همزمان با هفته جهاد كشاورزي انجام می‌شود بهره‌برداری از 53 طرح كشاورزي در البرز

همزمان با هفته جهاد كشاورزي انجام می‌شود
بهره‌برداری از 53 طرح كشاورزي در البرز
ایران واشقانی فراهانی/ ‌همزمان با هفته جهاد كشاورزي، 53 طرح كشاورزي در اين استان البرز به بهره‌برداري می‌رسد.
به‌گزارش ایران، رئيس جهاد كشاورزي البرز گفت: با بهره‌برداري از اين طرح ها در هفته جهاد كشاورزي 820 خانوار از مزاياي این طرح‌ها برخوردار مي‌شوند.
مسعود كريمي افزود: اين طرح‌ها شامل 11 طرح آب و خاك، 9 طرح توليدات دامي، 5 طرح توليدات گياهي، 2 طرح شيلات، 3 طرح منابع طبيعي و بقيه در زمينه طرح‌هاي ترويجي و صنايع كشاورزي هستند.
وي آبياري تحت فشار و مدرن‌سازي سامانه‌هاي بهره‌برداري را از ديگر طرح‌هاي مورد بهره‌برداري در اين هفته بیان كرد و افزود: بخشي از هزينه‌هاي اجراي اين طرح‌ها از محل اعتبارهاي دولتي و بخشي ديگر از محل تسهيلات بانكي و بخشي هم توسط بخش خصوصی تأمين شده است.
رئيس جهاد كشاورزي البرز به ديگر برنامه‌هاي هفته جهاد كشاورزي اشاره كرد و گفت: اجراي طرح مبارزه با بيابان زايي، گشايش طرح توليد ماهيان زينتي در نظرآباد، اجراي 2 طرح مكمل گاوداري و درختكاري در طالقان، برگزاري نشست مشترك بين كشاورزان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي به‌منظور طرح مشكلات و پيشنهادات و… از ديگر برنامه‌هاي اين هفته است.
كريمي افزود: از توليدكنندگان و كشاورزان نمونه و نيز گندم
كار نمونه البرز با ثبت ركورد كشوري توليد 13 تن و 526 هزار كيلوگرم در هكتار در 28 خرداد ماه تجليل و تقدير به عمل
خواهد‌آمد.
وي ركورد توليد جو و ذرت علوفه‌اي در استان البرز را به ترتيب بيش از 6 تن و 109 تن در هكتار اعلام كرد.
همچنین استان البرز در توليد محصولات كشاورزي ركوردهاي خوبي را در كشور به ثبت رسانده و در برخي محصولات نيز رتبه‌هاي دوم و سوم كسب كرده است.
رئيس جهاد كشاورزي البرز به بحران كم‌آبي به عنوان مسئله‌اي جدي در كشور و استان اشاره كرد و افزود: متأسفانه روند ذخاير آبي رو به كاهش است و سازمان جهاد كشاورزي از توليدكنندگاني كه با صرفه‌جويي در مصرف آب، افزايش توليد نيز داشته‌اند، حمايت مي‌كند، از اين رو در روز تجليل از كشاورزان، از كشاورز نمونه‌اي كه طرح آبياري تحت فشار را در 900 هكتار از زمين‌هاي خود اجرا كرده، تجليل خواهد شد.
كريمي همچنين از پيشرفت 80 درصدي طرح استفاده از پساب تصفيه شده فاضلاب خبر داد و ابراز اميدواري كرد با تامين اعتبار مورد نياز اين طرح در هفته دولت به بهره‌برداري برسد. گفتنی است، هفته جهاد کشاورزی از 21 تا 27 خردادماه می‌باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر