معاون استاندار:   سرمايه‌گذاران سراسر كشور در راه البرز

اجراي طرح فرصت‌هاي برد برد در حال به ثمر نشستن است وبه‌زودي جمع زيادي از سرمايه‌گذاران سراسر كشور راهي اين استان البرز خواهند شد. مجيد سريزدي معاون هماهنگي امور عمراني استاندار البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه ايران افزود: طبق هماهنگي‌ها و برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته، همايشي با حضور اين سرمايه‌گذاران و جمعي از مسئولان در روز بيستم ارديبهشت ماه امسال در كرج مركز استان البرز گشايش خواهد يافت. وي تأكيد كرد: با توجه به برنامه‌هاي فراوان پيش‌بيني شده از جمله بررسي طرح‌هاي پيشنهادي و امضاي تفاهمنامه‌هاي سرمايه‌گذاري اين همايش به مدت 6روز ادامه خواهد داشت. سريزدي يادآور شد: پيشتر فراخوان دعوت از سرمايه‌گذاران با تبليغات گسترده شهري اطلاع‌رساني شد و شاهد استقبال گسترده سرمايه‌گذاران براي حضور در همايش‌هاي فرصت‌هاي برد ـ برد البرز بوديم به نحوي كه 2هزار سرمايه‌گذار در اين طرح‌ها نام‌نويسي كردند. معاون هماهنگي امور عمراني استاندار البرز تصريح كرد: براساس ابلاغيه 24 ماده‌اي مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ، عزم ملي و مديريت جهادي و برپايه منشور اقتصاد مقاومتي، شناسايي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي استان البرز را سرلوحه برنامه‌ها قرار داديم. به گفته وي، ارائه پيشنهاد 150 ظرفيت معدني به سرمايه‌گذاران شركت‌كننده در اين همايش خود نمونه‌اي از فرصت‌هاي شكوفايي معادن استان به‌شمار مي‌رود، ظرفيت‌هايي كه تاكنون به صورت شايسته و بايسته مورد توجه قرار نگرفته است.
سريزدي افزود: استان البرز از معادن سنگ و صنايع ويژه‌اي برخوردار است كه در صورت فعال‌سازي آنها بخشي از هدف استان كه در زمينه رشد و توسعه محقق خواهد شد. وي امسال را در حوزه عمراني سالي خاص و ويژه و مختص به معادن استان دانست و گفت: فعال‌سازي معادن گامي بلند در مسير پيام و تأكيد مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي است و موجب تأمين بخشي از نيازهاي استان در حوزه اشتغال و رونق كسب و كار خواهد شد. سريزدي در مورد شكل گيري ايده طرح سرمايه‌گذاري برد برد در البرز حق مطلب را ادا كرد و يادآور شد: ايده اوليه و نقشه راه را سيدطاهرطاهري استاندار البرز طرح كرد و معاونان در مسير اين نقشه حركت كردند كه خوشبختانه به نقطه عطفي در استان البرز و به احتمال در كشور تبديل شد. معاون استاندار البرز ادامه داد: برهمين اساس طرح فراخوان فرصت‌هاي برد – برد ترسيم شد و در فراخوان آن، سرمايه‌گذاران داخل و خارج از كشور براي سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف و متعدد در البرز به اين استان دعوت شدند. وي گفت: در طرح فراخوان فرصت‌هاي برد – برد البرز رقمي بالغ بر 150 ميليارد ريال سرمايه پيش‌بيني شده است كه نويدبخش توسعه‌ متوازن در جاي جاي اين استان زرخيز است و اميدواريم سود حاصل از آن صرف افزايش خطوط توليد داخلي و ايجاد هزاران فرصت شغلي شود.
به هرحال به نظر مي‌رسد بهار امسال از سالي نيكو در استان البرز خبر مي‌دهد سالي كه با فرمايشات مقام معظم رهبري در مورد اقتصاد و فرهنگ، عزم ملي و مديريت جهادي و همچنين اقتصاد مقاومتي مورد تأكيد ايشان همزمان شده و نويد تحولي مهم و بزرگ در استان سرافراز و ولايت مدار البرز را مي‌دهد. استان البرز با حدود 3ميليون نفر جمعيت بيش از سه سال پيش به سي و يكمين استان كشور تبديل شد، اين استان با مركزيت كرج اكنون داراي 6 شهرستان است و علاوه بر ظرفيت‌هاي مختلف فرهنگي اقتصادي، اجتماعي، هنري و ورزشي، قطب تحقيق و پ‍ژوهش در زمينه‌هاي مختلف در كشور به‌شمار مي‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر