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد روزنامه خبرهای اقتصادی و تجاری دنیای اقتصاد تعرفه روزنامه دنیای اقتصادی نرخنامه آگهی روزنامه دنیای اقتصاد دفتر قبول آگهی روزنامه دنیای اقتصاد فهرست قیمت آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد هزینه چاپ آگهی در روزنامه اقتصادی نرخ چاپ آگهی های روزنامه دنیای اقتصاد به ریال قیمت چاپ انواع آگهی روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ آگهی یک کادری روزنامه دنیای اقتصاد قیمت چاپ تمام صفحه روزنامه دنیای اقتصاد قیمت آگهی هر کادر در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر پذیرش آگهی روزنامه دنیای اقتصاد خدمات چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیا اقتصاد نرخ تبلیغات در روزنامه دنیای اقتصاد لیست نرخ آگهی روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه ویژه نامه نوروزی روزنامه دنیای اقتصاد قبول چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه دنیای اقتصاد دفتر چاپ آگهی مزایده در روزنامه کثیرالانتشار دفتر قبول آگهی مناقصه و مزایده جهت چاپ در روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه جدید چاپ آگهی در روزنامه دنیای اقتصاد تعرفه آگهی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی روزنامه ایران پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران تعرفه درج آگهی و تبلیغات در روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران قیمت آگهی های روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ایران نرخ چاپ تبلیغات در روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران لیست قیمت چاپ آگهی روزنامه ایران  دفتر قبول آگهی های روزنامه ایران دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ایران خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه ایران هزینه چاپ آگهی در روزنامه ایران تومان لست تعرفه آگهی های روزنامه ایران  تعرفه چاپ تبلیغات در روزنامه ایران نرخ آگهی صفحه آخر روزنامه ایران نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه ایران هزینه چاپ تبلیغات در صفحات ورزشی روزنامه ایران دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه ایران قیمت آگهی صفحات بین الملل روزنامه ایران نرخ آگهی هر کادر در روزنامه همشهری تعرفه آگهی تمام صفحه روزنامه ایران لیست قیمت آگهی صفحات روزنامه ایران دفتر پذیرش آگهی روزنامه ایران خدمات چاپ آگهی تلفنی روزنامه ایران لیست هزینه چاپ آگهی روزنامه ایران تعرفه آگهی روزنامه جام جم نرخنامه آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه جام جم هزینه چاپ آگهی در روزنامه جام جم قیمت چاپ تبلیغات و آگهی در روزنامه جام جم جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم  قیمت چاپ آگهی در روزنامه جام جم تومان دانلود فهرست قیمت چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر پذیرش و چاپ آگهی های روزنامه جام جم دفتر قبول آگهی روزنامه جام جم خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جام جم پذیرش و چاپ آگهی تلفنی در روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جام جم نرخ چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جام جم قبول آگهی تلفنی روزنامه جام جم قیمت چاپ آگهی روزنامه جام جم در سال جاری چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه جام جم تلفن دفتر چاپ آگهی روزنامه جام جم جدول نرخ چاپ آگهی در روزناکمه جام جم جدول قیمت آگهی و تبلیغات روزنامه جام جم تعرفه چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه جام جم تعرفه آگهی روزنامه ابرار چاپ آگهی روزنامه ابرار نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار خدمات چاپ آگهی روزنامه ابرار دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی روزنامه ابرار قیمت چاپ تبلیغات در روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار تعرفه چاپ آگهی در روزنامه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار جدول قیمت آگهی های روزنامه ابرار لیست نرخ چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار خدمات پذیرش و چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار فهرست قیمت آگهی روزنامه ابرار قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه ابرار نرخ آگهی نیم صفحه در روزنامه ابرار تعرفه ابرار هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه ابرار قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابرار نرخ آگهی در صفحه اول روزنامه ابرار دفتر قبول آگهی روزنامه ابرار  تعرفه آگهی روزنامه رسالت  قیمت چاپ آگهی در روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت فهرست قیمت آگهی روزنامه رسالت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسالت نرخ چاپ تبلیغات روزنامه رسالت خدمات پذیرش و چاپ آگهی روزنامه رسالت ذفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه رسالت نرخ تبلیغات در روزنامه رسالت قیمت چاپ تبلیغات روزنامه رسالت فهرست قیمت چاپ آگهی روزنامه رسالت قیمت هرکادر آگهی روزنامه رسالت نرخنامه رسمی چاپ آگهی در روزنامه رسالت دفتر قبول آگهی 24 ساعته روزنامه رسالت دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسالت به صورت تلفنی خدمات پذیرش آگهی روزنامه رسالت به طور تلفنی تعرفه رسمی روزنامه رسالت لیست نرخ آگهی روزنامه رسالت تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر خدمات چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر پذیرش آگهی روزنامه کار و کارگر لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کاروکارگر تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر تلفن دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کار و کارگر جدول نرخ چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر دفتر قبول آگهی روزنامه کار و کارگر چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کار و کارگر سفارش آگهی در روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه کار و کارگر درج آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه کار و کارگر ثبت آگهی در روزنامه رسمی قیمت آگهی روزنامه کاروکارگر تعرفه چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کار و کارگر نرخ آگهی یک کادری روزنامه کاروکارگر دفتر قبول آگهی و سفارش آگهی روزنامه خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه کار و کارگر تعرفه آگهی روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی در روزنامه شرق قبول آگهی روزنامه شرق تعرفه روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی در روزنامه شرق قیمت چاپ آگهی روزنامه شرق هزینه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه شرق دفتر قبول آگهی روزنامه شرق دفتر پذیرش آگهی روزنامه شرق پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه شرق جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه شرق نرخ چاپ آگهی روزنامه شرق خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه شرق چاپ آگهی مزایده و مناقصه روزنامه شرق چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه شرق قبول آگهی مزایده روزنامه شرق پذیرش آگهی روزنامه شرق چاپ آگهی با تخفیف در روزنامه شرق تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات شرکت ها در روزنامه شرق قیمت آگهی روزنامه شرق دفتر قبول تلفنی آگهی روزنامه شرق دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه شرقتعرفه چاپ آگهی روزنامه خراسان تعرفه آگهی روزنامه خراسان نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان هزینه چاپ آگهی در روزنامه خراسان قیمت چاپ آگهی در روزنامه خراسان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه خراسان دفتر قبول آگهی روزنامه خراسان قبول آگهی ثبت شرکت در روزنامه خراسان پذیرش و چاپ آگهی روزنامه خراسان درج آگهی در روزنامه خراسان تعرفه آگهی های مزایده و مناقصه روزنامه خراسان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه خراسان چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه خراسان تعرفه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه خراسان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه خراسان خدمات پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه خراسان  تعرفه آگهی روزنامه اعتماد قیمت چاپ آگهی در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی روزنامه اعتماد چاپ آگهی در روزنامه اعتماد تعرفه چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه اعتماد نرخ آگهی اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی روزنمه اعتماد تعرفه آگهی اعتماد قبول آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مناقصه و مزایده روزنامه اعتماد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه اعتماد چاپ آگهی مزایده روزنامه اعتماد خدمات قبول آگهی روزنامه اعتماد دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه اعتماد نرخ آگهی روزنامه اعتماد تعرفه آگهی تمام صفحه در روزنامه اعتماد هزینه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه اعتماد چاپ آگهی شرکت های ماشین سازی در روزنامه اعتماد نرخ چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه اعتماد تعرفه هر کادر آگهی روزنامه اعتماد قیمت آگهی مزایده در روزنامه اعتماد قیمت آگهی مناقصه در روزنامه اعتماد دفتر قبول آگهی روزنامه اعتماد تعرفه روزنامه اعتماد نرخ جدید چاپ آگهی در روزنامه اعتماد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جدول قیمت آگهی روزنامه اعتماد پذیرش آگهی روزنامه اعتماد درج تلفنی آگهی روزنامه اعتماد قیمت رسمی چاپ آگهی روزنامه اعتماد نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه چاپ آگهی تک کادری و تمام صفحه در روزنامه اعتمادتعرفه آگهی روزنامه ابتکار قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار دفتر قبول آگهی روزنامه ابتکار سفارش آگهی روزنامه ابتکار تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار نرخ چاپ آگهی در روزنامه ابتکار هزینه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه ابتکار درج آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه تعرفه روزنامه ابتکار جدول قیمت چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه ابتکار نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه ابتکار چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه ابتکار تعرفه چاپ هر کادر آگهی در روزنامه ابتکار لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه ابتکار قیمت آگهی تمام صفحه روزنامه ابتکارتعرفه آگهی روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد نرخ رسمی چاپ آگهی در روزنامه آفتاب یزد هزینه چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه آفتاب یزد قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه آفتاب یزد جدول نرخ چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه نرخنامه رسمی چاپ آگهی روزنامه روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی تاسیس شرکت ها و موسسات در روزنامه سفارش آگهی در روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه آفتاب یزد تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه آفتاب یزد چاپ آگهی بانک ها و موسسات اعتباری در روزنامه آفتاب یزد سفارش آگهی مناقصه در روزنامه آفتاب یزدتعرفه آگهی روزنامه آرمان قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی استخدامی در روزنامه آرمان چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان جدول قیمت چاپ آگهی در روزنامه آرمان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه آرمان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه آرمان نرخ آگهی روزنامه آرمان چاپ آگهی مناقصه در روزنامه آرمان چاپ آگهی مزایده در روزنامه آرمان عرفه آگهی روزنامه تعادل چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت جدید چاپ آگهی در روزنامه تعادل دفتر قبول آگهی روزنامه تعادل جدول قیمت درج آگهی در روزنامه تعادل لیست قیمت چاپ آگهی در روزنامه تعادل خدمات چاپ آگهی در روزنامه تعادل قیمت آگهی تمام صفحه در روزنامه قیمت هر کادر آگهی در روزنامه نرخ آگهی روزنامه تعادل هزینه چاپ آگهی در روزنامه تعادل چاپ آگهی مزایده در روزنامه تعادل دادن آگهی به روزنامه تعادل تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه تعادلتعرفه آگهی روزنامه همدلی چاپ آگهی در روزنامه همدلی قیمت آگهی های روزنامه همدلی نرخ آگهی روزنامه همدلی تلفن قبول آگهی روزنامه همدلی دفتر قبول آگهی روزنامه همدلیتعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان پذیرش آگهی روزنامه کیهان نرخ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی مزایده و مناقصه روزنامه کیهان پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی مناقصه و مزایده در روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت ها تعرفه آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان قیمت آگهی مفقودی در روزنامه کیهان چاپ آگهی اعلام مفقودی روزنامه کیهان چاپ آگهی خرید و فروش در روزنامه کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان قبول آگهی روزنامه کیهان به صورت تلفنی نرخ چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی گمشده در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی کیهان دفتر چاپ آگهی کیهان چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی تعرفه رسمی روزنامه کیهان نرخ هر کادر آگهی روزنامه کیهان هزینه چاپ آگهی در صفحات میانی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان چاپ آگهی در روزنامه رسمی کیهان لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مزایده روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی مناقصه روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه رسمی کیهان دفتر چاپ آگهی و تبلیغات روزنامه کیهان قبول آگهی ثبت شرکت ها و موسسات نرخ چاپ آگهی دوره ای در روزنامه کیهان دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ویژه روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان نرخ آگهی صفحه اول روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت در روزنامه رسمی کیهان چاپ آگهی روزنامه کیهان با تخفیف قیمت رسمی آگهی روزنامه کیهان قیمت آگهی نیم صفحه در روزنامه کیهان قیمت آگهی گمشده در روزنامه کیهان لیست قیمتهای چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت آگهی و تخفیفات روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه کیهان دفتر درج آگهی روزنامه کیهان دفتر ثبت آگهی روزنامه کیهان قیمت درج آگهی در صفحه اول روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه کیهان جدول هزینه چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تغییرات شرکت در روزنامه کیهان تعرفه جدید چاپ آگهی روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه کیهان دفتر قبول آگهی روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی مجمع عمومی در روزنامه کیهان دفتر چاپ آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار قیمت چاپ آگهی یک کادری در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها در روزنامه رسمی دفتر چاپ آگهی تلفنی روزنامه رسمی دفتر درج آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی دعوت مجموع شرکت ها در روزنامه کیهان دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کیهان قبول آگهی تلفنی در روزنامه رسمی تلفن دفتر چاپ آگهی و تبلیغلا در روزنامه رسمی قیمت چاپ آگهی و تبلیغات تمام صفحه در روزنامه کیهان فهرست نرخ چاپ آگهی در صفحه داخلی روزنامه کیهان جدول نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان چاپ آگهی مزایده املاک در روزنامه کیهان نرخ تخفیفات چاپ آگهی در روزنامه کیهان قیمت چاچ آگهی و تخفیفات در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چاپ آگهی معرفی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان چاپ آگهی بانک ها و موسسات در روزنامه کیهان چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه کیهان چاپ آگهی تبریک در روزنامه کیهان چاپ آگهی سازمان ها و ادارات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی در صفحات ورزشی روزنامه کیهان چاپ آگهی دو رنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهار رنگ در روزنامه کیهان نرخ چاپ آگهی تک رنگ در روزنامه کیهان چاپ آگهی در کیهان دفتر خدمات چاپ آگهی و تبلیغات در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی و تبلیغات در صفحات روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی روزنامه کیهان تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار جدول تعرفه رسمی چاپ آگهی در روزنامه کیهان خدمات پذیرش آگهی مزایده روزنامه کیهان قبول آگهی تلفنی روزنامه کیهان پذیرش تلفنی آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی استخدام در روزنامه کیهان چاپ آگهی شرکت ها و موسسات در روزنامه کیهان تعرفه آگهی روزنامه کیهان سفارش آگهی روزنامه کیهان چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار چاپ آگهی در روزنامه سراسری چاپ آگهی روزنامه رسمی تلفن قبول آگهی روزنامه رسمی تلفن سفارش آگهی روزنامه سراسری دفتر پذیرش آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه رسمی نرخنامه آگهی روزنامه سراسری قیمت آگهی روزنامه سراسری چاپ آگهی کتاب و محصولات فرهنگی در روزنامه کیهان تعرفه چاپ آگهی دورنگ در روزنامه کیهان قیمت چاپ آگهی چهاررنگ در روزنامه سراسری لیست نرخ آگهی مشکی رنگ در روزنامه کیهان هزینه آگهی روزنامه سراسری تعرفه آگهیهای کیهانتعرفه آگهی روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری چاپ آگهی تمام صفحه در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری نرخ چاپ آگهی در صفحه اول روزنامه جمهوری هزینه چاپ آگهی تک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مزایده در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مناقصه در روزنامه جمهوری جدول قیمت آگهی روزنامه جمهوری اسلامی لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری فهرست قیمت چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی ایران سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه دفتر پذیرش و چاپ آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی دفتر پذیرش آگهی تلفنی روزنامه جمهوری اسلامی ایران چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری قیمت آگهی یک کادری در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ارزان در روزنامه سراسری چاپ آگهی در ارزان ترین روزنامه دفتر قبول سفارش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری قیمت چاپ هر کادر آگهی در روزنامه جمهوری اسلامی جدول نرخ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری قیمت چاپ آگهی در صفحات داخلی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تعرفه چاپ آگهی در صفحه آخر روزنامه جمهوری تعرفه روزنامه جمهوری در سال جاری چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه جمهوری دفتر سفارش آگهی روزنامه جمهوری دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری اسلامی ایران تلفن دفتر سفارش آگهی به روزنامه تلفن دفتر پذیرش آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه جدید چاپ آگهی در روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری تعرفه جمهوری روزنامه جمهوری چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ارزان قیمت تعرفه آگهی روزنامه های ارزان قیمت چاپ آگهی مزایده رسمی در روزنامه رسمی تلفن دفتر قبول آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی استخدام در روزنامه جمهوری لیست نرخ چاپ آگهی در روزنامه جمهوری چاپ آگهی مجمع فوق العاده در روزنامه جمهوری پذیرش آگهی برای چاپ در روزنامه جمهوری قیمت آگهی نیازمندیهای روزنامه جمهوری تلفن سفارش آگهی روزنامه جمهوری نرخ رسمی چاپ آگهی روزنامه جمهوری چاپ آگهی پذیره نویسی سهام در روزنامه جمهوری چاپ آگهی ترحیم و تسلیت در روزنامه جمهوری چاپ آگهی تبریک و تشکر در روزنامه جمهوری لیست رسمی قیمت آگهی روزنامه جمهوری دانلود تعرفه آگهی روزنامه جمهوری نرخنامه آگهی های روزنامه جمهوری اسلامی