مدیر روستا اعلام کرد ویژه برنامه های شهرداری کرج برای استقبال از بهار

مدیر روستا اعلام کرد ویژه برنامه های شهرداری کرج برای استقبال از بهار

البرز ـ ایران واشقانی فراهانی/
مدیر روستا، رئیس ستاد استقبال از بهار شهرداری کرج با بیان اینکه برنامه‌های نوروزی در ۲ بخش قبل و بعد از تحویل سال نو تدوین شده است، اظهار داشت: با همکاری سازمان پارک‌ها در ۱۵ اسفند ماه جاری توزیع و کاشت درختان در معابر و جنگل کاری‌ها در شهرستان کرج صورت می‌گیرد.
وی افزود: کاشت یک میلیون بوته گل در معابر، بازسازی و مرمت ۵۰۰ سرویس بهداشتی در پارک‌ها، تعیین محل‌های اسکان مسافران و نصب بیلبورد راهنمایی مهمانان نوروزی در ورودی‌های شهر از جمله برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج است. همچنین غبار‌روبی و اهدای سه هزار گلدان به مزار معطر شهدا از دیگر برنامه‌های این سازمان است.
رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری کرج با اشاره به تدابیر ایمنی چهارشنبه آخر سال گفت: سازمان آتش نشانی کرج با برگزاری کلاس‌های آموزشی در
۱۲۰ مدرسه، دانش‌آموزان را از خطرات احتمالی که در این شب پرحادثه در کمین‌شان است، آگاه می‌کند. دستور آماده باش همه نیروهای آتش نشانی از ۲۴ ساعت قبل از تحویل سال تا شانزدهم فروردین‌ماه سال ۹۳ صادر شده و محل استقرار خودروهای آتش نشانی در ایام تعطیلات نیز پیش‌بینی
شده است.
وی همچنین به آمادگی ۲هزار و ۳۰۰ نگهبان بوستان اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم ترافیک و تولید ۲برابری زباله در شهر با همکاری سازمان‌های پسماند و موتوری، شهرداری کرج پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم برای رفع ترافیک و نظافت خیابان‌های اصلی شهر را در نظر گرفته است.
همچنین سازمان اتوبوسرانی با تمام ناوگان آمادگی لازم برای جابه‌جایی مسافر را دارد و ۱۳ هزار تاکسی نیز تحت نظارت اکیپ‌های سازمان تاکسیرانی در شهر فعالیت
خواهند کرد.
مدیرروستا با بیان اینکه حدود ۲ هزار تن میوه برای عرضه به شهروندان تأمین شده است، ادامه داد: سازمان میادین و تره بار شهرداری کرج با تجهیز ۲۱ بازار روز ثابت و راه‌اندازی ۲۰ بازارچه موقت، آمادگی لازم برای عرضه و توزیع مایحتاج شهروندان را دارد و در این زمینه بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ تن پرتقال و ۷۰۰ تن سیب خریداری کرده است.
رئیس ستاد استقبال از بهار شهرداری کرج از دیگر طرح‌های این ستاد را تعطیلی همه
طرح های عمرانی از ۱۵ اسفندماه جاری، بازسازی و مرمت پیاده‌روها، جمع‌آوری دستفروشان، برخورد با متکدیان شهر، تجهیز و آماده‌سازی علایم رانندگی و گاردریل ها، نصب بنر دعای تحویل سال، برپایی سفره هفت سین و نصب المان‌های هنری و مشاهیر در سطح شهر عنوان کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار