مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان تأکید کرد باید با اخلاق‌مداری و صداقت فعالیت کنیم ‌

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان تأکید کرد باید با اخلاق‌مداری و صداقت  فعالیت کنیم ‌

مریم شقاقی/
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان گفت: وظیفه داریم، هر جا حقیقتی وجود دارد حتی اگر هزینه‌بر باشد، با اخلاق‌مداری و صداقت ‌کارهایمان را انجام دهیم.
سهیلا جلودارزاده ‌با بیان این مطلب گفت: اگر کل را درست کنیم همه چیز درست می‌شود و باید تلاش کنیم صداقت و راستی در جامعه بیش از پیش ترویج شود‌.
وی که در نشستی در مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) استان البرز در کرج سخن می‌گفت، افزود: باید با انجام کارهای فرهنگی، صبور باشیم و برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی تلاش کنیم ‌و همچنین ‌‌نباید اجازه دهیم که آسیبی به کشورمان وارد شود.
وی تصریح کرد: امام(ره) به ما یاد داده بودند با صداقت باشیم و با بدی‌ها مبارزه کنیم و یکی از راه‌های کمال این است که در مسیر خداوند متعال عبادت و تلاش کنیم و حیات و مماتمان در مسیر خداوند باشد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه حضرت امام فرمودند در طول تاریخ ۲ خط وجود دارد خط انبیا و خط رفاه طلبی، گفت: راه انبیا در قرار دادن انسان در صراط مستقیم نقش دارد، یعنی خداوند می‌فرمایند هر که را من بخواهم هدایت می‌کنم و بر اساس لیاقت ذاتی و بر اساس نوع اراده و توانش، برایش مسیر تعیین می‌کنم.

جلودارزاده با تأکید براینکه شرایط نسبت به گذشته تغییر کرده است، افزود: خدا را شاکریم که اینگونه شد، یادمان باشد که شرایط سختی داشتیم و خانواده هایمان تحت فشار بودند و اکنون با از خودگذشتگی و ایثار عده ای، شرایط تغییر کرده و بسیاری خودشان را فدا کردند که شرایط تغییر کند.
‌وی خاطرنشان کرد: دشمن واقعی ما شیطان است که انسان را به دنیا پرستی دعوت می‌کند و بدی‌ها یکی پس از دیگری به دنبال هم می‌آیند، نمونه آن دروغ است، دورغ‌هایی که باعث شد بسیاری از بی‌اخلاقی‌ها در جامعه رواج پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های رشد انسان تجربه فریب است، گفت: اوایل فکر می‌کردیم که یک فرد مؤمن باید همه چیز را در دنیا درست کند و همه چیز باید خوب باشد، ولی بعدها فهمیدیم که اشتباه کرده ایم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال یک معلم هر روز تخته را پاک می‌کند و مسائل جدیدتری را می‌نویسد، به شاگردان باهوش‌تر مسأله‌های سخت‌تری می‌دهد و هرچه می‌گذرد سخت‌تر هم می‌شود، حقیقت دنیا هم همین است، به همین دلیل است که می‌گویند اینجا مزرعه آخرت است. جلودارزاده تأکید کرد: باید یاد بگیریم که نمی‌توانیم همه چیز را درست کنیم و هر روز درگیر یک مسأله جدیدی می‌شویم، ما عادت کرده بودیم هرچه می‌خواهیم انجام شود و بعد متوجه شدیم که هرچه ما بخواهیم اتفاق نمی‌افتد و کارگردان این دنیا انسان نیست و هر طور او بخواهد آن را پیش می‌برد. وی گفت: باید خدا را شکر کنیم و از او بخواهیم و دعا کنیم که در
صراط‌ مستقیم قرار گیریم، در‌ سال‌های اخیر خبرهای بد زیاد شنیدیم و خدا را شکر که ما در این بدی‌ها شریک نبودیم، خدا را شکر که ما با اینها آنقدر فاصله داریم و خداوند ما را در زمره آنها قرار نداده است. مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در مسأله مدارا اگر دولت از روز اول شروع به عزل و نصب می‌کرد چه روشی را به عنوان الگو ارائه داده بود، آقای روحانی از روز اول سعه صدر و مدارا را پیش گرفت و این مهلتی دوباره است و ما نباید عصبی شویم، ما باید صبوری حضرت ایوب را داشته باشیم و بدانیم که بندگان خدا در سختی‌ها امتحان می‌شوند.
جلودارزاده گفت: از همه عزیزان اعم از معلمان و مسئولان حاضر در این جلسه تشکر می‌کنم و امیدوارم که صفا و پاکی و زیبایی دانش‌آموزان مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) انگیزه و انرژی برای بیشتر و بهتر کار کردن در راه نزدیکتر شدن به خداوند متعال باشد، ضمن اینکه باید از حمایت‌های بی‌شائبه حاج آقا مجتهدی که وظیفه خود را به خوبی و درستی انجام می‌دهند هم سپاسگزاری کنم.
حاج آقا مجتهدی یکی از مؤسسان مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) نیز از حضور و ابراز لطف سهیلا جلودارزاده مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد و گفت: مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) به عنوان نخستین مدرسه اسلامی استان البرز با به کارگیری معلمان مجرب، به پیشرفته‌ترین تجهیزات آموزشی نیز مجهز شده است.
وی تأکید کرد: با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های صورت گرفته امیداریم علاوه بر توسعه مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه (س) شرایطی به‌وجود آید که مجتمع ‌های آموزشی و مدرسه‌های اسلامی و قرآنی مشابه‌ای در سایر نقاط استان ایجاد شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار