نقش یادگیری بازاریابی (Marketing) در موفقیت کسب و کار

نقش یادگیری بازاریابی (Marketing) در موفقیت کسب و کار

فیلیپ کاتلر:

فارغ از این که در چه سازمانی کار می کنید یا مسئولیت شغلی شما چیست، یادگیری بازاریابی بسیار ضروری است. چرا که بازاریابی، درک مشتریان و خشنود ساختن آنهاست و بدون مشتریان، سازمانی وجود نخواهد داشت. هر کسی در سازمان می تواند اطلاعاتی از مشتریان به سایر مدیران، تیم اجرایی و یا مدیران پروژه سازمان خود ارائه داده و به این ترتیب فعالیت های بازاریابی شرکت را بهبود ببخشد.

“پیتر دراکر، تصویری رؤیایی درباره رشته مدیریت داشت و دلیل داشتن این تصویر، الهام گرفتن از عبارات پیشنهادی خوبش بود، عباراتی از قبیل؛ “هدف بازاریابی، آن است که آن چیزی را که ضروری نیست، بفروشد”، و “هدف شرکت، ایجاد مشتری است”، و “تنها کانون سود ده، مشتری است”، بنابراین “هر کسب و کاری، دو وظیفه اصلی دارد؛ بازاریابی و نوآوری، چون تنها بازاریابی و نوآوری نتایجی را به همراه دارند و مابقی، همه هزینه است”. پیتر، پدر مدیریت است. زمانی که برخی مرا پدر بازاریابی می نامند، من پاسخ می دهم که اگر من پدر بازاریابی هستم، پیتر دراکلر، پدربزرگ بازاریابی است”.

هر فردی در هر کسب و کاری که مشغول است نیاز به یادگیری بازاریابی دارد

با توجه به توضیحات فوق و همچنین حال که دو نفر از برجسته ترین صاحب نظران جهان ؛ پیتر دراکر و فیلیپ کاتلر ؛ نقش بازاریابی را به عنوان شالوده هر کسب و کاری بیان می کنند، بدون تردید، آشنایی و یادگیری بازاریابی بسیار ضروری و کاربردی در موفقیت کسب و کار شما خواهد بود. یادگیری بازاریابی برای چه کسانی لازم است؟

در دنیای رقابتی و مشتری گرای امروز، بازاریابی شغل همه افراد است، چه شما در یک کارخانه یا واحد فروش سازمان کار کنید و یا مدیریت یک واحد تولیدی را بر عهده داشته باشید و یا مهندس آن مجموعه باشید. هر فردی در هر کسب و کاری که مشغول است نیاز به یادگیری بازاریابی دارد تا بتواند شخصی مؤثر در جهت پیشبرد اهداف استراتژیک سازمان باشد.

منبع: آکادمی بازاریابی

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار