معاون استاندار: سرمایه‌گذاران سراسر کشور در راه البرز

معاون استاندار:   سرمایه‌گذاران سراسر کشور در راه البرز

اجرای طرح فرصت‌های برد برد در حال به ثمر نشستن است وبه‌زودی جمع زیادی از سرمایه‌گذاران سراسر کشور راهی این استان البرز خواهند شد. مجید سریزدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه ایران افزود: طبق هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، همایشی با حضور این سرمایه‌گذاران و جمعی از مسئولان در روز بیستم اردیبهشت ماه امسال در کرج مرکز استان البرز گشایش خواهد یافت. وی تأکید کرد: با توجه به برنامه‌های فراوان پیش‌بینی شده از جمله بررسی طرح‌های پیشنهادی و امضای تفاهمنامه‌های سرمایه‌گذاری این همایش به مدت ۶روز ادامه خواهد داشت. سریزدی یادآور شد: پیشتر فراخوان دعوت از سرمایه‌گذاران با تبلیغات گسترده شهری اطلاع‌رسانی شد و شاهد استقبال گسترده سرمایه‌گذاران برای حضور در همایش‌های فرصت‌های برد ـ برد البرز بودیم به نحوی که ۲هزار سرمایه‌گذار در این طرح‌ها نام‌نویسی کردند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز تصریح کرد: براساس ابلاغیه ۲۴ ماده‌ای مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی و برپایه منشور اقتصاد مقاومتی، شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان البرز را سرلوحه برنامه‌ها قرار دادیم. به گفته وی، ارائه پیشنهاد ۱۵۰ ظرفیت معدنی به سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در این همایش خود نمونه‌ای از فرصت‌های شکوفایی معادن استان به‌شمار می‌رود، ظرفیت‌هایی که تاکنون به صورت شایسته و بایسته مورد توجه قرار نگرفته است.
سریزدی افزود: استان البرز از معادن سنگ و صنایع ویژه‌ای برخوردار است که در صورت فعال‌سازی آنها بخشی از هدف استان که در زمینه رشد و توسعه محقق خواهد شد. وی امسال را در حوزه عمرانی سالی خاص و ویژه و مختص به معادن استان دانست و گفت: فعال‌سازی معادن گامی بلند در مسیر پیام و تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی است و موجب تأمین بخشی از نیازهای استان در حوزه اشتغال و رونق کسب و کار خواهد شد. سریزدی در مورد شکل گیری ایده طرح سرمایه‌گذاری برد برد در البرز حق مطلب را ادا کرد و یادآور شد: ایده اولیه و نقشه راه را سیدطاهرطاهری استاندار البرز طرح کرد و معاونان در مسیر این نقشه حرکت کردند که خوشبختانه به نقطه عطفی در استان البرز و به احتمال در کشور تبدیل شد. معاون استاندار البرز ادامه داد: برهمین اساس طرح فراخوان فرصت‌های برد – برد ترسیم شد و در فراخوان آن، سرمایه‌گذاران داخل و خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و متعدد در البرز به این استان دعوت شدند. وی گفت: در طرح فراخوان فرصت‌های برد – برد البرز رقمی بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه پیش‌بینی شده است که نویدبخش توسعه‌ متوازن در جای جای این استان زرخیز است و امیدواریم سود حاصل از آن صرف افزایش خطوط تولید داخلی و ایجاد هزاران فرصت شغلی شود.
به هرحال به نظر می‌رسد بهار امسال از سالی نیکو در استان البرز خبر می‌دهد سالی که با فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی و همچنین اقتصاد مقاومتی مورد تأکید ایشان همزمان شده و نوید تحولی مهم و بزرگ در استان سرافراز و ولایت مدار البرز را می‌دهد. استان البرز با حدود ۳میلیون نفر جمعیت بیش از سه سال پیش به سی و یکمین استان کشور تبدیل شد، این استان با مرکزیت کرج اکنون دارای ۶ شهرستان است و علاوه بر ظرفیت‌های مختلف فرهنگی اقتصادی، اجتماعی، هنری و ورزشی، قطب تحقیق و پ‍ژوهش در زمینه‌های مختلف در کشور به‌شمار می‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذار