چگونه یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنم؟

کسب‌وکار اینترنتی، یکی از راه‌های کسب درآمد سریع و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی است (شما با سرمایه‌گذاری بسیار کم می‌توانید کسب‌وکار خود را در اینترنت راه‌اندازی کنید) که اکثر آن‌ها نیز ابتدا از داخل خانه‌ها آغاز می‌شود و سپس رشد کرده و تبدیل به شرکت‌های بزرگ می‌شوند.

اگر شما در حال حاضر کسب‌وکار دارید اما در اینترنت فعالیت نمی‌کنید و از اینترنت درآمدی ندارید پس قطعاً از بسیاری از رقبا جا مانده‌اید نگران نباشید در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه کسب‌وکار خود را در اینترنت راه‌اندازی کنید.

 چگونه یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنم؟

خیلی‌ها بر این باورند که راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی فقط با سرمایه‌گذاری زیاد امکان‌پذیر است و باید برای شروع هزینه‌های زیادی برای صرف راه‌اندازی وب‌سایت و تبلیغات و… شود و یا باید مسلط به برنامه‌نویسی بود و خود با انجام کارهای فنی پیچیده یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کرد.

از شما می‌خواهم به سؤالات زیر پاسخ دهید؟

 آیا فکر می‌کنید برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی حتماً باید کد نویسی کنید؟

 خیر

 آیا فکر می‌کنید نیاز است با شخص متخصص مشورت کنید؟

 بله

 آیا شما هم‌فکر می‌کنید باید کالاهای زیادی را خریده و انبار کنید؟

 خیر

 آیا بدون سرمایه‌گذاری زیاد نیز می‌شود یک کسب‌وکار آنلاین راه‌اندازی کرد؟

 بله

به جملات پایین دقت کنید و در ابتدای هر جمله بگوید من می‌توانم:

 ۱۰۰% توسط خودتان!

 بدون نیاز به کد نویسی و متخصص!

 بدون هزینه‌های هنگفت!

 بدون نیاز به انبار حتی ۱ محصول!

 بدون نیاز به دفتر کار و در منزل!

راه‌اندازی وب‌سایت

قبل از ورود به دنیای اینترنت و این که جایگاه و نشانی خود را مشخص سازیم، احتیاج به نام خود در وب‌سایت داریم تا از طریق آن‌ هم دارای شناسه و آدرس باشیم و هم با مشتریان ارتباط برقرار نمائیم نام وب‌سایت می‌تواند به‌عنوان قسمتی از نشانی پست الکترونیکی ما به کار گرفته شود تا شناسه اینترنتی ونام تجاری‌مان را بیشتر مطرح نماید.

مشخصات نشانی وب یا شناسه اینترنتی تجاری:

-نام اینترنتی باید طوری انتخاب شود که به‌سرعت در حافظه مشتری جای گیرد و باقی بماند. مثلاً نام آمازون خیلی سریع‌تر از بوک سون لاین در ذهن باقی می‌ماند.

– شناسه اینترنتی باید کسب‌وکار را به‌خوبی معرفی نماید معرفی ساده و هوشمندانه تجارت موردنظر در نام سایت از اشتباهی گرفتن آن جلوگیری می‌کند. مثلاً: سایت بوک دانلود به‌صورت آشکار به بازدیدکننده می‌فهماند که می‌تواند در آن سایت کتاب‌های الکترونیکی را دانلود یا خریداری نماید.

اگر یک نمایه اینترنتی برای تجارت موردنظر برپا شود نام سایت را می‌توان مناسب با نام تجارت و یا حتی هم‌اسم شرکت خود انتخاب کرد.

-شناسه اینترنتی باید کوتاه باشد یعنی مشتری با یک‌بار شنیدن آن‌ها به خاطر بسپارد و به‌راحتی نامشان را در مرورگر وب خود وارد کند؛ بنابراین نام‌های پیچیده به‌هیچ‌عنوان به‌خوبی عبارات ساده نمی‌شوند.

چگونه سایت خود را راه‌اندازی کنیم؟

۱-در اولین قدم باید سایت‌های تجاری موجود در اینترنت را موردمطالعه و ارزیابی قرار داده و با خلاقیت سایت خود را با روش‌های بازاریابی تکنیک‌های طراحی بکار گرفته در آن‌ها هماهنگ نماییم تا بتوانیم کار آیی سایت را تضمین کنیم.

۲-صفحه اصلی سایت را طوری طراحی نمائیم که در اولین نگاه بر روی بازدیدکننده و مشتری تأثیر بگذارد؛ مثلاً اطلاعاتی از نام و علامت تجاری، نشانی دقیق، چگونگی تماس و شماره تماس و نمابرو پست الکترونیکی بار صفحه اول قرارگیرد.

۳-باید بازدید از سایت را برای مشتریان آسان نمود و باید تعداد کلیک‌هایی که مشتری از صفحه ابتدایی سایت می‌کند، به حداقل رساند.

۴-سایت را باید ساده و سبک کرد و از انباشته نمودن سایت به عکس، موسیقی و … خودداری نمود و باید از تصاویری که به کار می‌بریم مطمئن باشیم که بر کیفیت سایت می‌افزاید نه این که مشتری را گیج نماید.

تأسیس شرکت تجارت الکترونیکی

شرکت‌های موجود به‌طور روزافزون از تجارت الکترونیکی برای گسترش شبکه‌های فروش و بازاریابی خود استفاده می‌کنند. همچنین تجارت الکترونیکی محور تأسیس تعداد زیادی از شرکت‌هاست.

اینترنت در شرکت‌های کوچک و متوسط بسیار مهم است چراکه با استفاده از آن می‌توان هزینه‌های بازاریابی را به حداقل رساند و درعین‌حال به بازارهای وسیع‌تری دست یافت.

کارآفرینی که فعالیت کارآفرینانه تجارت الکترونیکی را آغاز می‌کند لازم است تصمیم بگیرد که آیا مایل به انجام عملیات اینترنتی داخل شرکت است یا این عملیات را به منابع خارجی و کارشناسان اینترنتی بسپارد؟

در صورت انتخاب عملیات درون شرکت باید رایانه، خدمات رسان یا سرور، خطوط اتصال یا روتر و دیگر سخت‌افزارهای لازم را تهیه کرد و حداقل یک خط تلفن را به اتصال اینترنتی اختصاص داد.

البته اتصال از طریق فیبر نوری که گران‌تر است، به‌سرعت دارد جای خود را باز می‌کند. دیگر امور زیربنایی تجارت الکترونیک عبارت‌اند از: نرم‌افزار و خدمات پشتیبانی از قبیل طراحی وب‌سایت و پرداخت الکترونیکی و منابع انسانی راهکار دیگر آن است که از منابع بی‌شمار خارج از شرکت برای تجارت اینترنتی کمک بگیریم کارآفرین می‌تواند از شرکت طراح وب بخواهد صفحه‌های وب را طراحی کند سپس آن را روی سرور شرکت نصب کند.

در این صورت وظیفه کارآفرین به‌روز کردن صفحات به‌صورت مستمر است.

دو مؤلفه مهم تجارت اینترنتی عبارت‌اند از عملیات پیشاپیش و انتصابی که عملیات پیشاپیش درواقع شامل عملکرد وب‌سایت است توانایی‌های جستجو، چرخ‌دستی، خرید و پرداخت ایمنی چند مثال از این عملیاتند.

بزرگ‌ترین اشتباه بسیاری از شرکت‌های اینترنتی آن است که تصور می‌کنند وب‌سایت جذاب با قابلیت‌های تعامل دوسویه، موفقیت آن‌ها را تضمین می‌کند، ولی درواقع این امر اهمیت عملیات انتهایی را ازنظرها مخفی می‌کند.

منبع: ماهان تیموری

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر