مهندس مهدي ايران نژاد در گفت و گو با ایران: همدلي و بكارگيري خرد جمعي  مهمترين راهكار براي پيشرفت البرز

مهمان اين هفته صفحه «بفرماييد، نوبت شماست» روزنامه ايران در البرز، مهدي ايران‌نژاد است كه شايد بتوان او را در زمره معدود كساني به‌شمار آورد كه شناخت كافي از توانمندي‌ها، فرصت‌ها، كاستي‌ها و مشكلات استان دارد، بر اين اساس نگرش و ديدگاه‌هاي او را در ادامه خواهيم خواند.
ایران نژاد يكي از مديران با سياست و لايق كرج است كه معتقد است همدلي، انسجام و بكارگيري خرد جمعي مي‌تواند يكي از راهكارهاي مهم پيشرفت و توسعه استان باشد،
گزارش هفته‌هاي گذشته «بفرماييد، نوبت شماست» را در روزنامه ايران البرز خوانده ايد؟
نه تنها خوانده‌ام كه خيلي خوشحال شدم و لذت بردم، وقتي با مطالعه آن متوجه شدم روزنامه ايران در البرز راه و روش و نيز امكاني براي انعكاس ديدگاه‌هاي مختلف براي توسعه و پيشرفت استان آغاز كرده، به اين ايده احسنت گفتم.
بنده به عنوان كسي كه از نزديك مشكلات استان را لمس كرده‌ام اين حركت روزنامه ايران را لازمه امسال می دانم به خصوص كه مقام معظم رهبري امسال را به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري كردند، از این رو تصميم گرفتم يكي از مهمانان اين صفحه شما باشم و با تمام همت و توان خود به اجرايي شدن اين ايده كمك كنم.
ما براي اجراي منويات مقام معظم رهبري درحال ترسيم يك نقشه راه هستيم كه در آن شناخت، حركت و هدف را كدگذاري كنيم، بنابراين لازم است وضع استان از هر حيث مورد ارزيابي قرار گيرد و در راستاي گفتمان ارزشمند مقام معظم رهبري ببينيم در چه سطحي از تراز مقايسه‌اي با ساير استان‌ها و به خصوص خواسته بحق البرزنشينان قرار داريم.
يقيناً بررسي موضوعات باعث روشن شدن ساختار موجود همه دستگاه‌ها می شود و ميزان خدمات‌رساني آنها به جامعه را روشن مي‌کند، يعني اينكه ما دو كفه فرصت‌ها و تهديدات را بررسي كنيم و براي هر يك، راهكارهاي عقلي و منطقي منجر به نتيجه مثبت را به‌وجود آوريم كه در نهایت بتوانيم به شاخص هدف‌گذاري شده كه همانا رضايت‌مندي مردم و توسعه استان است، دست يابيم.
بي ترديد فصول بسيار مهمي كه مردم به نوعي با آن دست به گريبان هستند و رشد و توسعه استان وابسته به آن است وجود دارد كه ديدگاه ما كمك به مديريت اين فصول است تا بتوانيم با يك همراهي وهمدلي بازوي آن سازمان باشيم و نه به چالش كشيدن آن، بنابراین بايد تلاش كنيم تا مديران بتوانند در راستاي انجام وظيفه بسيار مهم در حوزه عملكردي خود با نگاه به عزم ملي و مديريت جهادي هر چه سريعتر با سرعت مطمئن به خواست مردم جامه عمل بپوشانند.
کوتاه از مهدی ایران نژاد
ايران‌نژاد سي سال در پست‌هاي مديريت كشوري و منطقه‌اي با سمت‌هاي مختلف از جمله شهردار، فرماندار، مدير كل و.. . خدمات شايسته‌اي را در اقصي نقاط كشور داشته كه به عنوان نمونه عموم مردم و مسئولان و مديران در كرج و استانمان البرز از عملكرد او به نيكي ياد مي‌كنند.
آخرين پست سازماني مهدي ايران‌نژاد معاون استاندار و فرماندار ويژه كرج بوده است، او تحصيلات دانشگاهي در رشته مهندسي معماري دارد و اكنون نيز دانشجوي رشته صنعت است و در هشت سال دفاع مقدس نيز كارنامه شايسته و درخشانی از خود به جاي گذاشته و به درجه والاي جانبازي نائل شده است.
البته بخش‌هايي كه نياز به ارائه راه حل و طرح مشكلات دارد شامل 10 فصل به شرح زير است كه به صورت هفتگي هريك از آنان را مورد نقد و بررسي قرار خواهيم داد.
1 ـ اقتصاد و صنعت
2 ـ فرهنگ و ارشاد اسلامي
3 ـ راه و شهرسازي
4 ـ بهداشت و درمان
5 ـ مديريت شهري
6 ـ ورزش و جوانان
7 ـ گردشگري و ميراث فرهنگي
8 ـ كشاورزي و دامپروري
9 ـ آموزش و پرورش
10 ـ آموزش عالي
ما به تأسي و پيروي از منويات مقام معظم رهبري كه سال 93 را مزين به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي كردند بايد از همه كارشناسان نخبه پيرامون تمام موضوعات فصل‌هاي پيش گفته استفاده كنيم، بنابراين بفرماييد نوبت شماست شماره بعدي روزنامه را به اقتصاد و صنعت استان اختصاص خواهيم داد، بازهم از ايده جالب و تاثيرگذار روزنامه ايران در البرز در انعكاس ديدگاه‌ها با هدف پيشبرد امور استان سپاسگزاري مي‌كنم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر