ویژگی های یک آگهی خوب

در نوشته های پیشین در خصوص چگونه به سفارش آگهی اقدام کنیم؟ و میزان تخفیفات و تسهیلات درج آگهی در نشریات  توضیحاتی ارائه شد، در این نوشتار ویژگی های یک آگهی خوب را مورد بررسی قرار می دهیم. ما را همراهی کنید.

یک سفارش آگهی خوب به سفارشی اطلاق می‌شود که بعد از اجرای آگهی از نتیجه آن راضی باشید. برای رضایت از نتیجه آگهی، انتخاب رسانه، بودجه و مشاوره با کارشناسان شبکه پذیرش آگهی مواردی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

یک سفارش خوب در رسانه‌ای پر تیتراژ و با دریافت تخفیفات ویژه در بودجه شکل می‌گیرد. استفاده حداکثری از تخفیفات و تسهیلات و استفاده از طرح‌های ویژه مالی رسانه‌ها و استفاده از فرصت‌ها و امکانات رسانه‌ها یک سفارش خوب را صورت می‌بخشند.

بهره گیری از تسهیلاتی از قبیل: سالگرد انتشار رسانه‌ها – طرح‌های تشویقی- بهره‌برداری از بسته‌های پیشنهادی رسانه‌ها- شرایط پرداخت هزینه آگهی و…. نشان از یک سفارش خوب است.

ویژگی های یک آگهی خوب

یک آگهی خوب در درجه اول باید توجه مخاطب را جلب سپس او را بدان محصول علاقمند سازد. سپس تمایل او را برای پیگیری موضوع افزایش دهد و بالاخره همان آگهی خوب باعث فروش کالا، خدمت یا ایده مورد نظر شود.

برای برنامه‌ریزی، طراحی، سفارش و اجرای یک آگهی ‌باید اول از هر چیز، مسائل مربوط به آگهی را بدانیم و با شناخت عوامل مؤثر در یک آگهی و انتخاب یک مشاور و مجری باتجربه و دارای علم موردنیاز، برنامه آگهی خود را اجرایی نماییم.

یک آگهی خوب به آگهی گفته می‌شود که با شناسایی مخاطبین آگهی، مطالب و تصاویری تأثیرگذار تهیه و با ایجاد یک طرح مناسب و رعایت استانداردهای طراحی گرافیکی و مخاطب شناسی، طرح آگهی تنظیم شود و مطابق جداول اجرایی، طرح موردنظر در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

یک طرح مناسب، طرحی است که ساده، گویا و دارای پیام هدفمند باشد و مختص همان رسانه طراحی‌شده باشد. به‌طور مثال؛ طرح آگهی در روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، مجلات و رسانه‌های تبلیغاتی متفاوت است. روزنامه‌ها به دلیل کثرت انتشارشان، فاکتور سرعت در چاپ یکی از عوامل مهم آن‌هاست که این موضوع همراه با کاغذ روزنامه‌ای(معمولاً کاهی)، کیفیت رنگ آگهی طراحی‌شده در آن ها کیفیت بالایی ندارد. در حالی که آگهی در مجله با توجه به فرصت مناسب جهت چاپ و کیفیت مناسب کاغذ (معمولاً تحریر یا گلاسه) رنگ آگهی چاپ‌شده از وضوح مناسب‌تری برخوردار می گردد.

بنابراین در طرح‌های آگهی روزنامه ها و نشریات باید نکات فنی چاپ آگهی که در سایت شبکه پذیرش آگهی و در بخش سفارش آگهی معرفی‌شده، طراحان و مشاوران را برای اجرای یک طرح مناسب در روزنامه یاری خواهد داد که بخشی از این الزامات لازم‌الاجرا است. درصورتی‌که بخواهیم یک آگهی مناسب داشته باشیم مشخصات هر رسانه که در سایت مذکور درج شده است به شما کمک خواهد نمود.

نویسنده: سید رضا جمشیدی

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر