نماینده مردم کرج در دیدار سرپرستی روزنامه ایران در البرز: روزنامه‌ها با نقد منصفانه به دولت و مجلس کمک کنند

نماینده مردم کرج در دیدار سرپرستی روزنامه ایران در البرز: روزنامه‌ها با نقد منصفانه به دولت و مجلس  کمک کنند

روزنامه ها بخصوص روزنامه ایران به عنوان پیشانی دولت تلقی می‌شود و باید با درک موقعیت و جایگاه خود، با نقد منصفانه و سازنده به عملکرد هرچه بهتر دولت و مجلس شورای اسلامی کمک کنند.
عزیز اکبریان، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در دیدار سرپرست روزنامه ایران در استان البرز افزود: روزنامه ها باید با درج انتقادهای سازنده و مطرح کردن اشکالاتی که وجود دارد این اعتماد را برای مخاطبان خود به وجود آورند که رسانه ها به نمایندگی از آنان چشم بینایی دارند و با پیگیری مشکلات مردم، توجه مسئولان را به این کاستی ها و موانع جلب می کنند.
وی با تأکید براینکه روزنامه ها باید از تعریف و تمجید خارج از چارچوب اخلاقی پرهیز کنند، گفت: رسالت روزنامه ایران با توجه به اینکه روزنامه رسمی دولت به شمار می رود، فراتر از سایر روزنامه هاست و البته این فرصت خوبی برای این رسانه است.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی به تشبیه وظایف خود به عنوان نماینده مردم اشاره کرد و گفت: وقتی کار خوبی انجام می شود، باید تشکر کرد و آنجا که کار مشکل دارد لازم است تذکر داده شود. اکبریان، انتقاد را از وظایف و رسالت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: وقتی مردم بدانند نماینده آنها از دولتی که قبول دارد به صورت سازنده و منصفانه انتقاد می‌کند امیدوارتر شده و اعتماد آنها بیشتر جلب می شود. در این دیدار که در دفتر اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، سرپرست روزنامه ایران در استان البرز نیز گفت: مشی روزنامه ایران پیروی از سیاست های دولت تدبیر و امید است و در این راه از هرگونه نقد و انتقاد سازنده استقبال می کند.
سیدرضا جمشیدی افزود: اکنون ایجاد آرامش در فضای عمومی و تقویت و ترویج امید در دل های مردم یکی از سیاست های راهبردی دولت به شمار می‌رود، بنابراین روزنامه ایران در البرز نیز تلاش دارد در انجام رسالت اطلاع‌رسانی خود با محور قرار دادن اعتدال، انصاف و بیان واقعیت ها در انعکاس رویدادها و دیدگاه ها، زمینه جلب اعتماد و اطمینان هرچه بیشتر مردم را فراهم کند. وی با تأکید بر رعایت بی طرفی و پرهیز از هرگونه حاشیه نگاری در فضای رسانه ای استان گفت: انعکاس دیدگاه های مدیران و مسئولان و عملکرد دستگاه‌های اجرایی از اولویت برنامه های روزنامه ایران در البرز است و در این روند نمایندگان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

این مطلب را به اشتراک بگذار