پنچ تکنیک بازاریابی از طریق اینفوگرافیک !

اینفوگرافیک یکی از بهترین راه های ساخت محتوا می باشد. تحقیقات نشان داده است که اینفوگرافیک بیشترین محتوایی است که توسط مردم به اشتراک گذاشته می شود! یک اینفوگرافیک نسبت به یک متن ۳۰ برابر بیشتر احتمال خوانده شدن دارد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با ۵ راه بازاریابی از طریق اینفوگرافیک آشنا سازیم.

۱- همکاری با انتشارات و وبلاگ های مربوط به صنعت خود

در همان قدم اول اینفوگرافیک خود را نسازید قبل از هر کاری استراتژی بازاریابی خود را مشخص کرده و سپس با داشتن برنامه ای مشخص اینفوگرافیک خود را بسازید. زمانی که قصد دارید تا اینفوگرافیک شما بیشتر توسط انتشارات و وب سایت هایشان منتشر شود نیاز به استراتژی متفاوتی نسبت به زمانی خواهید بود که قصد دارید تا اینفوگرافیک شما در تبلیغات و وبلاگ ها به نمایش در آید. یکی از راه های کمک کننده به دیده شدن اینفوگرافیک به نحو احسن و در جهت موفقیت شما انتشار آنها در انتشارات و وبلاگ های مربوط به صنعت و حرفه ی شما می باشد و همکاری دو طرفه در این راستا عامل دیده شدن و موثر واقع شدن اینفوگرافیک خواهد شد.

۲- تغییر محتوا اینفوگرافیک و ارائه آن به سایت های موفق

یکی از راه های موثر ترویج اینفوگرافیک ها تغییر محتوا اینفوگرافیک و گاهی بخشی از آن و سپس ارائه نتیجه ی آن به سایت های مربوط به آن محتوا می باشد. همچنین شما از اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی برای دیده شدن اینفوگرافیک خود بهره ببرید.

۳- شروع ایجاد یک کمپین کمک رسانی جهت ترویج اینفوگرافیک ها

یک لیست از رسانه های بالقوه ی خود برای نمایش اینفوگرافیک ها به مخاطبان تهیه کنید. برای ایده گرفتن چند مورد زیر به طور مثال آورده شده است.

  • سایت های مخصوص پخش اینفوگرافیک ها
  • وبلاگ ها و انتشاراتی که مخصوص اینفوگرافیک هستند
  • سایت ها و منابعی که مرتبط با اینفوگرافیک شما می باشند

۴- اشاره شدن به اینفوگرافیک ها و سازندگان آن ها در محتوا های مشابه محتوای اینفوگرافیک

اغلب تولید کنندگان محتوا از ارزش بالای محتوای بصری مطلع هستند و اغلب آنها به دلیل کمبود وقت و یا عدم دسترسی به منابع مورد نیاز قادر به ساخت اینفوگرافیک های مطلب خود نیستند این فرصت مناسب برای شما خواهد بود  تا اینفوگرافیک های خود را در اختیار آن ها قرار داده تا با ذکر اسم شما از آنها استفاده کنند.

۵- انتشار تصاویر اینفوگرافیک در سایت های انتشار دهنده ی تصاویر

Flickr و Pixabay سایت هایی می باشند که افراد زیادی به منظور  تهیه ی تصاویر مربوط به محتوای خود به آن ها رجوع می کنند. بنابراین، قرار گرفتن تصاویر اینفوگرافیک در این گونه سایت ها به اشتراک گذاشته شدن هر چه بیشتر آنها کمک شایانی خواهد کرد.

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر