شرايط در عربستان چندان قابل پيش‌بيني نيست و زائران بايد بدانند ممكن است بسياري از برنامه‌هاي عربستان متفاوت و برخلاف پيش‌بيني‌هاي ما باشد.
سيدعلي قاضي‌ عسگر، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با بیان این مطلب در حاشيه همايش اردوي آموزشي زائران حج تمتع البرز در اردوگاه امام علي(ع) محمد شهر كرج مركز اين استان در جمع خبرنگاران افزود: با اين حال بعد از حج سال گذشته، سازمان حج و زيارت اقدامات مهمي را براي برگزاري هر چه با شكوهتر حج امسال انجام داده و سعي شده هرگونه مشكل در زمينه محل اسكان، تغذيه و بهداشت زائران برطرف شود.
وي تأكيد كرد: تحول اخلاقي و روحي بايد بعد از بازگشت از اين سفر معنوي و پرفضيلت در زائران ملموس باشد و اميد است از ظرفيت‌ها، الطاف و نعمت‌هاي الهي در سرزمين وحي استفاده كامل را ببرند.
رئيس سازمان حج و زيارت نيز در اين همايش گفت: در‌ سال هاي گذشته سهميه زائران نسبت به امسال بيشتر بود اما به علت انجام امور تعميراتي در مسجد الحرام 20 درصد ظرفيت زائران كاهش پيدا كرده است، به‌طوري كه شمار زائران امسال با در نظر گرفتن مجموعه عوامل و نيروهاي خدماتي، روحانيان و پزشكان، از 64 هزار نفر بيشتر نمی‌شود.
سعيد اوحدي افزود: جمهوري اسلامي ايران در حوزه حمل و نقل در زمره كشورهايي است كه خدمات 24 ساعته به زائران ارائه مي‌دهد و 250 دستگاه اتوبوس براي جابه جايي زائران در عربستان اختصاص يافته است. وي گفت: نيمي از امسال را بانوان تشكيل مي‌دهند و براي رفاه حال آنان تمهيداتي صورت گرفته است به‌طوري كه سال گذشته 15 پزشك زنان به بانوان زائر خدمت ‌رساني ‌كردند و اين آمار امسال به 4 برابر يعني به60 بانوی پزشك
افزايش يافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر