نگاه شهردار کرج به سالروز شوراها روز کارگر و روز معلم

نگاه شهردار کرج به سالروز شوراها  روز کارگر و روز معلم

هفته دوم اردیبهشت ماه هر سال با سه مناسبت سالروز تشکیل شوراهای اسلامی، روز کارگر و روز معلم همراه است، باتوجه به اهمیت این مناسبت‌ها، دیدگاه علی ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج نسبت به آنها را به اختصار مرور می‌کنیم.
ترکاشوند با تأکید بر اینکه شور و مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‌ گیری است، گفت: شوراها با امانتداری، کفایت، درایت و کیاست و حسن سلوک برای رسیدن به جامعه شهروندمدار تلاش می‌کنند که این اهتمام برای خدمت‌رسانی به مردم قابل تقدیر است.
وی، شورا را مهد فکر و اندیشه جمعی دانست و عنوان کرد: بهترین اقدامات زمانی انجام می‌شوند که فکری عمیق آن را حمایت و پشتیبانی کند و در شهر نیز زمانی ایده‌ها به طرح و برنامه‌های عملی و اجرایی تبدیل می‌شود که نگاه کارشناسان و صاحبان ایده و اندیشه حامی آن باشد.
شهردار کرج گفت: تفکر شورایی و بهره‌گیری از مشورت یکی از اساسی‌ترین مفاهیم مورد تأکید در اسلام و یکی از اصول اساسی مورد توافق جمعی در اداره امور مختلف زندگی اجتماعی است. وی با اشاره به اهتمام و حساسیت شورای اسلامی شهر کرج در برآوردن نیازهای مردم اظهار داشت: شورای شهر کرج طی‌سال ها فعالیت، سعی در تثبیت ساختارهای روشن برای تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان داشته است که در نتیجه همدلی، انسجام و اتفاق نظر اعضای شورا در اخذ تصمیمات، کارنامه این نهاد در کلانشهر کرج مثبت و قابل قبول بوده است.
شهردار کرج همچنین ضمن گرامیداشت روز کار و کارگر با ارج نهادن به نقش کارگران در عرصه‌های مختلف جامعه به ویژه در عرصه مدیریت شهری معتقد است: بدون شک جامعه‌ای که با عرق جبین، تعهد و ایثارگری کارگر عجین می‌شود، حاصل و برآیندی جز شکوفایی، پیشرفت و موفقیت ندارد.
ترکاشوند با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری افزود: کارگران در تحقق این شعار نقش بسزایی دارند.
وی با تأکید بر اینکه حقوق اجتماعی کارگران باید حفظ و صیانت شود، افزود: مدیریت شهری کرج بر تحقق این مهم تأکید دارد و تلاش می‌کند کارگران با آسودگی و فراغ خاطر بیشتری به فعالیت بپردازند. این مسئول با بیان اینکه کارگران در جبهه جهاد اقتصادی به عنوان پیشگام، ایفای نقش کرده‌اند، گفت: چرخ اقتصاد و توسعه کشور برای حرکت نیاز به پشتیبانی و حمایت کارگران دارد. شهردار کلانشهر کرج ضمن گرامیداشت روز معلم نیز تصریح کرد: اساس پویایی، بالندگی و رشد علمی و فرهنگی در هر جامعه‌ای به میزان دانش و علم آن جامعه بستگی دارد که بخش عمده‌ای از تحقق آن را معلمان برعهده دارند.
ترکاشوند با اشاره به نقش تعلیم و تربیت در اعتلای جامعه اظهارداشت: هموار کردن مسیر تعالی و ارتقای دستاوردهای علمی و پژوهشی در هر جامعه‌ای به دست معلمان و مربیان انجام می‌شود و این وظیفه خطیری است که توسط این قشر فرهیخته میسر می‌شود. وی نیاز جامعه به رشد و پیشرفت علمی در عرصه‌های مختلف دانش و فناوری را یادآور شد و گفت: برای دستیابی به ایده آل‌های دنیای علم و دانش نیاز به تربیت نسلی پویا و آینده ساز داریم که تحقق این امر در گرو تلاش و دلسوزی معلمان است.

این مطلب را به اشتراک بگذار