چرا تبلیغات آنلاین موثرتر از روش های دیگر تبلیغات است؟

چرا تبلیغات آنلاین موثرتر از روش های دیگر تبلیغات است؟

روش‌های متعددی برای تبلیغات یک محصول و یا خدماتی خاص وجود دارد. این روش‌ها می‌توانند وب‌سایت را به‌صورت آفلاین و آنلاین ترویج دهند. به‌طور مثال، اگر وب‌سایت یک ابزار بازاریابی برای کمک به ترویج کسب‌وکار حقیقی باشد، گمان می رود که بهترین روش برای تبلیغ این کسب و کار استفاده از روش‌های تبلیغاتی سنتی به‌حساب می‌آید٬ اما این صحیح نیست.

بیشتر کسب‌وکارها در دنیای حقیقی برای ترویج وب‌سایت ‌های خود از روش‌های آفلاین استفاده می‌کنند، چراکه برداشت آنان این است که بهترین روش برای انتقال پیام و تبدیل آگهی‌های تبلیغاتی به فروش مؤثر، به‌وسیله یک وب‌سایت امکان‌پذیر است. در اینجا با چند دلیل مهم بیان می شود که چرا تبلیغات آنلاین موثرتر از تبلیغات آفلاین است:

چرا تبلیغات آنلاین موثرتر هستند؟

آگهی‌های فوری:

وقتی‌که کاربران از وب‌سایتی بازدید می‌کنند، می‌توانند سریعاً به محصول یا خدمات آن دسترسی پیدا کنند که این امر به‌وسیله تبلیغات چاپ‌شده و تلویزیونی امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید یک بازدیدکننده از هر کلیک دریافت کنید که فوری بتواند تصمیم به خرید بگیرد. کسب‌وکار شما چه بر پایه تجارت الکترونیک باشد و چه نباشد، شما می‌توانید این بازدیدکننده‌ها را بسیار آسان‌تر از دیگر شرایط تشویق به خرید کنید.

یادآوری آسان‌تر:

توانایی به یادآوردن آدرس وب‌سایت‌ها بسیار راحت‌تر از به یادآوردن شماره تلفن‌ها است. دلیل این مسئله این است که به یادآوردن کلمات بسی آسان‌تر از یادآوری ترکیبی از رقم‌هاست؛ بنابراین، استفاده از تبلیغات آنلاین، در تشخیص دیگران تأثیر می‌گذارد و بازاریابی شما مؤثرتر خواهد بود.

قابل‌توجه‌ترین ویژگی وب‌سایت‌ها و بازاریابی آنلاین این است که خلاف تبلیغات چاپی و تلویزیونی٬ یک واسط تعاملی محسوب می‌شوند. همان‌طور که در بالا ذکر شد، تبلیغات آنلاین یک شانس برای تصمیم‌های فوری خرید است. آنچه تبلیغات آنلاین را بیش از همه از تبلیغات آفلاین متمایز می‌کند مشتریان بالقوه‌ای هستند که به اطلاعاتی که می‌خواهند می‌توانند دست پیدا کنند به‌طوری‌که به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند. این باعث می‌شود که آن‌ها احساس اطمینان بیشتری برای خرید کردن پیدا کنند.

هزینه کمتر:

تبلیغات تلویزیونی و چاپی می‌توانند بسیار گران باشند. شما نه‌تنها مجبور به پرداخت برای فضای تبلیغاتی که نیاز دارید هستید، بلکه هزینه تولید، طراحی و … تبلیغات را نیز باید بپردازید. با پرداخت کلیکی هزینه کمتر و مناسب‌تری در این زمینه پرداخت خواهید کرد.

تبلیغات آنلاین٬ تبلیغات جهانی را ممکن می‌سازد

تبلیغات آنلاین باعث می‌شود که تبلیغات، محدود به مکان خاصی نباشد و قابل‌استفاده برای اقصی نقاط جهان قرار بگیرد. درحالی‌که تبلیغات بیلبوردی و حتی تلویزیونی برای شهر و کشور خاصی قابل‌استفاده است.

تبلیغات آنلاین آسان‌تر مدیریت و نظارت می‌شوند

نظارت و مدیریت اینکه چه کسی روی تبلیغات شما کلیک کرده است، در تبلیغات آنلاین آسان‌تر است. تبلیغات آفلاین، به‌صورت مؤثر نمی‌توانند نظارت شوند. مثلاً اگر یکی از مشتریان شما در مورد یک تبلیغ بیلبوردی خاص با شما تماس بگیرد، شما به‌سختی تشخیص خواهید داد که کدام بیلبورد مدنظر این شخص بوده است. تبلیغات آنلاین ابزار تحلیل تمامی اتفاقاتی را که در محل سرمایه‌گذاری شما می‌افتد، فراهم می‌کند.

افراد بیشتر به فضای آنلاین گرایش دارند

بدون شک، اکثریت جامعه مدرن امروز تمایل به وصل بودن به اینترنت دارند. خرید از طریق اینترنت امروز موردتوجه است، چراکه در این صورت توانایی مقایسه قیمت‌ها بینابین فروشگاه‌های مختلف سریعاً ممکن است. اگر تمایل مردم بیشتر به آنلاین بودن است، پس بهتر است که تبلیغات نیز به‌صورت آنلاین صورت گیرد.

همیشه در دسترس است

تبلیغات آنلاین ۲۴ ساعت در روز و هفت روز در هفته و در هر زمان قابل‌دسترس شماست. این بدین معنی است که شما می‌توانید به‌صورت مؤثر فروش داشته باشید، حتی زمانی که در خواب هستید.

منبع: بلاگ اد

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار