کارنامه درخشان شرکت «رهساز گستر مهر» همزمان با هفته دولت

کارنامه درخشان شرکت «رهساز گستر مهر» همزمان با هفته دولت

در مکتب اسلام انسان شرافت و کرامتی دارد که از طرف خداوند به او داده شده است و بر همگان بویژه مسئولان و کارمندان لازم است حرمت و منزلت انسانی را حفظ و آنچه مورد نظر اسلام که همان احترام و عزت مردم است توسط رؤسا و کارکنان در نظام مقدس اسلامی رعایت شود.
مهندس جلالی مهر، مدیرعامل شرکت بین المللی رهسازگسترمهر به مناسبت هفته دولت به سخن گهر بار مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: معظم له فرموده اند: « مناسبت هفته دولت، یکی از اتفاقات پرمعناست».
وی افزود: هفته دولت در این کشور یادبود شهادت ۲ شخصیت دولتی برجسته و والامقام است، در کشور ما هفته دولت، هفته ولادت دولت نیست بلکه به‌دلیل اهمیت شهید و شهیدان دولت رجایی و باهنر در این ایام است.
جلالی مهر ادامه داد: امروز شهیدان رجایی و باهنر به عنوان الگوهای بی‌نظیر برای مسئولان انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و باید راه و منش و سیره این ۲ شخصیت به عنوان چراغ راه مدیران نظام قرار گیرد تا روند خدمت‌رسانی به مردم تسریع شود، شهیدان رجایی و باهنر به هیچ چیز جز خدمت به مردم فکر نمی‌کردند و رضای خداوند و خلق را بر هیچ امتیاز مادی و معنوی ترجیح نمی‌دادند.
وی با گرامیداشت دولتمردان البرز، از افتتاح طرح‌های شرکت رهسازگسترمهر در هفته دولت خبرداد.
بر اساس این گزارش، در هفته‌ای که گذشت با سفرهای استانی که توسط استاندار و تیم همراهشان صورت گرفت بسیاری از طرح‌های شرکت رهساز گستر مهر افتتاح شد.

۲۰ طرح عمرانی در نخستین روز از هفته دولت با حضور مهندس سید حمید طهایی استاندار البرز و جمعی از مدیران کل استان البرز، در شهرستان طالقان به بهره‌برداری رسید.
استاندار البرز در حاشیه این طرح‌ها با بیان اینکه شهرستان طالقان از بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار است، گفت: باید سرمایه‌گذاران را در این منطقه به مشارکت در طرح‌های مختلف تشویق کرد.
مهندس سید حمید طهایی افزود: این شهرستان ظرفیت‌های
منحصر به فردی دارد و از این ظرفیت‌ها باید استفاده لازم را برد.
وی تأکید کرد: هماهنگی‌های لازم برای همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی برای حمایت هرچه بیشتر از سرمایه‌گذار در استان البرز به عمل آمده است.
طهایی اضافه کرد: اگر بسترها برای سرمایه‌گذاری در طالقان فراهم شود، سرمایه‌های زیادی به این منطقه سرازیر خواهد شد.
امام جمعه شهرستان طالقان نیز با اشاره به ویژگی‌های گردشگری این شهرستان گفت: این منطقه زیبا امکانات مناسب برای رفاه گردشگران ندارد.
حجت الاسلام سید فضل ا… حسینی در نشست شورای اداری شهرستان طالقان افزود: با توجه به وسعت، آب و هوای پاک و خاک مستعد در طالقان می‌توان از این شهرستان بهره‌برداری بیشتری در زمینه گردشگری داشت.
وی با تأکید بر اینکه باید از توانمندی‌های بالقوه این شهرستان به درستی استفاده شود، ادامه داد: توجه به این توانمندی‌ها، زمینه را برای توسعه استان البرز و حتی کشور فراهم می‌کند.

تکمیل پروژه راه طالقان به هشتگرد و ساخت تونل طالقان
همچنین استاندار در حاشیه دیدار مردمی در مسجد جامع شهرطالقان و در جمع خبرنگاران البرز از تکمیل پروژه راه طالقان به هشتگرد به طول ۳۵کیلومتر و ساخت تونل طالقان خبر داد.
طهایی با اشاره به مهمترین مصوبات جلسه مشترک شورای اداری استان البرز و طالقان گفت: با تزریق اعتباری بالغ بر۱۹۵ میلیارد ریال، با ساخت راه ۳۵ کیلومتری طالقان به هشتگرد و ساخت تونل مشکلات این شهرستان
کمتر می‌شود.
وی افزود: با بهره‌برداری از این راه شاهد توسعه مسیرهای راه طالقان خواهیم بود.
مهندس جلالی مهر نیز از آمادگی شرکت رهساز گستر مهر برای ساخت تونل این شهرستان خبر داد و گفت: با مذاکرات به عمل آمده توافقات اولیه برای ساخت این تونل توسط شرکت ما به ‌صورت صددرصد تهاتری حاصل شده است.
همچنین ساخت گلخانه در شهرستان طالقان از دیگر پروژه‌های در دست اقدام شرکت رهساز گستر مهر است.
بر پایه این گزارش، در دومین روز از هفته گرامیداشت دولت نیز در مراسمی با حضور استاندار البرز ۲۰ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در شهرستان نظرآباد به بهره‌برداری رسید.
شهریار آقایی فرماندار نظرآباد گفت: این طرح‌ها در بخش کشاورزی، صنعت، آبرسانی به مناطق شهری و روستایی، مسکن مهر، راهسازی، آسفالت معابر و عمران شهری و روستایی اجرا شده است.
وی ادامه داد: برای راه‌اندازی این طرح‌ها ۳۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، ملی، منطقه‌ای و تسهیلات بانکی هزینه شده است.
آقایی گفت: با اجرای این طرح‌ها علاوه بر اشتغالزایی برای ۹۰ نفر، گام مؤثری در رونق اقتصادی منطقه و محرومیت‌زدایی از شهرستان نظرآباد برداشته شده است.
جلالی مهر در مورد پروژه های در دست اقدام شرکت رهساز گستر مهر در شهرستان نظرآباد نیز گفت: شرکت رهساز گستر مهر ساخت دومین دروازه ورودی استان و ساخت ۲ باب مغازه تجاری در ۲ مدرسه محروم برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند شهرستان نظرآباد را به‌صورت رایگان در دستور کار خود قرار داده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت‌های کشاورزی این استان پیشنهاد مشارکت در طرح‌های توسعه سرمایه‌گذاری در بخش تجهیز گلخانه ها را نیز به شهردار محترم و فرماندار در شهرستان نظرآباد اعلام کردیم . همچنین از سوی دیگر ساخت مجتمع رفاهی وگردشگری این شهرستان نیز بزودی اجرا می شود و به‌صورت تهاتر ساخت مصلای این شهر نیز محقق خواهدشد.

همچنین در سومین روز از هفته دولت با حضور استاندار و جمعی از مسئولان، هزینه سفر به جزیره کیش از سوی مهندس جلالی مهر، خیر استان به ۵۰ کارمند نمونه البرزی
اهدا شد.
استاندار البرز با حضور در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه دستگاه‌های اجرایی در البرز، با اشاره به اهمیت نقش کارمندان در جامعه اظهار داشت: جمعیت زیادی در نقاط مختلف کشور حضور فعال دارند که حاصل تلاششان رونق اقتصادی و پیشرفت
کشور است.
وی افزود: کارمندان دغدغه‌های جامعه را به چرخه کار تبدیل می‌کنند اما در این میان ممکن است برخی کم‌کار، متخلف یا بی‌مسئولیت
باشند.
جلالی مهر با بیان اینکه کارمندان، بار سنگین مسئولیت خدمت به کشور را به دوش می‌کشند و باید از تمامی آنان قدردانی کرد، افزود: امام‌راحل هیچ گاه از مردم گله نداشت چراکه بر این باور بود که ملت ما از بهترین ملت هاست.
بر اساس این گزارش، همزمان با افتتاح پروژه‌های کرج، مدیر شرکت رهساز گستر مهر از تکمیل بخشی از بیمارستان شهید باهنر و بیمارستان شهرستان فردیس، بازسازی قطار مسافربری کرج- مشهد و راه‌اندازی این خط به‌صورت روزانه خبر داد.
مهندس جلالی مهر خاطرنشان کرد: این شرکت فعالیت خود را نسبت به تجهیز واگن‌هایی با فناوری روز آغاز کرده و برای حدود ۳۰۰ نفر در استان البرز اشتغالزایی کرده است.
وی گفت: بعد از پیگیری‌های فراوان و هماهنگی با شرکت «رجا» مقرر شد که با مشارکت شرکت «رجا»، واگن‌هایی در اختیار شرکت رهساز گستر مهر قرارگیرد و پس از بازسازی و راه‌اندازی، روی ریل کرج- مشهد نسبت به جابه جایی مسافران محترم البرزی
اقدام کند.
مهندس جلالی مهر اظهار داشت: برای این پروژه مهم اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارریال در نظرگرفته شده که این مبلغ از سوی شرکت رهسازگسترمهر تأمین می‌‌شود. در خلال این پروژه برای ۳۰۰ نفر از البرزیان ایجاد اشتغال کردیم و خدا را شاکریم که این کار توسط این شرکت اجرا شد.
بر پایه این گزارش، برپایی نمایشگاه جشنواره تابستانی در بوستان تنیس همزمان با هفته دولت نیز از دیگر اقدامات شرکت رهساز گستر مهر در مرکز استان است.
بازدید از زندان رجایی شهر و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازسازی آشپزخانه این زندان برای رفاه حال ساکنان این زندان از دیگر اقدامات انجام شده بوده
است.
از اقدامات انجام شده در بخش خیریه نیز ساخت مرکز امام علی(ع) وحدت برای رفاه کودکان بی‌سرپرست و تکمیل مدرسه ۱۲ کلاسه مسکن مهر ماهدشت و ساخت ۱۵ باب مغازه تجاری در مدارس محروم شهر به‌صورت رایگان برای کمک به دانش‌آموزان را می توان
نام برد.همچنین در چهارمین روز از هفته دولت و در سفر استاندار به شهرستان اشتهارد، پروژه‌های این شهرستان نیز به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم علاوه بر افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف شهرستان اشتهارد، همچنین کلنگ ساخت سردر ورودی استان البرز از ورودی اشتهارد بر زمین زده شد.
در این مراسم که با حضور مسئولان شهری و استانی آغاز شد، شرکت رهسازگستر مهر مراحل ساخت نخستین دروازه ورودی استان البرز از ورودی شهرستان اشتهارد را آغاز کرد.

در این راستا سال گذشته شرکت بین المللی رهسازگستر مهر در فراخوانی برای طراحی دروازه ورودی شهر ازشهروندان البرزی خواست آثار خود راظرف مدت یک ماه به آدرس دبیرخانه این شرکت ارسال کنند که در همین زمینه به طرح برگزیده مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه اهدا شد.
هم اکنون بعد از گذشت ۸ ماه، نخستین دروازه ورودی استان البرز در اشتهارد توسط این شرکت آغاز شده است. مهندس جلالی مهر در این باره نیز اظهار داشت: برای ساخت این پروژه عمرانی با هماهنگی فرماندار محترم جناب آقای اینانلو و شهردار محترم اشتهارد جناب آقای موسوی و اعضای محترم شورای شهر اشتهارد جلسات متعددی برگزار شد که حاصل آن ساخت این دروازه ورودی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیاردریال بوده است.
پروژه‌های در دست اقدام شرکت رهساز گستر مهر
از دیگر پروژه‌های در دست اقدام شرکت رهساز گستر مهر در شهرستان اشتهارد، می‌‌‌‌‌توان به ساخت استادیوم مشتمل بر پیست رالی خودرو، موتور، پیست شترسواری و زمین گلف برای جذب گردشگر اشاره کرد.

آغاز ساخت هتل مجهز۳ ستاره در اشتهارد
کلنگ ساخت هتل مجهز۳ ستاره در اشتهارد نیز در هفته دولت
زده شد.
مهندس جلالی مهر در این خصوص گفت: ساخت هتل ۳ ستاره اشتهارد با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شده و مدت اجرای این طرح ۲سال برآورد شده است که امیدواریم بخشی از نیاز استان به ساخت هتل برآورده شود.
وی افزود: مراحل ساخت این هتل با همکاری شهرداری اشتهارد و شرکت رهسازگسترمهر انجام می شود.

در سفر استاندار و مسئولان
به شهرجدیدهشتگرد مطرح شد
مدیرعامل شرکت بین المللی رهسازگسترمهر با قدردانی از پیگیری شهردارمحترم شهر جدید هشتگرد و اعضای شورای اسلامی این شهر در تحویل گرفتن بیمارستان این شهر که ۲۱سال به صورت نیمه کاره باقی مانده بوده، تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان را نیاز ضروری شهر جدید هشتگرد بیان کرد و گفت: این امر باید با جدیت از سوی دستگاه‌های ذیربط دنبال شود.
مهندس جلالی مهر افزود: عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان
به تازگی به شرکت رهسازگسترمهر واگذار شده است.
جلالی مهرگفت: شرکت رهسازگسترمهر موافقت اصولی ساخت بیمارستان را از ۶ سال پیش در دست داشت اما متأسفانه این امر میسر نشد تا اینکه باخبر شدیم در هشتگرد بیمارستانی وجود دارد که ۲۱ سال است عملیات اجرایی آن متوقف شده است، بنابراین با برگزاری جلسات متعدد با فرماندار محترم ساوجبلاغ جناب آقای پالیزگر و طی مراحل اداری در خردادماه امسال توانستیم این مهم را به سرانجام برسانیم و قرارداد ساخت این بیمارستان را از ۹۶ تختخواب عمومی به صورت مرکز فوق تخصصی ارتقا دهیم.
وی اظهار داشت: هزینه ساخت و تجهیز این بیمارستان ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی شده توسط شرکت رهسازگسترمهر تأمین خواهد شد.
همچنین مرکز نگهداری از سالمندان برای نخستین بار در البرز به‌صورت سوییت‌های ویلایی کنار هم در زمینی به ابعاد ۲هکتار با پیشرفته‌ترین تجهیزات درمانی و مرکز آب درمانی با اعتبار ۵۰میلیارد ریال ساخته خواهدشد، این پروژه به مدت ۲۴ ماه به بهره‌برداری
خواهد رسید.
مهندس جلالی مهر در پایان اظهار امیدواری کرد که با تلاش های دولت و با همت البرزنشینان همواره در تمام طول سال خدماتی نو را در این استان شاهد باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار