مزایای ارسال فاکتور از طریق ایمیل به خریداران

فروش چه از طریق اینترنت انجام شود و چه از طریق حضور فیزیکی خریدار در فروشگاه ها صورت گیرد در صورت تکمیل فرایند فروش ، بخریدار فاکتور تحویل می گردد. در این مطلب به بررسی مزایای ارسال فاکتور از طریق ایمیل به خریداران پرداخته می شود.

مزایای ارسال فاکتور از طریق ایمیل به خریداران عبارتند از:

۱) نگه داشتن خریدار

در صورتی که به خریدار ایمیلی حاوی فاکتور ارسال شود می توان در محتوای ایمیل او را تشویق به عضویت در خبرنامه برای دریافت ایمیل های بیشتر با پیشنهادات ویژه کرد و از این طریق در صورت موافقت خریدار احتمال فروش افزایش می یابد.

۲) نظرسنجی از خریدار

در ایمیل های ارسالی حاوی فاکتور به خریداران می توان لینکی به صفحه فرودی که در آن سوالات نظرسنجی برای بازخورد گیری از خریداران وجود دارد قرار داد تا بدین ترتیب علاوه بر فاکتور ارسالی ، از نظرات خریداران برای بهبود فرایندها نیز آگاه شد.

۳) بازاریابی مجدد

ارسال فاکتور از طریق ایمیل این فرصت را فراهم می کند تا اطلاعات اضافی در مورد محصولات یا خدمات خریداری شده به خریداران ایمیل شود و همچنین محصولات وابسته و یا مرتبط با محصولات خریداری شده نیز به آن ها پیشنهاد شود تا در صورت تمایل خریداری نمایند به عنوان مثال در فاکتور خرید یک لپ تاپ که به خریدار ایمیل شده است پیشنهاد خرید کیف لپ تاپ در انواع مختلف نیز قرار گیرد. همچنین می توان به خریداری که به تازگی از شما خرید کرده است و ایمیلی حاوی فاکتور ، دریافت نموده است صفحات اجتماعی را معرفی نمود و او را به همراهی در شبکه های اجتماعی تشویق کرد.

۴) ایجاد پروفایلی برای مشتری

در صورت ارسال فاکتور از طریق ایمیل به خریداران ، آدرس ایمیل خریدار در بانک اطلاعات ذخیره می شود و در صورتی که این خریدار بعدا نیز با این ایمیل خرید نماید می توان اطلاعات مربوط به خرید وی را جمع آوری کرد و در بازاریابی مجدد وی که در شماره ۳ توضیح داده شد از آن ها استفاده کرد.

نکات بازاریابی

توصیه می شود که خرید چه از طریق اینترنت و چه از طریق حضور فیزیکی خریدار در فروشگاه صورت گیرد ایمیل خریدار از او گرفته شود و فاکتوری پس از خرید به او ارسال شود و مواردی که بررسی گردید در صورت لزوم در مورد خریدار صورت گیرد تا بدین ترتیب بتوان علاوه بر نگهداشتن مشتری فعلی ، فروش را نیز افزایش داد.

آیا شما تاکنون از طریق اینترنت خریدی انجام داده اید و آیا پس از خرید اینترنتی به ایمیل شما فاکتوری ارسال شده است؟ محتوای ایمیل حاوی فاکتور چه بوده است؟

منبع: وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از: مارکتینگ لند

 

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر