وزیر دادگستری در البرز مطرح کرد: تلاش ۳ قوه برای باز گرداندن بدهی‌های بابک زنجانی

وزیر دادگستری در البرز مطرح کرد:  تلاش ۳ قوه برای باز گرداندن  بدهی‌های بابک زنجانی

سیستم قضایی هر احتمال و ادعایی درباره پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی را بررسی می‌کند اما در این زمینه نباید خوشبین باشیم.
وزیر دادگستری در حاشیه بازدید از کارخانه تولیدی زرماکارون در البرز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر اشخاص زیادی در داخل و خارج کشور ادعا می‌کنند که قادرند تمام بدهی‌های بابک زنجانی را پرداخت کنند که طبق روال این موضوع‌ها در دست
بررسی است. حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی تأکید کرد: متأسفانه بخش زیادی از بدهی واقعی بابک زنجانی از کشور خارج شده است و فقط مقدار کمی از آن در داخل شناسایی و ضبط شده است به همین دلیل باز گرداندن این مبالغ اندکی سخت است. وی با اشاره به اینکه به مردم این اطمینان را می‌دهیم که تمام راه‌ها برای بازگرداندن حق الناسی که بابک زنجانی از کشور خارج کرده را بررسی کنیم، اظهار داشت: اگر شرایطی برای پرداخت بدهی‌های او ایجاد شود لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.
پورمحمدی افزود: پرونده بابک زنجانی تنها پرونده‌ای است که ۳ قوه از ابتدای تشکیل آن با هم همکاری کرده اند تا به نتیجه مطلوب برسد.
وزیر دادگستری درباره پرونده خاوری نیز گفت: این متهم از کشور خارج شده ولی پرونده وی در جریان است و حکم وی به صورت غیابی صادر می‌شود. پورمحمدی درباره پرونده کرسنت هم یادآور شد: ما باید در این زمینه تلاش‌های حقوقی خود را افزایش دهیم. حکم صادر شده ولی فعلاً رقم را اعلام نمی‌کنیم، هرچند رقم جریمه پرونده کرسنت را قبول نداریم.

این مطلب را به اشتراک بگذار