واگذاری ۹۵ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی البرز

مومن کیایی / ایران البرز
جشن تحویل مسکن به مددجویان و معلولان زیر پوششِ اداره کل بهزیستی البرز با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، استاندار البرز، مدیرکل اداره بهزیستی البرز و برخی از مسئولان، خیران و خانواده‌های معلولان، روز یکشنبه در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.
دکتر افروز بهرامی، مدیرکل بهزیستی البرز، ضمن خیر مقدم به مدعوین، از همه نهادها و خیران استان خواست تا برای تأمین مسکن، به مددجویان یاری رسانند. وی ادامه داد: برخی از خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی مشکلات فراوانی دارند، حتی خانواده‌هایی هستند که ۲ یا بیشتر، فرزند معلول در خانه دارند.
وی ادامه داد: تلاش ما بر این بوده است که این افراد را صاحب اساسی‌ترین نیاز، یعنی مسکن کنیم. با تلاش‌های اداره کل بهزیستی البرز و همچنین حمایت های دستگاه‌های اجرایی و اقدامات انساندوستانه مجمع خیران و جامعه خیران و حامیان معلولان استان البرز، برخی از افراد زیرپوشش بهزیستی صاحب خانه شده‌اند.
تعداد این مددجویان ۸۱۹ نفر است که در طول سه ماه خانه‌دار شده‌اند. ۹۵ نفر از این افراد در عید امسال خانه خود را تحویل گرفته و باقی به خواست خدا تا شهریور صاحب خانه خواهند شد.
حمایت از زنان سرپرست خانوار؛ مهم‌ترین اولویت بهزیستی کشور
رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در ابتدای سخنان خود از آماده شدن ۴هزار واحد مسکونی خبر داد که تا پایان سال به نیازمندان زیر پوشش بهزیستی واگذار می‌شود.
دکتر همایون هاشمی همچنین اظهار داشت: حضور رئیس‌جمهوری ایران در جمع خانواده‌های نیازمند و معلولان کشور، نشان از توجه دولت تدبیر و امید به این قشر و رصد مشکلات آنان است.
وی همچنین تأکید کرد: با مشارکت خیران در کشور، این واحدها تکمیل و به صورت رایگان به افراد واجد‌الشرایط واگذار می‌شود و به واسطه عملکرد مناسب دولت، خیران و مردم نیز همکاری‌های خوبی را با بهزیستی آغاز کرده‌اند.
هاشمی تأکیدکرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و کودکان معلول از مهمترین اولویت‌های سازمان بهزیستی است.
وی در پایان با اشاره به طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، گفت: این طرح برای شناسایی معلولان بوده و در مناطق شهری و روستایی اجرایی شده است و امیدواریم بتوانیم در آینده خدمات بهتری نیز به معلولان ارائه دهیم. استاندار البرز نیز در پایان مراسم، اظهار داشت: خدمت به مردم، بویژه اقشار کم درآمد افتخاری بزرگ برای مسئولان است.
وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید در زمینه رفع دغدغه مسکن نسل جوان از جمله افرادی که توانایی مالی خرید مسکن را ندارند به خوبی عمل کرده است.
طاهری با اشاره به تحویل ۹۵ واحد مسکن به مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان
البرز گفت: از طرح‌های خدمت‌رسانی به مددجویان با تمام توان حمایت
می‌کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار