کاهش قیمت سیب زمینی

کاهش قیمت  سیب زمینی

با ورود سیب‌زمینی تازه به بازار در ۱۰ تا ۲۰ روز آینده شاهد کاهش قیمت این محصول خواهیم بود.
حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه‌ای با کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت سیب زمینی در هفته‌های اخیر افزود: این افزایش از قبل قابل پیش‌بینی بود چرا که درباره بذر «کشت استمرار» محدودیت داشتیم.
وی افزود: در کشور عمده تولید سیب زمینی در ماه شهریور و فصل پاییز صورت می‌گیرد اما برای تکمیل و افزایش ظرفیت تولید، به علت اینکه کشور ما چهار فصل است در برخی فصول از ظرفیت زمین‌های کشاورزی در برخی مناطق برای تولید گندم با عنوان «کشت استمرار» استفاده می‌کنیم که به علت محدودیت در بذر در این‌باره مشکل داشتیم.
حجتی در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش محسوس قیمت میوه چه برنامه‌ای همانند اوایل سال برای کنترل مناسب قیمت‌ها دارید گفت: وزارت جهاد کشاورزی در صنف فعالیت نمی‌کند بلکه فعالیتش در تولید و عرضه بازار است و از نظر ما مبنای عرضه بازار همان قیمت میادین میوه و تره بار است.
وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: ما هیچ مشکلی درباره عرضه مرغ و میوه نداریم و حتی در انبارهایی که برای ذخیره‌سازی میوه تهیه کرده بودیم هنوز میوه موجود است و مشکلی نیست اما متأسفانه برخی صنوف به افزایش قیمت اقدام کردند که امیدواریم با حضور به موقع دستگاه‌های ناظر این مسئله رفع شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار