امسال همزمان با 17 مرداد سالروز بزرگداشت روز خبرنگار، جشنواره رسانه و مطبوعات با هدف انتخاب آثار برتر در استان البرز برگزار مي شود و 8 نفر از صاحبان برترين آثار رسانه اي مورد تجليل قرار مي گيرند.
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز با اعلام این خبر در نشستي با اهالي رسانه افزود: علاقه مندان براي شرکت در اين جشنواره مي‌توانند آثار خود را طبق ضوابط اعلام شده در فراخوان، به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کنند.
سيدموسي حسینی کاشاني، يادآور شد: در مرحله اول 40 نفر از کساني که بهترين آثار را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کرده اند انتخاب و در آيين پاياني بين آنان نيز مسابقه اي برگزار مي شود. کاشاني گفت: در 17 مرداد سال 1377 پس از آنکه محمود صارمي خبرنگار ايرنا به همراه چند نفر از اعضاي کنسولگري جمهوري اسلامي ايران در مزارشريف افغانستان به دست طالبان به شهادت رسيدند، اين روز به عنوان روز خبرنگار نامگذاري شد و هر ساله به همين مناسبت آيين هاي متنوع و مختلفي در شهرستانها و استانهاي کشورمان برگزار مي شود.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز با اشاره به فعاليت‌هاي اين اداره کل در 6 ماه اخير گفت: از زمان قبول مسئوليت تاکنون باوجود مشکلات و محدوديت هاي مالي و اعتباري، فعاليت‌هاي مناسب و قابل قبولي در زمينه تقويت زيرساخت هاي فرهنگي استان صورت گرفته است.
حسيني کاشاني، برگزاري جشنواره تئاتر و فيلم فجر، برگزاري نمايشگاه کتاب استاني، بازديد از پيشکسوتان و اهالي فرهنگ و هنر، بازديد مستمر از نشريات و خبرگزاري هاي استان، برگزاري نشست با مديران مؤسسه هاي فرهنگي و هنري، توزيع 50 ميليون تومان بن کتاب بين اداره ها و دستگاه هاي اجرايي و فرهنگي استان، گشايش نخستين نگارخانه استاندارد شهرستان کرج، گشايش مهمانسراي اداره کل و… را از جمله اين فعاليت ها برشمرد.
وي در مورد برنامه هاي آينده اين اداره کل نيز گفت: تا پايان سال برنامه هاي متنوعي در دست اجراست که برگزاري نمايشگاه بزرگ کتاب استان، نمايشگاه قرآن و عترت، افتتاح سينما تئاتر استان، برگزاري نهضت کتابخواني رضوي، همايش «شاخصه هاي فرهنگي در مديريت جهادي» و برگزاري انتخابات سراسري خانه مطبوعات
از آن‌ جمله است. حسيني کاشاني همچنين به برخي دغدغه‌هاي اهالي رسانه و مطبوعات البرز نيز اشاره کرد و گفت: بحث درآمدزايي براي دفاتر نشريه ها و بيمه خبرنگاران از مهمترين دغدغه‌هاي اين صنف محسوب مي شود. وي اظهار داشت: با دستورالعمل‌هاي ارسال شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار است با توزيع آگهي هاي دولتي از نشريه هاي محلي حمايت بيشتري صورت گيرد و بيشتر اين گونه منابع مالي به سمت نشريه هاي محلي سوق داده شود.
حسيني کاشاني ادامه داد: بدون شک اين اقدام زمينه تقويت توان اقتصادي نشريه هاي محلي را فراهم مي کند و اميدواريم در نهايت به ارتقای کمي و کيفي محتواي اين نشريه ها منجر شود.
وی همچنین با تأکيد بر مشارکت خيران در امور فرهنگي گفت: با توجه به محدوديت هاي منابع اعتباري اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز مشارکت خيران در زمينه ساخت فضاهاي فرهنگي و هنري مي تواند زمينه ساز توزيع عادلانه امکانات فرهنگي در استان شود. مدیر کل فر هنگ و ارشاد اسلامی استان البرز وضعيت نامناسب اعتبار در حوزه فرهنگ و هنر استان را مورد تأکيد قرار داد و گفت: اغراق نيست اگر بگوييم بعضي از برنامه هاي اجرا شده در حوزه فرهنگ و هنر استان را با دست خالي برگزار کرده ايم. حسيني‌کاشاني با اشاره به اينکه برخي مسئولان هنگام اختصاص بودجه وقتي به فرهنگ مي رسند آن را در اولويت آخر قرار مي‌دهند، ابراز امیدواری کرد: با طرح اقتصاد مقاومتي و با مديريت جهادي روزهاي ناخوش مالي هرچه زودتر پايان يابد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر