کمپانی اپل در اولین روز ماه آوریل سال ۱۹۷۶ شروع به کار کرد و طی ۴ دهه‌ای که به فعالیت پرداخته است، فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر خود گذاشته تا بتواند به یکی از با ارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا تبدیل گردد. پس از نزول در دهه ۹۰، این کمپانی در دهه ۲۰۰۰ توانست برگ‌های برنده خودش را رو کند و جایگاه خوبی برای خودش برگزیند. در این مطلب، روی تغییر لوگوی شرکت اپل تمرکز می‌کنیم که تا به امروز، فقط یک بار تغییر اساسی کرده و همیشه به شکل یک سیب مانده است.

ویژگی های لوگوی اپل

سادگی از مواردی است که اپل را از دیگر رقیبانش متمایز کرده و از همان شروع تأسیس هم برای همه رقیبان و مخاطبانش، بدیهی شده بود که این مهم به یکی از ارزش‌های برند اپل تبدیل شده است. در این دهه هم که آن قدر سادگی و گرایش به مینیمالیسم در محصولات و طراحی‌های مربوط به این کمپانی دیده می‌شود که همه آن را به ساده‌گرایی می‌شناسند. رعایت سادگی، که امروزه به یک تکنیک تبدیل شده است، در لوگوی اپل و سیر تکاملی آن دیده می‌شود:

gen-Apple-Logo-Evolution

در بالا که تاریخچه ۴۰ ساله لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید، سادگی را به عنوان یکی از شاخصه‌های زیبایی این لوگو درنظر می‎‌گیرید که کمتر در لوگوهای دیگر مشاهده می‌شود. البته این دید، صرف نظر از اولین لوگوی اپل در ذهن افراد نقش می‌بندد که از داستان آیزاک نیوتون و کشف قانون گرانش گرفته شده است.

منتقدان، مشخصه دیگری را برای لوگوی اپل درنظر گرفته‌اند که به گفته آن ها، نقش بسیار اساسی‌ در برندینگ این کمپانی ایفا کرده‌است. یک حس مخفی که هر فردی به خاطر همین حس به اپل علاقمند می‌شود.

اگر توجه کرده باشید، همین سومین مشخصه را در محصولات اپل حس کرده‌اید. در نگاه اول، محصولات اپل برای شما ساده و زیبا تلقی شده‌اند؛ اما چرا به آن ها وفادار شده‌اید؟

جواب این سؤال، تجربه شیرین و ماندگاری است که از همان زمان باز کردن بسته‌بندی محصولات اپل شروع می‌شود و آن قدر اعتیادآور است که پس از تجربه آن و چشیدنش، کمتر امکان دارد که سراغ کمپانی دیگری بروید.

لینک منبع

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر