یک ایده ناب بازاریابی – نزدیک‌تر شدن به مشتری

یک ایده ناب بازاریابی – نزدیک‌تر شدن به مشتری

یک ضرب‌المثل در بازاریابی هست که می‌گوید رمز موفقیت در دنیای رقابتی کسب‌وکار، انجام کاری ست که پیش از این به فکر رقبای شما نرسیده است. در همین راستا شاید یکی از حوزه‌هایی که هنوز جای کار زیادی داشته باشد حوزه “توزیع” است.

نزدیک‌تر شدن به مشتری برای تسهیل دسترسی آن‌ها به محصول یکی از این راهکارهاست. خدمات تحویل درب منزل، ارائه اطلاعات به شیوه‌های متفاوت به مشتریان، یافتن مکان‌های حضور مشتریان بالقوه (کمپ‌ها، کارگاه‌های ساختمانی، پروژه‌های صنعتی و …) از نمونه‌های انجام کار متفاوت است.

شرکت Avon به عنوان یک برند آرایشی برای توسعه دسترسی به خانم‌های خریدار محصولاتش از سایر مشتریانی استفاده کرد که از محصولات این شرکت خرید کرده و علاقمند به کسب درآمد بیشتر بودند. آن‌ها در بسیاری از رویدادهای معمول اجتماعی می‌توانستند محصولات Avon را به سایرین بفروشند. همین روش فروش شرکت را به طور چشمگیری افزایش داد.

? راهنمای اجرا

– بابت این که کسی پیش از این ایده‌تان را اجرا نکرده است هراسی به خودتان راه ندهید، اتفاقاً همین یک مزیت است.

– بازار هدف جدید خودتان را با دقت انتخاب کنید. به سراغ نقاطی از بازار بروید که تا به حال خدمات ضعیفی دریافت کرده‌اند.

– از آنجا که پیش از این سابقه‌ یا تجربه‌ای در مورد ایده شما وجود نداشته در طراحی رویکرد جدید خود دقت به خرج دهید.

– اگر چه ایده شما در صنعت خودتان جدید و بی‌سابقه است اما با جستجو در بین صنایع دیگر ممکن است تجربیات مشابهی بیابید. آن‌ها می‌توانند راهنمای خوبی برای تولید و اجرای ایده‌های جدید شما در صنعت خودتان باشند.

منبع: آکادمی بازاریابی

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار