مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در کرج مطرح کرد آموزش و پرورش نیازمند بسترسازی مناسب

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در کرج مطرح کرد  آموزش و پرورش نیازمند بسترسازی مناسب

بسترسازی مناسب از جمله نیازهای ضروری آموزش و پرورش است که در حال حاضر رئیس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش نیز هر دو بر اهمیت و ایجاد امکانات برای تحقق این هدف تأکید دارند.
دکتر سیدکاظم اکرمی، مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب در نشست شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: تعلیم و تربیت یکی از شاخص‌های مهم در بسترسازی آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وزیر پیشین آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه رفتار شهروندی و رعایت اصول اخلاقی در جامعه باید از مقطع ابتدایی به دانش‌آموزان آموخته شود، افزود: در واقع آموزش و پرورش نیازمند شورایی از متخصصان تعلیم و تربیت است که سیاست‌های لازم را تدوین کنند تا با تغییر وزرا سیاست‌های کلی آموزش و پرورش تغییر نکند. اکرمی تصریح کرد: آموزش و پرورش، نهادی است که نیروی انسانی کشور را تربیت می‌کند و می‌سازد بنابراین در تخصیص بودجه باید در اولویت برنامه‌های دولت قرار داشته باشد. سید رحیم میرشاه‌‌ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با توجه به نقطه نظرات نمایندگان شورای معاونان آموزش و پرورش استان البرز، با آنان به بحث و تبادل نظر پرداخت.
خسرو ساکی، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز نیز در این نشست حضور دکتر اکرمی وزیر سابق آموزش و پرورش و مشاور عالی وزیر فعلی، مجتهدی مدیر حوزه علمیه کرج و میرشاه‌ولد مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش را گرامی داشت و گفت: حضور این عزیزان جلسه شورای معاونان را پربارتر و ارزشمندتر کرده است.
بر اساس این گزارش، دکتر اکرمی در سفر به البرز از بخش‌های مختلف نخستین مدرسه اسلامی این استان در کرج بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با دانش‌آموزان، از معلمان و دبیران نمونه تجلیل شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار