معاون استاندار البرز: ظرفیت های گردشگری را فعال می‌کنیم

معاون عمرانی استاندار البرز گفت: برای فرهنگ سازی در بخش گردشگری در استان باید هیاهوی گردشگری راه بیندازیم و با تهیه و تدوین طرح جامع گردشگری ظرفیت‌های استان را بيش از پيش ‌فعال كنيم.
مجيد سريزدي در جلسه کارگروه تخصصی گردشگری استان با اشاره به داستان های اساطیری ایران افزود: همگان داستان سیمرغ را شنیده‌اند، جمعی از مرغان با همبستگی و اتحاد برای رسیدن به سیمرغ با هم به سوی کوه قاف راه افتادند و در ادامه راه تعدادی از مرغان به علت گرما، سرما و ترس از برخی موانع از ادامه مسیر سر باز زدند و در نهایت 30 مرغ تا پایان مسیر در کنار هم ماندند و این در کنار هم بودنشان حاصل تفکر و تجربیاتی بود که در مسیر رسیدن به هدف برای خود به دست آوردند و در انتها فهمیدند که خودشان سیمرغ هستند.
وی گفت: برای رسیدن به هر هدفی باید اتاق فکر تشکیل دهیم و از تجربیات اطرافیانمان به خوبی استفاده کنیم.
سریزدی خاطرنشان کرد: برای بررسی حوزه گردشگری در استان البرز، ابتدا باید طرح جامع گردشگری تدوین شود و در ادامه جلسات کارگروه گردشگری به طور مستمر برگزار شود.
معاون عمرانی استانداری البرز افزود: استان البرز ظرفیت های زیادی دارد که باید شناسایی شوند، مثلا شهر طالقان ظرفيت های زیادی دارد و برای توسعه گردشگری این منطقه شعار طالقان بهتر از کلاردشت باید سرلوحه کار مدیران مربوطه باشد.
وی یادآور شد: شهرستان نظرآباد می تواند قطب تولیدات دامی و طیور باشد و برای رسیدن به این مهم باید در طرح جامع گردشگری، برگزاری جشنواره نژاد برتر گنجانده شود و به طور قطع نظرآباد قابلیت برگزاری این جشنواره را دارد.
سريزدي گفت: برای برنامه ریزی در زمینه گردشگری باید روش های پیشین تغییر کند و نگاه به داشته‌ها جایگزین نگاه به نداشته ها شود یعنی به نیمه پر لیوان بیندیشیم.
وي اظهار كرد: با استفاده از اعتبارات عمرانی دولت، تسهیلات بانکی و همچنین استفاده از سرمایه بخش خصوصی می توانیم با سرعت بیشتری به سمت توسعه پایدار در بخش گردشگری گام برداریم.
وی افزود: توسعه پایدار، توسعه‌ای است که مسائل مربوط به محیط زیست و آلودگی هوا و آب و غیره را شامل می شود و این در صورتی است که برای رسیدن به توسعه پایدار در همه بخش ها باید به نیازهای روحی و معنوی انسان ها توجه ویژه ای شود و ترمیم نیاز های روحی شهروندان بر اساس اخلاق محوری باید در دستور کار قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: پیش از استان شدن البرز در برخی حوزه های گردشگری مطالعاتی صورت پذیرفته است و در حال حاضر وظیفه مسئولان است که این مطالعات راهبردی را از استان تهران دریافت کنند و به بانک اطلاعاتی البرز اضافه کنند.باید تمام تلاش ها به سمتی باشد که هویت باغشهری و ییلاقی و خوش آب و هوا بودن گذشته کرج را به آن برگردانیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر