چگونه تبلیغات مفید و مؤثر برای کسب‌وکار خود داشته باشیم؟

از هر کارآفرینی در مورد سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین جنبه کار سؤال کنید، به‌احتمال بسیار زیاد به شما پاسخ خواهند داد: جذب مشتری.بله! بازاریابی برای یک کسب‌وکار جدید نیازمند زمان و هزینه بسیار هست، چیزی که بسیاری از صاحبان تازه‌کار استارت آپ‌ها آن را ندارند.

چندراه کار برای بازاریابی و تبلیغ (Advertisement) محصولات و خدمات و تبلیغات مفید و مؤثر برای کسب‌وکار وجود دارد که در این نوشتار قصد داریم به آن‌ها بپردازیم.

تبلیغات مفید و مؤثر برای کسب‌وکار

تبلیغات و آگاهی‌رسانی محلی انجام دهید.

تبلیغات در روزنامه‌ها و مجلات اقتصادی محلی، می‌تواند در مطرح‌شدن کسب‌وکار شما و معرفی استارت آپتان (Startup) بسیار مؤثر باشد. به دنبال روزنامه‌ها و ناشرانی باشید که حاضرند کسب‌وکار کوچک شمارا تبلیغ کنند. سعی کنید توجه آن‌ها را جلب کنید و آن‌ها را مجاب کنید که خدمات یا محصول شمارا تبلیغ کنند. برای مثال اگر در حوزهٔ محتوای سایت (Widget) کار می‌کنید، آن‌ها را متوجه کنید که چقدر این حوزه می‌تواند برای کسب‌وکارهای محلی کارآمد باشد.

با استفاده از ایمیل (Email Marketing)، مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید و جذب مخاطب را بالا ببرید.

در حال حاضر استفاده از ایمیل کارآمدترین فن بازاریابی دیجیتالی محسوب می‌شود. خبرنامه‌های آنلاین که به‌طور مکرر اطلاعاتی برای مشتریان ارسال می‌کنند، می‌تواند بسیار مؤثر باشد. این کار باعث می‌شود که یک جامعه با مشتریان خود تشکیل دهید. برای بازاریابی ایمیلی می‌توانید از سرویس‌هایی چون MailChimp استفاده کنید که به صاحبان استارت آپ‌های کوچک این اجازه را می‌دهد برای محصولشان به‌صورت رایگان تبلیغ کنند.

در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

استفاده از این شبکه‌ها رایگان است و شما می‌توانید به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی داشته باشید و محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید. شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد را شناسایی کنید شبکه‌هایی مانند Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, LinkedIn. در این شبکه‌ها در مورد محصول یا خدمات خود توضیح دهید و پس از مدتی متوجه خواهید شد که چه کسانی مخاطب شما و مشتری شما هستند و می‌توانید بازار هدف خود را شناسایی کنید

اعتماد مشتریان خود را جلب کنید

مشتریان راضی می‌توانند بهترین راه برای بازاریابی و تبلیغات باشند. برای مثال سعی کنید محصول یا خدمات خود را از زبان یکی از مشتریان راضی خود تبلیغ کنید. زمانی که شما ارتشی از مشتریان راضی به‌عنوان سخنگویان خود داشته باشید، می‌توانید در عرضهٔ محصول خود بسیار موفق باشید. زمانی که مشتریان به کار شما و برند شما اعتماد کنند، وفاداری‌شان به محصول (Brand Loyalty) شما افزایش خواهد یافت و تمایل کمتری برای استفاده از سایر برندها دارند.

بازاریابی و تبلیغ برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک بسیار حیاتی است. صاحبان زیرک و مقتصد استارت آپ‌ها می‌توانند با استفاده از شیوه‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، بدون اینکه هزینه زیادی متحمل شوند و یا زمان زیادی صرف این کار کنند، محصول و خدمات خود را فراگیر کنند و مشتری خود را افزایش دهند.

منبع: چگانه

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر