مشاور استاندار البرز در امور ایثارگران: آگاهی ایثارگران از حقوق قانونی خود ضروری است

مشاور استاندار البرز در امور ایثارگران گفت: آگاهی ایثارگران از حقوق قانونی خود و مطالبه آنها از نهادها و دستگاه‌های اجرایی ضروری است.
ابراهیم رضاپور در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار ایران افزود: متأسفانه برخی مسئولان با قوانین مربوط به ایثارگران به خوبی آشنا نیستند و همین امر گاهی موجب تضییع حقوق این قشر شده است.
وی تأکید کرد: جامعه‌ای موفق است که مطالبات قانونی خود را بشناسد و آنها را از مسئولان مربوطه در حوزه‌های مختلف بخواهد.
رضاپور گفت: قانون مربوط به ایثارگران کامل و جامع است و اگر برخی مواقع کمبودهایی نیز در این حوزه به‌وجود می‌آید ناشی از اجرای ناقص این قانون است.
مشاور استاندار در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: طبق قانون، ۲۵ درصد استخدام‌ها در دستگاه‌های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که اگر این مهم به خوبی محقق شود مشکل اشتغال این قشر رفع می‌شود. وی بااشاره به توانمندی‌های ایثارگران اظهار داشت: حضور این قشر در عرصه‌های مختلف از جمله پست‌های مدیریتی کشور نشان دهنده بالندگی آنان است.
رضاپور تأکید کرد: با توجه به هجمه دشمنان برای به انحراف کشیدن ملت بزرگ ایران به‌ویژه جوانان این سرزمین اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز جامعه امروز است.
رضاپور خاطرنشان کرد: اکنون مسئولان استان البرز نگاه ویژه‌ای به ایثارگران دارند و برای تحقق مطالبات قانونی آنان کارگروه‌ها و کمیسیون‌های ویژ‌ه‌ای در استان برگزار می‌شود.
وی گفت: اکنون استاندار البرز نیز به‌طور مستمر به دیدار ایثارگران و خانواده‌های گرامی آنان می‌رود و ضمن تقدیر از رشادت‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان نسبت به رفع نیازها و مشکلات احتمالی آنان اقدام می‌کند.
رضاپور یادآور شد: استاندار البرز در شش ماه گذشته با بیش از ۱۰۰ خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران ساکن در این استان ملاقات حضوری داشته است. مشاور امور ایثارگران استاندار البرز در خاتمه تکریم ایثارگران را وظیفه آحاد ملت ایران دانست و گفت: برای رفع مشکلات این قشر ایجاد مراکز خاص به‌صورت متمرکز در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه قضایی ضروری است.

این مطلب را به اشتراک بگذار