نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در دفتر سرپرستی روزنامه ایران مطرح کرد البرز برای سفر رئیس‌جمهوری آماده می‌شود

در شماره پیش بخش اول گفت‌وگو با نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی را خواندیم که بخش پایانی آن به شرح زیر است:
نایب رئیس اول کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در دنیا شهردار از ۳ طریق دولت، مردم و شورا انتخاب می‌شوند، در کشورمان نیز ابتدا دولت شهردار را انتخاب می‌کرد و بعد از تشکیل شوراها این امر به عهده این نهاد واگذار شد.
کولیوند افزود: شاید انتخاب توسط رأی مستقیم مردم بهترین روش باشد اما به علت نبود زیرساخت‌های لازم این امر در حاضر امکانپذیر نیست و تازه اشکال دیگری نیز به این روش وارد است که در صورت انتخاب مردم، برکناری او با کیست، بنابراین باید یک شورای نظارتی قوی وجود داشته باشد و لازم است مکانیزمی تعریف کنیم که ثبات و پایداری مدیریت هر بیشتر تقویت شود.
وی ادامه داد: به هرحال این روش که شهردار را در تهران وزیر کشور و در مراکز استان‌ها استاندار انتخاب و به شورا معرفی می‌کنند و سپس شوراهای اسلامی رأی می‌دهند می‌تواند قدرت شوراها افزایش دهد.
اقتصاد مقاومتی
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رعایت اقتصاد مقاومتی و اینکه وقتی با کمبود نقدینگی مواجه هستیم باید با تعریف الگوهای مصرف هزینه‌ها کاهش دهیم، گفت: مجلس ۳۶۴ قانون مغایر با اقتصاد و توسعه اقتصادی از جمله در زمینه قوانین گمرکی، قوانین مالیاتی، بانکی، معاملات داخل و خارج را اصلاح می‌کند.
کولیوند افزود: علاوه براین، مجلس به دولت ابلاغ کرده است هر قانونی که احساس می‌کنید در جهت توسعه اقتصادی مانع است و باید حذف یا اصلاح شود را اعلام کنید، چراکه برخی قوانین در مقطعی که تصویب شده درست بوده است لیکن اکنون باید به اصلاح شود.
فرودگاه پیام ظرفیتی منحصربه‌فرد در استان
نایب رئیس اول کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود فرودگاه پیام در کرج مرکز استان البرز ظرفیتی منحصربه‌فرد است، چراکه صنایع مختلف، پرورش آبزیان و تولید انواع محصولات کشاورزی در این استان است و ما می‌توانیم به قطب کارگروه کشور در حمل و نقل هوایی و صادرات و واردات تبدیل شویم.
کولیوند با یادآوری اینکه برای استفاده از این ظرفیت به تازگی همراه با استاندار البرز با آقای واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دفتر وی ملاقاتی داشته‌اند، افزود: صنعت، کشاورزی و خدمات از جمله اساسی‌ترین ظرفیت‌هایی است که می‌تواند به استان کمک کند، اما در زمینه صادرات و واردات، اشکال قیمت سوخت وجود داشت که با وزیر نفت جلساتی داشتیم و قرار شد سوخت یکسان با هواپیماهای مسافری به ما داده شود.
وی گفت: در بخش صنایع نیز علاوه بر ۲ یا ۳ شهرک صنعتی مصوب قرار شد شرکت ماموت که ۲ میلیون مترمربع وسعت دارد به شهرک صنعتی تبدیل شود و کارخانه تولیدی خود را از قزوین به البرز بازگرداند.
وی ادامه داد: این شهرک یک قرارداد خودرو سبک منعقد کرده که ۷ هزار دستگاه خودرو در سال تولید کند و با عوارضی که برای مالیات و شماره‌گذاری آنها می‌دهد درآمد مطلوبی برای استان خواهد بود.
میدان میوه و تره بار کرج
کولیوند گفت: میدان میوه و تره بار کرج در زمانی ایجاد شد که سازمان میادین شهرداری وجود نداشت و وقتی که در سال ۶۹ سازمان میادین تشکیل شد وظایف به عهده شهرداری واگذار شد، اکنون احساس می‌کنیم راه نجات میادین این است که شورای شهر یک مصوبه دهد و یک تیم تصمیم گیر شامل سازمان میادین شهرداری، استانداری و فرمانداری، غرفه‌داران و هیات امنا و یکی از نمایندگان شهر تشکیل شود و با بررسی‌های این تیم مشکلات و موانع میدان میوه و تره بار کرج فیصله یابد.
‌فرصت و فضای آزمون و خطا نداریم
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرصت و فضای آزمون و خطا نداریم، گفت: البرز ظرفیت‌های زیادی دارد یک گام بزرگ وحدت مدیریت در استان است که باید شکل گیرد و انتصاب‌ها صحیح انجام شود و آدم‌هایی که توانایی و قدرت تصمیم گیری دارند وارد عرصه شوند و ملاک کارشان باید اولویت منابع محدود باشد. کولیوند تأکید کرد: لازم است مجموعه کارهای فرهنگی با مشورت امام جمعه کرج و رئیس شورای فرهنگ عمومی و در فضای همدلی و همراهی صورت گیرد، در زمینه‌های فرهنگی همه دستگاه‌ها باید به صورت یکپارچه و مدیریت واحد تلاش کنند، ما شهر و استانی با قومیت‌های مختلف هستیم که هم فرصت است و هم تهدید.
سرپرست روزنامه ایران در البرز نیز در این نشست گفت: با همدلی و همراهی و اتحاد همه جانبه و هدفمند می‌توان برای تحقق هدفها و آرمانها و خدمت به مردم که همه به آن اعتقاد داریم، رسید. سیدرضا جمشیدی افزود: همانگونه که جنابعالی اشاره کردید البرز اسم استان را یدک می‌کشد و کرج همان کرج است، بنابراین توقع این است که عموم مسئولان و مدیران و همچنین نمایندگان استان بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های کم نظیر و بی‌نظیر البرز، این استان را به جایگاه واقعی خود برسانند.
وی تأکید کرد: در این راه روزنامه ایران در استان همچون گذشته بنا دارد تمام امکانات خود برای رسیدن به این هدف و دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف و نیز انعکاس توانایی‌ها و ظرفیت‌ها و همچنین بیان موانع و کاستی‌ها در اختیار نمایندگان، مسئولان و مدیران استان قرار دهد، با این امید که البرز سرافراز هرچه زودتر به استانی درخور‌شأن و مقام مردم شریف این استان تبدیل شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار