وزير داگستري در کرج اعلام کرد اختصاص اعتبار برای طرح مصوب انتقال زندان‌هاي البرز در هيأت دولت‌

وزير داگستري با تأکيد بر اينکه دولت به دنبال انتقال زندان‌هاي استان البرز است، گفت: طرح انتقال زندان‌هاي اين استان در هيأت دولت به تصويب رسيده و براي آن بودجه در نظر گرفته شده است.
به گزارش تسنیم، حجت‌ الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي افزود: اميدواريم بتوانيم هرچه زودتر بودجه مورد نياز انتقال زندان‌‌هاي البرز را تکميل کنيم تا اين زندان‌ها از کرج منتقل شوند.
وي درباره موضع دولت در تمديد مذاکرات هسته‌اي نيز اظهار داشت: مذاکره فراز و فرود دارد و ما بايد سعي کنيم آنچه ‌جزو منافع کشور و حقوق ملت است را حفظ کنيم.
وي افزود: مذاکره راهي براي رسيدن به حقوق ملت ايران است و ما به هر وسيله و راهي که بتوانيم براي تأمين حقوق ملت عمل مي‌کنيم.
پورمحمدي با اشاره به اينکه براي احقاق حقوق ملت ايران با کسي تعارف نداريم، تصريح کرد: ما در مقابل دشمن به هيچ وجه کوتاه نمي‌آييم و به‌طور طبيعي در همه جبهه‌ها و ميدان‌ها با قدرت و صلابت از حقوق ملت ايران دفاع خواهيم کرد.
وزير دادگستري با اشاره به اينکه نبايد زمانی که دشمن در تدارک حمله است در خاکريز بخوابيم، گفت: طبيعي است ‌وقتي ‌فشار دشمن زياد مي‌شود بايد هوشيار باشيم و سنگر را خالي نکنيم.
وي همچنین با اشاره به اينکه مشکل مصرف‌گرايي در جامعه نياز به بازنگري جدي دارد، گفت: زياده‌روي و بدمصرفي يک مشکل عمومي است و بين دستگاه‌هاي دولتي و مردم ديده مي‌شود.
وي با بيان اينکه دولت به دنبال حل اين مشکل است، خاطرنشان کرد: دولت خيلي به خودش سخت گرفته و دليل اين تصميم نيز کاهش امکانات بودجه‌اي است.
وي با اشاره به برنامه‌هاي دولت در اين زمينه تصریح کرد: دولت در حال تلاش براي دريافت پول آب، برق و گاز به قيمت تمام شده از دستگاه‌هاي دولتي است.
پورمحمدي با اشاره به اينکه اصلاح الگوي مصرف نياز به عزم جدي و فرهنگ‌‌سازي دارد، گفت: نياز به يک نهضت «خوب مصرف کردن» و «درست مصرف کردن» در کشور داريم و اين نهضت بايد به نهضت ملي تبديل شود.
وزيردادگستري در مورد اقدامات انجام شده براي برخورد با جرائم خشن يادآور شد: قوه قضائيه برخورد بسيار خوبي با جرائم خشن داشته و شديدترين احکام در برخورد با جرائم خشن و ناامني اجتماعي از سوي قوه قضائيه صادر شده است.
وي در مورد تمهيدات لازم از سوي دولت در مواجهه با زمين‌خوارن و سودجويان در البرز اظهار داشت: عزم دولت براي برخورد با زمين‌خواران و سودجويان جدي است و تصميم گرفته‌‌ايم قبل از برخورد قضايي با اين افراد برخورد جدي قانوني داشته باشيم.
پورمحمدي با اشاره به برنامه‌ها و تصميمات دولت يازدهم در برخورد با زمين‌خواران گفت: در دولت يازدهم سعي کرده‌ايم با اغلب تعرض‌ها به منابع طبيعي و جنگل‌ها و ساير عرصه‌ها برخورد کنيم و تصميمات خوبي در اين زمينه اتخاذ شده است.
وي با اشاره به تخلفات صورت گرفته و برخورد دستگاه قضايي در رفع تصرف حريم رودخانه‌ها و زمين‌خواري‌ها تصریح کرد: خوشبختانه دستگاه قضايي نيز در اين زمینه همکاري‌هاي خوبي دارد ولي متأسفانه تجاوزها و بي‌قانوني‌ها در اين حوزه گسترده است.
وي با بيان اينکه براي مبازره با تجاوزات به عرصه‌هاي طبيعي نيازمند اقدام جدي همه دستگاه‌ها هستيم، گفت: ابتدا بايد اجازه بي‌قانوني و تجاوز به اراضي دولتي و منابع طبيعي را ندهيم و اقدام بعدي با کمک دستگاه قضايي اين است که با بي‌قانوني و رفع تصرف از اراضي ملي و بيت‌المال برخورد قاطع داشته باشيم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر