نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی: نقش ویژه روستائیان در توسعه اقتصادی شهر و کشور

‌نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش روستائیان در توسعه اقتصاد شهر و کشور گفت: آبرسانی و توجه به عمران و آبادانی روستاها به عنوان اولویت جدی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد و نباید شاهد مشکل آبرسانی در هیچ روستا یا آبادی باشیم. عزیز اکبریان که در مراسم بهره‌برداری از طرح آبرسانی به روستای علی آبادگونه که پیش از این با مشکل بی آبی مواجه بود حضور داشت، افزود: سکونت روستائیان در روستاها و مهاجرت نکردن آنان به شهرها منوط به رسیدگی و توجه ویژه به این مناطق است.
وی گفت: تنها در شرایطی می‌توانیم مانع رشد شهرنشینی از طریق مهاجرت روستائیان به شهرها باشیم که رسیدگی و توجه به روستانشینان را با جدیت پیگیری کرده و خدمات شایسته‌ای به آنان ارائه دهیم.
اکبریان آبرسانی به این روستا را یکی از مهم ترین نیازهای منطقه دانست و خاطرنشان کرد: حیات روستا به تأمین آب آن است و به تبعیت از شعار آب مایه آبادانی است، زمانی که این مایع حیاتی به صورت سالم و به میزان کافی در اختیار روستانشینان قرار نگیرد، نمی‌توانیم انتظار بهره‌وری شایسته از خدمات و محصولات روستائیان داشته باشیم.
وی به دیگر طرح‌های به اجرا در آمده در این روستا که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفته است نیز اشاره کرد و یادآور شد: هوشمندسازی مدرسه و افتتاح کتابخانه با ۹ هزار جلد کتاب در این روستا از طرح‌هایی است که می‌تواند روستائیان را به ماندن و ادامه فعالیت‌های کشاورزی و دامداری‌شان امیدوار کند.
نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: نقش کار و تلاش روستائیان در توسعه اقتصادی شهر و کشور غیرقابل انکار است و وظیفه مسئولان است به تأمین نیازها و رفع دغدغه‌های آنان بپردازند تا از این طریق چرخ اقتصاد کشور را پویا و آن را از توقف دور نگه دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذار