نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد امور جامعه را بر اساس دستورات دینی دنبال کنید

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد امور جامعه را بر اساس دستورات دینی دنبال کنید

نماینده ولی‌فقیه استان البرز و امام جمعه کرج گفت: شایعه پراکنی و بداخلاقی و برهم زدن فضای اجتماعی، خلاف قانون است بنابراین دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید وارد شوند و با شناسایی افراد خاطی با آنان برخورد کنند.
به گزارش ایران، حجت الاسلام حسینی همدانی تأکید کرد: هرکس که در نظام اسلامی جایگاهی دارد باید با اقتدار کامل کار کند و هیچ کس حق تضعیف او را ندارد.
وی ارسال پیامک در مورد تغییر برخی مدیران در این استان را موجب برهم خوردن امنیت روانی جامعه دانست و گفت: بنده از همین جا به دادستان و مسئولان امنیتی می‌گویم که نمی‌پذیریم و نمی‌پسندیم که یک عده در استان هر طور بخواهند عمل کنند.
حجت الاسلام حسینی همدانی هشدار داد: اگر موضوع متوجه شخص من بود وارد آن نمی‌شدم اما این موضوع مربوط به آینده استان است. از طرفی اینگونه اقدامات از نظر شرعی، عقلی و عرفی حرام است و باید جلوی تکرار آن گرفته شود. بنابراین باید با جدیت با افراد خاطی برخورد کرد.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) گفت: جامعه اسلامی باید در همه ابعاد فردی، سیاسی، اجتماعی و نظامی جامعه‌ای اخلاق مدار باشد.
نماینده ولی فقیه در استان با انتقاد از رعایت نکردن دستورات دینی در مواردی نظیر اقتصاد اسلامی، گسترش و رواج کم فروشی و وجود تدلیس و دروغ گفت: آیا واقعاً جامعه ما به سمت اسلامی شدن حرکت می‌کند، آیا اقتصاد ما واقعاً اقتصاد اسلامی است، آیا سیاستمداران ما اخلاقی رفتار می کنند، آیا با اخلاق اسلامی عزل و نصب می شوند.
حسینی همدانی همچنین با اشاره به سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: دوران دفاع مقدس دوران درخشانی بود که رشادت و مقاومت مردم خرمشهر همراه با رزمندگان ایران اسلامی موجب شد رژیم بعث عراق به اهداف خود نرسد.
وی افزود: عراق آمده بود که بماند و خرمشهر بیش از یکسال و نیم در دست دشمن بود ولی دست قدرت خدای تعالی نمایان شد و عملیات بیت المقدس چنان ضربه‌ای به ابرقدرت‌ها زد که ماشین جنگی صدام به‌هم خورد و با آزادسازی خرمشهر، وضع به سمت دیگری رفت.
نماینده ولی فقیه در البرز گفت: اساس مبعث پیامبر اسلام (ص) استقرار عدالت و اخلاق در جامعه بشری و تشکیل حکومت دادگستر برای عدالت اجتماعی است .
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود: بر اساس آیات قرآنی و روایات معصومین هدف از تشکیل حکومت اسلامی رشد و به کمال رسیدن انسان و گسترش اخلاق در جامعه است .
حسینی همدانی بعثت رسول اکرم (ص) را یکی از دکترین های جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت باید دید آیا جامعه امروزی ایران به سمت اسلامی شدن حرکت می کند و در آن کم فروشی ، گرانفروشی نمی شود .نماینده ولی فقیه دراستان البرز در ادامه با گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر یادآورشد: سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر از مناسبت های مهم تاریخ ایران است و در سوم خرداد سال ۹۱ دست خدا نمایان شد و رزمندگان ضربه ای سنگین به دشمنان وارد کردند .

این مطلب را به اشتراک بگذار