راه‌اندازی و توسعه و نیز حفظ یک کمپین بازاریابی که در بین مخاطبین شما طنین‌انداز شود، نیازمند زمان و تلاش بسیار زیادی است. بااین‌وجود، به‌عنوان یک متفکر استراتژیک، باید گفت که توسعه یک کمپین بازاریابی نیازمند ملاحظات بسیار زیادی هم هست. به‌هرحال همواره باید در پی کسب یک مزیت رقابتی بسیار مهم در این‌گونه کارها باشیم.

بااین‌وجود گاهی اوقات اگر خودتان را در چنین موقعیت‌هایی ببینید، ممکن است که هر یک از این چهارده استراتژی بازاریابی زیر موجب شعله‌ور شدن انرژی خلاقانه شما شوند:

چهارده استراتژی بازاریابی

1- با دیگر دوستان و همکاران متحد شوید

برای افراد و گروه‌های کم‌تجربه‌تر، همکاری در حوزه بازاریابی مزایای مختلفی برای پیشبرد یک کمپین بازاریابی دارد. زمانی که وارد همکاری با یک فرد یا گروه دیگر می‌شوید، عموماً به ارائه محتوای بهتر تمایل پیدامی‌کنید. علاوه بر آن، ایجاد همکاری و شراکت در حوزه بازاریابی عموماً ارزان تمام می‌شود، زودتر به موفقیت موردنظر می رسید و برند شما زودتر در معرض دید مخاطبان جدید دیگر قرار می‌گیرد.

مثلاً half.com پیش از خریداری شدن توسط سایت ebay تنها در شهر Halfway از منطقه اورگان فعالیت داشت، اما پس‌ازآن ضمن به دست آوردن مزایای بسیاری ازجمله سهام و … توجه بسیار زیادی را در سطح جهانی به خود جلب کرد. مثالی دیگر ازاین‌دست زمانی است که برند Converse به‌منظور ضبط آلبوم‌های موسیقی با عنوان Rubber Tracks به مجموعه Guitar Center ملحق شد سپس از توان ایجادشده برای تهیه مجموعه‌های ویدئویی استفاده کرد که باهدف و تمرکز بر موسیقیدان‌ها تهیه می‌شد.

بازاریابی

2- پذیرای محتوای ایجادشده توسط کاربر باشید

بر اساس یک نظرسنجی که از 839 نفر افراد متولد نسل وای به‌عمل‌آمده است، آن‌ها 5.4 ساعت در روز را صرف استفاده از محتوایی می‌کنند که توسط همکاران و هم‌رتبه‌های آن‌ها تولیدشده است. این بدان معنا است که 30% از کل زمان آن‌ها در استفاده از رسانه‌ها به این بخش اختصاص‌یافته و در عمل، رقیب کلیه دیگر رسانه‌های سنتی (شامل چاپی، رادیو و تلویزیون) هست که 33% از وقت این افراد را به خود اختصاص می‌دهند. در همین نظرسنجی این افراد اعلام کرده‌اند که محتوای ایجادشده توسط کاربر 20% بیشتر از دیگر رسانه‌ها بر تصمیم خرید آن‌ها تأثیرگذار هست.

شما می‌توانید به روش‌های زیر از این استراتژی استفاده کنید:

– به اشتراک‌گذاری داستان‌های شخصی مخاطبین (کمپین اقدام برای سرطان پستان توسط Estee Lauder)

– تبادل آرا و افکار (تبادل افکار Salesforce)

– در اختیار گذاشتن ابزار مناسب برای تهیه تبلیغات توسط آن‌ها برای شما

– از طریق اشتراک‌گذاری طنز

3- با تأثیرگذاران همکاری کنید

یک روش دیگر برای به دست آوردن مخاطبین جدید و افزایش آگهی از برند همکاری و مشارکت با تأثیرگذاران برتر در صنعت خودتان است. مثلاً برند Lowe که درزمینهٔ لوازم‌خانگی فعالیت دارد، گاهی شرایط لازم برای این همکاری را بر روی صفحه اینستاگرام خودش مهیا می‌کند و با این کار طرح‌ها و ایده‌های بسیار زیادی را از طراحان معروف به دست آورده، از بین آن‌ها برای توسعه کسب‌وکار خودش استفاده می‌کند و از طرفی مخاطبین بسیاری هم برای خودش به دست می‌آورد.

4- به مشتریان کمک کنید تا یک مشکل یا مسئله را حل کنند

هرگز فراموش نکنید که کسب‌وکار شما در جریان است، فقط و فقط به دلیل این که به تولید راه‌حل برای مخاطبین و مشتریان خود مشغول هستید. برخی از روش‌هایی که با استفاده از آن‌ها قادر به کمک کردن به مشتریان برای حل مشکلات هستید به این قرار است: ارائه راهی برای خوشحال کردن آن‌ها، تولید ابزار یا خدماتی که زندگی آن‌ها را ساده‌تر می‌کند، گوش دادن و یا پاسخ دادن به آن‌ها یا تولید و عرضه اپلیکیشن ها و یا ابزارهای مختلف برای آن‌ها.

همچنین می‌توانید کمپینی همانند کمپینی که شورلت در برزیل راه‌اندازی کرد داشته باشید. در این کمپین برند شورلت در همکاری با یک شرکت حمل خودرو در زمان تماس رانندگانی که خودرو آن‌ها خراب‌شده و نیاز به حمل خودرو داشتند، خدمات تست رانندگی با یک خودرو جدید شورلت به نام اورکا را به‌رایگان ارائه می‌کرد و اجازه می‌داد که آن‌ها پس از تحویل خودرو خودشان به ماشین حمل، با ماشین تست به مقصد موردنظر خودشان برسند. این‌گونه هم در زمان مردم صرفه‌جویی شده بود و آن‌ها هم به کار خود می‌رسیدند و هم این که خودرو جدید شورلت را امتحان کرده بودند.

ادامه دارد . . .

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر