نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در اردوی آموزشی زائران البرز مطرح کرد افزایش ارائه خدمات به بانوان زائر حج

شرایط در عربستان چندان قابل پیش‌بینی نیست و زائران باید بدانند ممکن است بسیاری از برنامه‌های عربستان متفاوت و برخلاف پیش‌بینی‌های ما باشد.
سیدعلی قاضی‌ عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این مطلب در حاشیه همایش اردوی آموزشی زائران حج تمتع البرز در اردوگاه امام علی(ع) محمد شهر کرج مرکز این استان در جمع خبرنگاران افزود: با این حال بعد از حج سال گذشته، سازمان حج و زیارت اقدامات مهمی را برای برگزاری هر چه با شکوهتر حج امسال انجام داده و سعی شده هرگونه مشکل در زمینه محل اسکان، تغذیه و بهداشت زائران برطرف شود.
وی تأکید کرد: تحول اخلاقی و روحی باید بعد از بازگشت از این سفر معنوی و پرفضیلت در زائران ملموس باشد و امید است از ظرفیت‌ها، الطاف و نعمت‌های الهی در سرزمین وحی استفاده کامل را ببرند.
رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این همایش گفت: در‌ سال های گذشته سهمیه زائران نسبت به امسال بیشتر بود اما به علت انجام امور تعمیراتی در مسجد الحرام ۲۰ درصد ظرفیت زائران کاهش پیدا کرده است، به‌طوری که شمار زائران امسال با در نظر گرفتن مجموعه عوامل و نیروهای خدماتی، روحانیان و پزشکان، از ۶۴ هزار نفر بیشتر نمی‌شود.
سعید اوحدی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حوزه حمل و نقل در زمره کشورهایی است که خدمات ۲۴ ساعته به زائران ارائه می‌دهد و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زائران در عربستان اختصاص یافته است. وی گفت: نیمی از امسال را بانوان تشکیل می‌دهند و برای رفاه حال آنان تمهیداتی صورت گرفته است به‌طوری که سال گذشته ۱۵ پزشک زنان به بانوان زائر خدمت ‌رسانی ‌کردند و این آمار امسال به ۴ برابر یعنی به۶۰ بانوی پزشک
افزایش یافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذار