نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي در دفتر سرپرستي روزنامه ايران مطرح كرد البرز براي سفر رئيس‌جمهوري آماده مي‌شود

در شماره پيش بخش اول گفت‌وگو با نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي را خوانديم كه بخش پاياني آن به شرح زير است:
نايب رئيس اول كميسيون شوراها و امور داخلي كشور در مجلس شوراي اسلامي گفت: اكنون در دنيا شهردار از 3 طريق دولت، مردم و شورا انتخاب مي‌شوند، در كشورمان نيز ابتدا دولت شهردار را انتخاب مي‌كرد و بعد از تشكيل شوراها اين امر به عهده اين نهاد واگذار شد.
كوليوند افزود: شايد انتخاب توسط رأي مستقيم مردم بهترين روش باشد اما به علت نبود زيرساخت‌هاي لازم اين امر در حاضر امكانپذير نيست و تازه اشكال ديگري نيز به اين روش وارد است كه در صورت انتخاب مردم، بركناري او با كيست، بنابراين بايد يك شوراي نظارتي قوي وجود داشته باشد و لازم است مكانيزمي تعريف كنيم كه ثبات و پايداري مديريت هر بيشتر تقويت شود.
وي ادامه داد: به هرحال اين روش كه شهردار را در تهران وزير كشور و در مراكز استان‌ها استاندار انتخاب و به شورا معرفي مي‌كنند و سپس شوراهاي اسلامي رأي مي‌دهند مي‌تواند قدرت شوراها افزايش دهد.
اقتصاد مقاومتي
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر رعايت اقتصاد مقاومتي و اينكه وقتي با كمبود نقدينگي مواجه هستيم بايد با تعريف الگوهاي مصرف هزينه‌ها كاهش دهيم، گفت: مجلس 364 قانون مغاير با اقتصاد و توسعه اقتصادي از جمله در زمينه قوانين گمركي، قوانين مالياتي، بانكي، معاملات داخل و خارج را اصلاح مي‌كند.
كوليوند افزود: علاوه براين، مجلس به دولت ابلاغ كرده است هر قانوني كه احساس مي‌كنيد در جهت توسعه اقتصادي مانع است و بايد حذف يا اصلاح شود را اعلام كنيد، چراكه برخي قوانين در مقطعي كه تصويب شده درست بوده است ليكن اكنون بايد به اصلاح شود.
فرودگاه پيام ظرفيتي منحصربه‌فرد در استان
نايب رئيس اول كميسيون شوراها و امور داخلي كشور در مجلس شوراي اسلامي گفت: وجود فرودگاه پيام در كرج مركز استان البرز ظرفيتي منحصربه‌فرد است، چراكه صنايع مختلف، پرورش آبزيان و توليد انواع محصولات كشاورزي در اين استان است و ما مي‌توانيم به قطب كارگروه كشور در حمل و نقل هوايي و صادرات و واردات تبديل شويم.
كوليوند با يادآوري اينكه براي استفاده از اين ظرفيت به تازگي همراه با استاندار البرز با آقاي واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در دفتر وي ملاقاتي داشته‌اند، افزود: صنعت، كشاورزي و خدمات از جمله اساسي‌ترين ظرفيت‌هايي است كه مي‌تواند به استان كمك كند، اما در زمينه صادرات و واردات، اشكال قيمت سوخت وجود داشت كه با وزير نفت جلساتي داشتيم و قرار شد سوخت يكسان با هواپيماهاي مسافري به ما داده شود.
وي گفت: در بخش صنايع نيز علاوه بر 2 یا 3 شهرك صنعتي مصوب قرار شد شركت ماموت كه 2 ميليون مترمربع وسعت دارد به شهرك صنعتي تبديل شود و كارخانه توليدي خود را از قزوين به البرز بازگرداند.
وي ادامه داد: اين شهرك يك قرارداد خودرو سبك منعقد كرده كه 7 هزار دستگاه خودرو در سال توليد كند و با عوارضي كه براي ماليات و شماره‌گذاري آنها مي‌دهد درآمد مطلوبي براي استان خواهد بود.
ميدان ميوه و تره بار كرج
كوليوند گفت: ميدان ميوه و تره بار كرج در زماني ايجاد شد كه سازمان ميادين شهرداري وجود نداشت و وقتي كه در سال 69 سازمان ميادين تشكيل شد وظايف به عهده شهرداري واگذار شد، اكنون احساس مي‌كنيم راه نجات ميادين اين است كه شوراي شهر يك مصوبه دهد و يك تيم تصميم گير شامل سازمان ميادين شهرداري، استانداري و فرمانداري، غرفه‌داران و هيات امنا و يكي از نمايندگان شهر تشكيل شود و با بررسي‌هاي اين تيم مشكلات و موانع ميدان ميوه و تره بار كرج فيصله يابد.
‌فرصت و فضاي آزمون و خطا نداريم
نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه فرصت و فضاي آزمون و خطا نداريم، گفت: البرز ظرفيت‌هاي زيادي دارد يك گام بزرگ وحدت مديريت در استان است كه بايد شكل گيرد و انتصاب‌ها صحيح انجام شود و آدم‌هايي كه توانايي و قدرت تصميم گيري دارند وارد عرصه شوند و ملاك كارشان بايد اولويت منابع محدود باشد. كوليوند تأكيد كرد: لازم است مجموعه كارهاي فرهنگي با مشورت امام جمعه كرج و رئيس شوراي فرهنگ عمومي و در فضاي همدلي و همراهي صورت گيرد، در زمينه‌هاي فرهنگي همه دستگاه‌ها بايد به صورت يكپارچه و مديريت واحد تلاش كنند، ما شهر و استاني با قوميت‌هاي مختلف هستيم كه هم فرصت است و هم تهديد.
سرپرست روزنامه ايران در البرز نيز در اين نشست گفت: با همدلي و همراهي و اتحاد همه جانبه و هدفمند مي‌توان براي تحقق هدفها و آرمانها و خدمت به مردم كه همه به آن اعتقاد داريم، رسيد. سيدرضا جمشيدي افزود: همانگونه كه جنابعالي اشاره كرديد البرز اسم استان را يدك مي‌كشد و كرج همان كرج است، بنابراين توقع اين است كه عموم مسئولان و مديران و همچنين نمايندگان استان بتوانند با استفاده از ظرفيت‌هاي كم نظير و بي‌نظير البرز، اين استان را به جايگاه واقعي خود برسانند.
وي تأكيد كرد: در اين راه روزنامه ايران در استان همچون گذشته بنا دارد تمام امكانات خود براي رسيدن به اين هدف و دستيابي به اقتصاد مقاومتي و اصلاح الگوي مصرف و نيز انعكاس توانايي‌ها و ظرفيت‌ها و همچنين بيان موانع و كاستي‌ها در اختيار نمايندگان، مسئولان و مديران استان قرار دهد، با اين اميد كه البرز سرافراز هرچه زودتر به استاني درخور‌شأن و مقام مردم شريف اين استان تبديل شود.