نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج تأکید کرد البرز نیازمند آرامش و ثبات مدیریتی

نماینده ولی فقیه در البرز و امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه استان به آرامش و ثبات مدیریتی نیاز دارد، ابراز امیدواری کرد که با توجه به سابقه استاندار جدید البرز، این آرامش و ثبات در عرصه‌های مختلف مدیریتی این استان به‌وجود آید.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی افزود: متأسفانه در گذشته شاهد بودیم که مدیریت یک بخشداری در فاصله ۴۰ روز عوض می‌شد که امیدواریم از این پس ثبات در حوزه مدیریت‌ها در استان حاکم شود.
وی ابراز امیدواری کرد: هر روز شاهد رشد استان باشیم چرا که البرز ظرفیت تبدیل شدن به استان نمونه کشور را دارد.
حسینی همدانی نقش مردم در بهبود امور را مورد تأکید قرار داد و افزود: همکاری مردم برای بهبود امور استان لازم و ضروری است و مسئولان نیز باید با اتحاد و یکپارچگی و جلب همکاری هرچه بیشتر مردم در مسیر توسعه پایدار حرکت کنند.
به گفته نماینده ولی فقیه در البرز، این استان قابلیت‌های فراوانی در بخش‌های صنعت، کشاورزی و علمی دارد و انتظار می‌رود از این پس شاهد توسعه استان باشیم.
حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی از رفتارهای پسندیده اجتماعی مشورت کردن است و اهل تقوا به مشورت کردن مشهورند و خداوند نیز اهل ایمان را به مشورت سفارش می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه مشورت کردن افکار را توسعه می‌دهد و دیدگاه‌ها را روشن‌تر می‌کند، افزود: اهل مشورت دچار لغزش نمی‌شوند و استعدادها شکوفاتر می‌شوند، همانگونه که امیرمومنان حضرت علی (ع) در روایتی می‌فرماید: کسی که استبداد رأی داشته باشد هلاک می‌شود، پس مشورت کردن برای همه در امور مختلف لازم و ضروری است.
حسینی همدانی با اشاره به اینکه مشورت با افراد بزرگ یعنی سهیم شدن در عقل آنان است، خاطرنشان کرد: با مشورت نفاق‌های درونی افراد بیرون ریخته می‌شود و افراد به یک تفکر مشترک می‌رسند.
وی یادآور شد: دین اسلام، احکام اجتماعی بسیار کاملی دارد و با وجود این دین در جامعه اسلامی مردم به خوبی هدایت می‌شوند.
امام جمعه کرج همچنین با اشاره به حلول ماه مبارک شعبان گفت: وارد شدن به ماه شعبان ما را به ماه رمضان نزدیکتر می‌کند؛ باشد که با روحی نورانی به استقبال ماه خداوند برویم.
حسینی همدانی همچنین ولادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام زین‌العابدین‌(ع) در روزهای مبارک ماه شعبان را یادآور شد و افزود: سیدالشهدا حضرت امام حسین (ع) حافظ احکام الهی و دین بود و از بدعت‌ها و ظلم ستمگران غافل نمی‌شد و تا آخرین لحظه عمر امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکرد و با نثار جان خود از دین اسلام پاسداری کرد.
وی با اشاره به اینکه روز ولادت حضرت امام حسین (ع) روز پاسدار است، گفت: پاسداران باید به‌طور دائم با مبانی نظری دین و انقلاب خود را تقویت کنند و در عرصه‌های سیاسی، نظامی و اجتماعی حضوری مستمر داشته باشند.
حسینی همدانی به روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز نیز اشاره کرد و افزود: همه را توصیه می‌کنم که در این روز مبارک به دیدن جانبازان بروند چرا که این دیدارها روحیه جانبازان عزیز را تقویت می‌کند.
فرا رسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد بخش دیگری از سخنان امام جمعه کرج بود. وی در این زمینه خاطرنشان کرد: رژیم پهلوی در ۱۵خرداد سال ۴۲ با به شهادت رساندن ۱۵ هزار نفر از امت ایران اسلامی به گمان خود این قیام برخاسته از آموزه‌های دینی را در نطفه خفه کرده است، ولی مردم ایران اسلامی ساکت ننشستند و در ۲۲ بهمن ۵۷ با حضور خود و پیروی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مشت محکمی بر دهن استکبار و رژیم پهلوی زدند.

این مطلب را به اشتراک بگذار