کاهش قیمت  سیب زمینی

با ورود سيب‌زميني تازه به بازار در 10 تا 20 روز آينده شاهد كاهش قيمت اين محصول خواهيم بود.
حجتي وزير جهاد كشاورزي در حاشيه جلسه‌اي با كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي درباره افزايش قيمت سيب زميني در هفته‌هاي اخير افزود: اين افزايش از قبل قابل پيش‌بيني بود چرا كه درباره بذر «كشت استمرار» محدوديت داشتيم.
وي افزود: در كشور عمده توليد سيب زميني در ماه شهريور و فصل پاييز صورت مي‌گيرد اما براي تكميل و افزايش ظرفيت توليد، به علت اينكه كشور ما چهار فصل است در برخي فصول از ظرفيت زمين‌هاي كشاورزي در برخي مناطق براي توليد گندم با عنوان «كشت استمرار» استفاده مي‌كنيم كه به علت محدوديت در بذر در اين‌باره مشكل داشتيم.
حجتي در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به افزايش محسوس قيمت ميوه چه برنامه‌اي همانند اوايل سال براي كنترل مناسب قيمت‌ها داريد گفت: وزارت جهاد كشاورزي در صنف فعاليت نمي‌كند بلكه فعاليتش در توليد و عرضه بازار است و از نظر ما مبناي عرضه بازار همان قيمت ميادين ميوه و تره بار است.
وزير جهاد كشاورزي تأكيد كرد: ما هيچ مشكلي درباره عرضه مرغ و ميوه نداريم و حتي در انبارهايي كه براي ذخيره‌سازي ميوه تهيه كرده بوديم هنوز ميوه موجود است و مشكلي نيست اما متأسفانه برخي صنوف به افزايش قيمت اقدام كردند كه اميدواريم با حضور به موقع دستگاه‌هاي ناظر اين مسئله رفع شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر