مقام معظم رهبری در جریان بازدید از مجموعه صنعتی مپنا به مناسبت روز کارگر بیان کردند: تکریم جامعه کارگری ضرورتی برخاسته از متن اسلام

مقام معظم رهبری در جریان بازدید از مجموعه صنعتی مپنا به مناسبت روز کارگر بیان کردند: تکریم جامعه کارگری ضرورتی برخاسته از متن اسلام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (چهارشنبه هفته گذشته) به مناسبت روز کارگر با حضور در مجموعه صنعتی مپنا در فردیس، از نمایشگاه توانمندی های متخصصان، کارشناسان و کارگران این گروه صنعتی در زمینه‌های طراحی و ساخت صنایع نیروگاهی، نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع ریلی بازدید کردند. در جریان بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه گروه مپنا، بهره‌برداری از نیروگاه نجف اشرف که به دست متخصصان مپنا طراحی و ساخته شده است، آغاز شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین به مدت یک و نیم ساعت از نمایشگاه توانمندی‌های مپنا در بخش‌های مختلف بازدید کردند.
در این نمایشگاه توانمندی‌های متخصصان و کارشناسان مپنا درباره ساخت و نصب توربین‌ها و نیروگاه‌های بادی، ساخت انواع بویلرهای صنعتی، ساخت و تعمیر توربین‌ها و ژنراتورها، ساخت کمپرسورهای صنعتی، ساخت سیستم‌های کنترل، ساخت قطعات چاه‌های نفت و پمپ‌های آنها، ساخت دکل‌های دریایی، طراحی تولید آب شیرین از آب دریا، طراحی و ساخت لوکوموتیو و ساخت و توسعه و تعمیرات ریلی و روند تحقیق و توسعه در مپنا، به نمایش گذاشته شده بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای این مجموعه تولیدی، صنعتی و اقتصادی، در جمع صمیمی صدها کارگر و دیگر فعالان عرصه کار و تلاش، با اشاره به نزدیک بودن ماه پربرکت و زیبای رجب، این ماه را ماه بندگی و توجه و تذکر خواندند و ابراز امیدواری کردند ملت ایران در پرتو کمک‌ها و هدایت های پروردگار کریم، گام های بلندتری بردارد.
ایشان حضور در جمع کارگران را دیداری همیشه جذاب و خرسند‌کننده خواندند و افزودند: این خرسندی، امروز با بازدید از پیشرفت های مجموعه مپنا، مضاعف شد.
رهبر معظم انقلاب با تأکید مجدد بر اعتقاد عمیق خویش درباره ضرورت تکریم کار و کارگر در فرهنگ عمومی جامعه، افزودند: “اصل کار و تلاش در اسلام مورد احترام است و توجه اسلام به حقوق و منزلت کارگر و همه فعالان بخش تولید نیز بر همین نگاه مترقی و پیشرو استوار است.
ایشان تکریم و احترام جامعه کارگری و همه نقش آفرینان عرصه تولید را ضرورتی برخاسته از متن اسلام خواندند و با اشاره به هوش و استعداد تحسین برانگیز ملت ایران تأکید کردند: عزم ملی و مدیریت جهادی، نه فقط شعار سال جاری بلکه شعار همیشگی ما و تجلی هویت و حیثیت و آینده درخشان این کشور است.
استاندار البرز: حضور مقام معظم رهبری نویدبخش برکات بی‌شمار برای البرز و کشور است
استاندار البرز با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری از شرکت مپنا در این استان گفت: به‌طور قطع این حضور نویدبخش برکات بی‌شمار برای استان و کشور است، چرا که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهنمودهای بسیار ارزشمندی در حوزه تولید و صنعت و همچنین ایستادگی در برابر زورگویی‌های دشمنان اسلام و انقلاب مطرح فرمودند.
سیدطاهر طاهری تأکید کرد: مسئولان، مدیران و کارگران این استان با لبیک به فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، آمادگی خود را برای تحقق منویات معظم ‌له ابراز داشته و آن را چراغ راه رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار قرار خواهند داد.
استاندار البرز گفت: بی‌تردید اجرای دقیق رهنمودها و فرامین ولایت، نقش بسیار مهمی در توسعه همه‌ جانبه این استان به ویژه در بخش تولید و صنعت در پی داشته و مردم به‌زودی از دستاوردهای این سفر پر خیر و برکت بیشتر از گذشته منتفع خواهند شد.
وی با اشاره به بخش‌هایی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی براینکه هر جا روی پای خود بایستیم قلدرهای جهان مجبور به برخورد منطقی می‌شوند افزود: فرمایشات معظم‌ له موجب خواهد شد، همگان به خصوص مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف، صنعتگران، تولیدکنندگان فعال در البرز و جامعه کارگری این استان از تمام توان خود برای تحقق رهنمودها و منویات ایشان استفاده کنند.
طاهری گفت: مردم و مسئولان البرز امیدوارند و آرزو می‌کنند که بار دیگر میزبان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشند و امیدواریم این مهم هرچه سریع‌تر تحقق یابد.
امام جمعه کرج: حضور پربرکت مقام معظم رهبری حاوی پیام‌های ویژه در بخش صنعت و اقتصاد است
نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج نیز با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در میان کارگران و صنعتگران گروه کارخانجات مپنا در فردیس گفت: حضور پربرکت مقام معظم رهبری در جمع صنعتگران دارای پیام‌های خاصی به ویژه در بخش صنعت و اقتصاد است که باید به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام سید محمدمهدی حسینی همدانی افزود: در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است، معظم له در این بازدید بیانات مهمی ایراد فرمودند که شعار «اقتصاد و فرهنگ فقط مربوط به امسال نبوده بلکه همیشگی است و رشد اقتصادی بدون رشد فرهنگی امکان‌پذیر نیست»، نمونه‌ای از این بیانات ارزشمند است.
امام جمعه فردیس: قدوم مبارک مقام معظم رهبری در جای جای ایران اسلامی مایه خیر و برکت است.
امام جمعه فردیس نیز گفت: قدوم مبارک مقام معظم رهبری در جای جای ایران اسلامی مایه خیر و برکت است و برای بخش صنعت کشورمان نیز برکات فراوانی به دنبال خواهد داشت.
حجت الاسلام علی اکبر ایمانی افزود: حضور مقام معظم رهبری در جمع صنعتگران در سال اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی، گویای نگاه والای معظم له به بخش صنعت و رشد و بالندگی اقتصادی ایران اسلامی است.
وزیر نیرو نیز با ارائه گزارشی در این دیدار گفت: بیش از یک سوم نیروگاه‌های کشور که ظرفیت آنها بالغ بر ۲۴ هزار مگاوات است، در کارخانجات شرکت مپنا ساخته شده است.
رحمید چیت چیان، تأسیس این شرکت در سال ۱۳۷۱ و توانمندی‌های کنونی آن را نمونه‌ای عینی از مدیریت جهادی برشمرد و افزود: بهره‌مندی از فناوری‌های جدید و ارتقای فناوری، گسترش فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی، استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر و ورود به مرحله ساخت نیروگاه‌های نسل جدید از جمله اقدامات و تلاش‌های این گروه صنعتی بزرگ است.

این مطلب را به اشتراک بگذار