مهندس مهدی ایران نژاد در گفت و گو با ایران: همدلی و بکارگیری خرد جمعی مهمترین راهکار برای پیشرفت البرز

مهندس مهدی ایران نژاد در گفت و گو با ایران: همدلی و بکارگیری خرد جمعی  مهمترین راهکار برای پیشرفت البرز

مهمان این هفته صفحه «بفرمایید، نوبت شماست» روزنامه ایران در البرز، مهدی ایران‌نژاد است که شاید بتوان او را در زمره معدود کسانی به‌شمار آورد که شناخت کافی از توانمندی‌ها، فرصت‌ها، کاستی‌ها و مشکلات استان دارد، بر این اساس نگرش و دیدگاه‌های او را در ادامه خواهیم خواند.
ایران نژاد یکی از مدیران با سیاست و لایق کرج است که معتقد است همدلی، انسجام و بکارگیری خرد جمعی می‌تواند یکی از راهکارهای مهم پیشرفت و توسعه استان باشد،
گزارش هفته‌های گذشته «بفرمایید، نوبت شماست» را در روزنامه ایران البرز خوانده اید؟
نه تنها خوانده‌ام که خیلی خوشحال شدم و لذت بردم، وقتی با مطالعه آن متوجه شدم روزنامه ایران در البرز راه و روش و نیز امکانی برای انعکاس دیدگاه‌های مختلف برای توسعه و پیشرفت استان آغاز کرده، به این ایده احسنت گفتم.
بنده به عنوان کسی که از نزدیک مشکلات استان را لمس کرده‌ام این حرکت روزنامه ایران را لازمه امسال می دانم به خصوص که مقام معظم رهبری امسال را به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند، از این رو تصمیم گرفتم یکی از مهمانان این صفحه شما باشم و با تمام همت و توان خود به اجرایی شدن این ایده کمک کنم.
ما برای اجرای منویات مقام معظم رهبری درحال ترسیم یک نقشه راه هستیم که در آن شناخت، حرکت و هدف را کدگذاری کنیم، بنابراین لازم است وضع استان از هر حیث مورد ارزیابی قرار گیرد و در راستای گفتمان ارزشمند مقام معظم رهبری ببینیم در چه سطحی از تراز مقایسه‌ای با سایر استان‌ها و به خصوص خواسته بحق البرزنشینان قرار داریم.
یقیناً بررسی موضوعات باعث روشن شدن ساختار موجود همه دستگاه‌ها می شود و میزان خدمات‌رسانی آنها به جامعه را روشن می‌کند، یعنی اینکه ما دو کفه فرصت‌ها و تهدیدات را بررسی کنیم و برای هر یک، راهکارهای عقلی و منطقی منجر به نتیجه مثبت را به‌وجود آوریم که در نهایت بتوانیم به شاخص هدف‌گذاری شده که همانا رضایت‌مندی مردم و توسعه استان است، دست یابیم.
بی تردید فصول بسیار مهمی که مردم به نوعی با آن دست به گریبان هستند و رشد و توسعه استان وابسته به آن است وجود دارد که دیدگاه ما کمک به مدیریت این فصول است تا بتوانیم با یک همراهی وهمدلی بازوی آن سازمان باشیم و نه به چالش کشیدن آن، بنابراین باید تلاش کنیم تا مدیران بتوانند در راستای انجام وظیفه بسیار مهم در حوزه عملکردی خود با نگاه به عزم ملی و مدیریت جهادی هر چه سریعتر با سرعت مطمئن به خواست مردم جامه عمل بپوشانند.
کوتاه از مهدی ایران نژاد
ایران‌نژاد سی سال در پست‌های مدیریت کشوری و منطقه‌ای با سمت‌های مختلف از جمله شهردار، فرماندار، مدیر کل و.. . خدمات شایسته‌ای را در اقصی نقاط کشور داشته که به عنوان نمونه عموم مردم و مسئولان و مدیران در کرج و استانمان البرز از عملکرد او به نیکی یاد می‌کنند.
آخرین پست سازمانی مهدی ایران‌نژاد معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج بوده است، او تحصیلات دانشگاهی در رشته مهندسی معماری دارد و اکنون نیز دانشجوی رشته صنعت است و در هشت سال دفاع مقدس نیز کارنامه شایسته و درخشانی از خود به جای گذاشته و به درجه والای جانبازی نائل شده است.
البته بخش‌هایی که نیاز به ارائه راه حل و طرح مشکلات دارد شامل ۱۰ فصل به شرح زیر است که به صورت هفتگی هریک از آنان را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد.
۱ ـ اقتصاد و صنعت
۲ ـ فرهنگ و ارشاد اسلامی
۳ ـ راه و شهرسازی
۴ ـ بهداشت و درمان
۵ ـ مدیریت شهری
۶ ـ ورزش و جوانان
۷ ـ گردشگری و میراث فرهنگی
۸ ـ کشاورزی و دامپروری
۹ ـ آموزش و پرورش
۱۰ ـ آموزش عالی
ما به تأسی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری که سال ۹۳ را مزین به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی کردند باید از همه کارشناسان نخبه پیرامون تمام موضوعات فصل‌های پیش گفته استفاده کنیم، بنابراین بفرمایید نوبت شماست شماره بعدی روزنامه را به اقتصاد و صنعت استان اختصاص خواهیم داد، بازهم از ایده جالب و تاثیرگذار روزنامه ایران در البرز در انعکاس دیدگاه‌ها با هدف پیشبرد امور استان سپاسگزاری می‌کنم.

این مطلب را به اشتراک بگذار