وزیر داگستری در کرج اعلام کرد اختصاص اعتبار برای طرح مصوب انتقال زندان‌های البرز در هیأت دولت‌

وزیر داگستری در کرج اعلام کرد اختصاص اعتبار برای طرح مصوب انتقال زندان‌های البرز در هیأت دولت‌

وزیر داگستری با تأکید بر اینکه دولت به دنبال انتقال زندان‌های استان البرز است، گفت: طرح انتقال زندان‌های این استان در هیأت دولت به تصویب رسیده و برای آن بودجه در نظر گرفته شده است.
به گزارش تسنیم، حجت‌ الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی افزود: امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر بودجه مورد نیاز انتقال زندان‌‌های البرز را تکمیل کنیم تا این زندان‌ها از کرج منتقل شوند.
وی درباره موضع دولت در تمدید مذاکرات هسته‌ای نیز اظهار داشت: مذاکره فراز و فرود دارد و ما باید سعی کنیم آنچه ‌جزو منافع کشور و حقوق ملت است را حفظ کنیم.
وی افزود: مذاکره راهی برای رسیدن به حقوق ملت ایران است و ما به هر وسیله و راهی که بتوانیم برای تأمین حقوق ملت عمل می‌کنیم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه برای احقاق حقوق ملت ایران با کسی تعارف نداریم، تصریح کرد: ما در مقابل دشمن به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم و به‌طور طبیعی در همه جبهه‌ها و میدان‌ها با قدرت و صلابت از حقوق ملت ایران دفاع خواهیم کرد.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه نباید زمانی که دشمن در تدارک حمله است در خاکریز بخوابیم، گفت: طبیعی است ‌وقتی ‌فشار دشمن زیاد می‌شود باید هوشیار باشیم و سنگر را خالی نکنیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه مشکل مصرف‌گرایی در جامعه نیاز به بازنگری جدی دارد، گفت: زیاده‌روی و بدمصرفی یک مشکل عمومی است و بین دستگاه‌های دولتی و مردم دیده می‌شود.
وی با بیان اینکه دولت به دنبال حل این مشکل است، خاطرنشان کرد: دولت خیلی به خودش سخت گرفته و دلیل این تصمیم نیز کاهش امکانات بودجه‌ای است.
وی با اشاره به برنامه‌های دولت در این زمینه تصریح کرد: دولت در حال تلاش برای دریافت پول آب، برق و گاز به قیمت تمام شده از دستگاه‌های دولتی است.
پورمحمدی با اشاره به اینکه اصلاح الگوی مصرف نیاز به عزم جدی و فرهنگ‌‌سازی دارد، گفت: نیاز به یک نهضت «خوب مصرف کردن» و «درست مصرف کردن» در کشور داریم و این نهضت باید به نهضت ملی تبدیل شود.
وزیردادگستری در مورد اقدامات انجام شده برای برخورد با جرائم خشن یادآور شد: قوه قضائیه برخورد بسیار خوبی با جرائم خشن داشته و شدیدترین احکام در برخورد با جرائم خشن و ناامنی اجتماعی از سوی قوه قضائیه صادر شده است.
وی در مورد تمهیدات لازم از سوی دولت در مواجهه با زمین‌خوارن و سودجویان در البرز اظهار داشت: عزم دولت برای برخورد با زمین‌خواران و سودجویان جدی است و تصمیم گرفته‌‌ایم قبل از برخورد قضایی با این افراد برخورد جدی قانونی داشته باشیم.
پورمحمدی با اشاره به برنامه‌ها و تصمیمات دولت یازدهم در برخورد با زمین‌خواران گفت: در دولت یازدهم سعی کرده‌ایم با اغلب تعرض‌ها به منابع طبیعی و جنگل‌ها و سایر عرصه‌ها برخورد کنیم و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.
وی با اشاره به تخلفات صورت گرفته و برخورد دستگاه قضایی در رفع تصرف حریم رودخانه‌ها و زمین‌خواری‌ها تصریح کرد: خوشبختانه دستگاه قضایی نیز در این زمینه همکاری‌های خوبی دارد ولی متأسفانه تجاوزها و بی‌قانونی‌ها در این حوزه گسترده است.
وی با بیان اینکه برای مبازره با تجاوزات به عرصه‌های طبیعی نیازمند اقدام جدی همه دستگاه‌ها هستیم، گفت: ابتدا باید اجازه بی‌قانونی و تجاوز به اراضی دولتی و منابع طبیعی را ندهیم و اقدام بعدی با کمک دستگاه قضایی این است که با بی‌قانونی و رفع تصرف از اراضی ملی و بیت‌المال برخورد قاطع داشته باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار