نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی البرز برای اخذ تسهیلات بانکی

سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در البرز برای دریافت تسهیلات بانکی و تأمین سرمایه در گردش خود با چالش مواجه هستند.
محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تسریع ‌دهنده و موتور حرکت چرخ اقتصاد استان به‌شمار می‌روند و باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه همین چالش باعث کم رنگ شدن میزان مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در البرز شده است، افزود: البرز ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بخش صنعت و کشاورزی دارد که باید مورد شناسایی قرار گرفته و به مرحله اجرا درآید و بدون شک بخش دولتی به تنهایی از عهده تأمین اعتبار لازم برای اجرای همه طرح‌های اقتصادی استان بر نمی‌آید به همین دلیل باید با بخش خصوصی وارد تعامل شود.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تسهیل فرآیند اخذ وام، تسهیلات مالی و صدور مجوز می‌تواند انگیزه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای فعالیت در البرز را دو چندان کند.
کولیوند گفت: اگر سرمایه در گردش سرمایه‌گذاران در وضع مناسبی قرار نداشته باشد بدون شک واحدهای تولیدی و طرح‌هایی که توسط آنان در حال اجراست، با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.
وی افزود: بانک‌های عامل باید اعطای تسهیلات بانکی به افرادی که پویایی اقتصادی استان را جز اهداف خود قرار داده‌اند، در اولویت قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار