در ادامه نوشته پیشین در رابطه با 14 استراتژی بازاریابی الهام بخش متفکران استراتژیک که 4 مورد از استراتژی ها ازجمله: متحد شدن با دوستان و همکاران، پذیرفتن محتوای ایجادشده توسط کاربران، همکاری با تأثیرگذاران و حل مشکل مشتریان،  را برای شما با مثال شرح دادیم، در این بخش 6 استراتژی دیگر را عنوان کرده ایم. در بخش سوم و پایانی این مقاله هم با ما همراه باشید:

14 استراتژی بازاریابی الهام بخش متفکران استراتژیک

5- به مشتریان اجازه دهید تعامل ایجاد کنند

بدون توجه به محصول و خدمتی که ارائه می‌کنید، مشتریان شما خواهان تعامل با شرکت شما یا حداقل تعامل با دیگر مشتریان شما هستند. مثلاً راهکار این موضوع می‌تواند راه‌اندازی سایت پاسخگو و کاربرپسند مجهز به یک بخش فروم برای تبادل‌نظر مشتریان و مخاطبین با دیگر مشتریان یا مجهز به یک بخش گفتگوی زنده با کارشناس سایت هست.

6- کانال‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی جدید را امتحان کنید

هرگز در استفاده از کانال‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی جدید برای ترویج برند خود درنگ نکنید. توجه داشته باشید که هر رسانه و کانال جدید دارای مخاطبین خاص خودش است و هرگز نمی‌توانید به قطعیت اعلام کنید که در این رسانه جدید، مخاطب جدیدی برای شما وجود ندارد.

بازاریابی

7- یک گاز کوچک از اپل بردارید

همواره در بررسی راهکارهای جدید و ویژه در حوزه بازاریابی و فروش برند اپل، برندی بوده و هست که مستحق اشاره شدن به آن و الگو گرفتن از آن وجود دارد؛ چراکه اپل برندی است که با استراتژی بازاریابی خودش نسلی از طرفداران مادام‌العمر را برای محصولات و خدمات خودش رقم‌زده است. چگونه به این مهم دست‌یافته‌اند؟ زمانی را که آی‌پاد برای اولین بار به بازار معرفی شد، به یاد دارید؟ استراتژی اپل در آن زمان برای ترویج آی‌پاد شامل هم‌حسی با مخاطب، تمرکز و به‌صورت مستند بود. شاید البته این محصول بهترین دستگاه MP3 پلیر موجود در بازار نباشد، اما این استراتژی موجب شناخت و آگاهی بیشتر و بیشتر مخاطبین با این برند و کمک به تسخیر بازار این محصول توسط این برند شد.

8- کارکنان خود را هم درگیر کنید

اجازه دهید کارکنان شما بزرگ‌ترین قهرمانان و حامیان برند شما باشند. این استراتژی بازاریابی دقیقاً همان کاری است که برند کاترپیلار در کمپین خودش به نام Built for It انجام داد. این ویدئو درواقع از حس وفاداری کارکنان نسبت به برند استفاده کرد و موجب شد تا در اولین گام همین کارکنان آن را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارند.

9- قدری عجیب‌وغریب رفتار کنید

همیشه نباید در کمپین‌ها و تبلیغات خود راه درست و منطقی که سالیان سال خودتان و دیگران انجام داده‌اید، انجام دهید، گاهی اوقات ضروری است که قدری هم ریسک کرده و از روال عادی خارج شوید و با قدری خلاقیت، اثری ماندگار در تبلیغات خود به‌جا بگذارید. مثل کاری که شرکت فیات برای افزایش آگاهی نسبت به برند خود انجام داد. در این کمپین شرکت فیات با نصب صفحات نمایش در کنار خیابان و استفاده از دوربین به‌صورت نمایشی به رانندگان در پارک کردن خودروهای خودشان کمک می‌کرد.

10- مشتریان فعلی را فراموش نکنید

به‌خوبی می‌دانم و شما هم می‌دانید که اگر قصد توسعه کسب‌وکار خودتان را داشته باشید، طبیعتاً نیاز به کسب مشتریان جدید دارید. اما این به این معنا نیست که مشتریان قبلی و فعلی خودتان را از دست بدهید. برای توجه بیشتر به این موضوع پیشنهاد می‌کنم از رویکرد “قیف فروش سر و ته” استفاده کنید. در این رویکرد می‌توانید احساس عضویت در یک باشگاه ویژه را به مشتریان فعلی خودتان بدهید و با ارائه یک محصول یا خدمت رایگان و البته اضافه حس تبدیل‌شدن به یک مشتری ویژه و خیلی مهم را به مشتریان خودتان بدهید.

ادامه دارد . . .

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر