نماينده ولي فقيه در البرز و امام‌جمعه كرج با تأكيد بر اينكه استان به آرامش و ثبات مديريتي نياز دارد، ابراز امیدواری کرد که با توجه به سابقه استاندار جديد البرز، اين آرامش و ثبات در عرصه‌هاي مختلف مديريتي اين استان به‌وجود آيد.
حجت الاسلام و المسلمين حسيني همداني افزود: متأسفانه در گذشته شاهد بوديم كه مديريت يك بخشداري در فاصله 40 روز عوض مي‌شد كه اميدواريم از اين پس ثبات در حوزه مديريت‌ها در استان حاكم شود.
وي ابراز امیدواری کرد: هر روز شاهد رشد استان باشيم چرا كه البرز ظرفيت تبديل شدن به استان نمونه كشور را دارد.
حسيني همداني نقش مردم در بهبود امور را مورد تأكيد قرار داد و افزود: همكاري مردم براي بهبود امور استان لازم و ضروري است و مسئولان نيز بايد با اتحاد و يكپارچگي و جلب همكاري هرچه بيشتر مردم در مسير توسعه پايدار حركت كنند.
به گفته نماينده ولي فقيه در البرز، اين استان قابليت‌هاي فراواني در بخش‌هاي صنعت، كشاورزي و علمي دارد و انتظار مي‌رود از اين پس شاهد توسعه استان باشيم.
حسيني همداني در بخش ديگري از سخنانش گفت: يكي از رفتارهاي پسنديده اجتماعي مشورت كردن است و اهل تقوا به مشورت كردن مشهورند و خداوند نيز اهل ايمان را به مشورت سفارش مي‌كند.
وي با تأکید بر اينكه مشورت كردن افكار را توسعه مي‌دهد و ديدگاه‌ها را روشن‌تر مي‌كند، افزود: اهل مشورت دچار لغزش نمي‌شوند و استعدادها شكوفاتر مي‌شوند، همانگونه كه اميرمومنان حضرت علي (ع) در روايتي مي‌فرمايد: كسي كه استبداد رأي داشته باشد هلاك مي‌شود، پس مشورت كردن براي همه در امور مختلف لازم و ضروري است.
حسيني همداني با اشاره به اينكه مشورت با افراد بزرگ يعني سهيم شدن در عقل آنان است، خاطرنشان كرد: با مشورت نفاق‌هاي دروني افراد بيرون ريخته مي‌شود و افراد به يك تفكر مشترك مي‌رسند.
وي يادآور شد: دين اسلام، احكام اجتماعي بسيار كاملي دارد و با وجود این دین در جامعه اسلامي مردم به خوبي هدايت مي‌شوند.
امام جمعه کرج همچنین با اشاره به حلول ماه مبارك شعبان گفت: وارد شدن به ماه شعبان ما را به ماه رمضان نزديكتر مي‌كند؛ باشد كه با روحي نوراني به استقبال ماه خداوند برويم.
حسيني همداني همچنين ولادت حضرت امام حسين (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام زين‌العابدين‌(ع) در روزهاي مبارك ماه شعبان را يادآور شد و افزود: سيدالشهدا حضرت امام حسين (ع) حافظ احكام الهي و دين بود و از بدعت‌ها و ظلم ستمگران غافل نمي‌شد و تا آخرين لحظه عمر امر به معروف و نهي از منكر را فراموش نكرد و با نثار جان خود از دين اسلام پاسداري كرد.
وي با اشاره به اينكه روز ولادت حضرت امام حسين (ع) روز پاسدار است، گفت: پاسداران بايد به‌طور دائم با مباني نظري دين و انقلاب خود را تقويت كنند و در عرصه‌هاي سياسی، نظامي و اجتماعي حضوري مستمر داشته باشند.
حسینی همدانی به روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز نيز اشاره كرد و افزود: همه را توصيه مي‌كنم كه در اين روز مبارك به ديدن جانبازان بروند چرا كه اين ديدارها روحيه جانبازان عزيز را تقويت مي‌كند.
فرا رسيدن سالروز قيام 15 خرداد بخش ديگري از سخنان امام جمعه كرج بود. وی در این زمینه خاطرنشان کرد: رژيم پهلوي در 15خرداد سال 42 با به شهادت رساندن 15 هزار نفر از امت ايران اسلامي به گمان خود اين قيام برخاسته از آموزه‌هاي ديني را در نطفه خفه كرده است، ولي مردم ايران اسلامي ساكت ننشستند و در 22 بهمن 57 با حضور خود و پيروي از بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران مشت محكمي بر دهن استكبار و رژيم پهلوي زدند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر